Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Trójai eltávolítása win 7...

KoRn III kérdése:

Trójai eltávolítása win 7 ultimate-ről Eset smart security 9-cel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Valahogy ebben a mocskos világban az ember a veszélyes oldalakat elkerülve is be tud nyelni sajnos fertőzött fájlokat. Így történt velem is. A gond az, hogy nem tudom melyik lehet a fertőzött fájl. Az Eset víruskerestetés során többször is talált 1-2 vírust, de sosem ezt a bizonyos trójait. Egyszerűen képtelen vagyok kicsinálni. Valamennyi tapasztalom van már ennek terén, de ez kifogott rajtam most, hiszen mindig beleszórja a karanténba ezt a trójait, ami szerintem sokszorozza magát, mert mindig egyre több azonos nevű trójai van a karanténba, és onnét hiába törlöm, újra és újra begyűjti.. Sokszor a víruskeresés nem is talál fertőzött fájlt, a karantén azonban mégis tele lesz vele.. Amint megnyitom a böngészőt, már értesít is az Eset, hogy ez a bizonyos trójai ( lejjebb ) megpróbált csatlakozni egy kiszolgálóhoz de le lett tiltva. Nem tudom hogy csinálhatnám ki, segítsetek! Böngészőt is cseréltem már, hátha egy előzmény, bővítmény vagy akármi a hunyó, de nem... C D és E meghajtóra kiterjedő összes mappás ellenőrzést is csináltam , csökkentett módban is, külön minden más mappára is.. semmi.. Ezt hozza ki az eset mikor rámegyek a karanténba dobott fájlra.


Objektumnév:

[link]


Méret:

26,3 kb


Ok:

JS/ProxyChanger.BU trójai


Szám:

2



Légyszi valaki segítsen, mert elég zavaró, és nem szeretném ha valami bajt okozna a gépen!


2016. szept. 28. 20:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Shift+Delete...

Hogy sikerült össze kaparnod ilyen böngészőbe beépülő scriptet?

(Böngészőt nézd át)

2016. szept. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

Rakd fel a malwarebytes-ot [link]

futtass mély vizsgálatot és örülj

2016. szept. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Lényegében fogalmam sincs. Ez a baj, pedig okosan szoktam használni mindent. Ezek szerint most valahol úgy hibáztam hogy észre se vettem.. pedig sose megyek olyan webhelyekre. Online védelem is van minden, és mégis. :) Köszi a válaszokat, szólok ha valami sikerült!


1. kommentelő:

Shift+Del a vírusírtó karanténján belül?

2016. szept. 28. 20:39
 4/14 A kérdező kommentje:

2. kommentelő

ennek a szoftvernek a letöltése miért igényli a személyes adataim?

2016. szept. 28. 20:46
 5/14 CspCsj ***** válasza:
A szintén ingyenes ADWCleaner-t is kipróbálhatod: [link]
2016. szept. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó kommentelő!

A probléma látszólag megszűnt, az elkövetkező 5 nap lesz a próbaidő! :)Nagyon köszönöm a segítséget, ment a zöld kéz ;)

2016. szept. 28. 22:10
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem jó mégsem! A probléma visszatért! Valaki még ötlet?
2016. okt. 1. 20:05
 8/14 CspCsj ***** válasza:

Valahol bennmaradt egy helyen a rendszerben...


Esetleg futtasd újra, és aztán próbálhatsz DVD-ről vagy pendrive-ról (a rendszertől függetlenül) induló eltávolítókat:

[link]

[link]

stb.


Pár dolgot kézzel is ellenőrizhetsz:

- Feladatkezelőben (Ctrl+Shift+Esc) a Folyamatok fülön kapcsold be a Parancssor oszlopot > ami a C:\Users\... mappából indul az gyanús > ha nem vagy biztos mi az > Feladat befejezése

- ideiglenes mappa tartalmát töröld (a rejtett fájlokat se hagyd ki) - Start menü > Keresőmezőbe: %temp%

- bekapcsoláskor induló programok listáját tisztítsd (Start menü > Minden program > Indítópult, aztán Start menü > Keresőmezőbe: msconfig > Automatikus indítás fül) - a C:\Users\... mappából induló programok szintén gyanúsak > pipát vedd ki.

- használt böngészőket takarítsd ki (bővítmények, kiegészítők, gyorsítótár, sütik...) vagy állítsd alaphelyzetbe

- Vezérlőpult > telepített Programok listájából is eltávolíthatod a gyanús elemeket

A fentiekről egy összegző leírás (más fertőzés kapcsán): [link]

2016. okt. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos ezek egyike sem vezetett eredményhez :/
2016. okt. 2. 20:06
 10/14 A kérdező kommentje:

Hát ez nagyon érdekes...

Csak egy egyszerű beállítást akartam keresni, hátha a vírus megbújt valahol, és azt hiszem megtaláltam a bökkenőt.. leírom, hátha más is ezzel küszködik.


-Start menü

-Vezérlőpult

-Hálózat és internet

-Internetbeállítások

-Kapcsolatok

-Helyi hálózati beállítások

- És itt mindent ki kell kapcsolni.... -

Nálam itt bújt meg a kis mocsok, az automatikus parancsfájl használatánál beállította magát.


ezért is dobta fel újra és újra a böngésző megnyitásakor az Eset a hibaüzenetet, mert csatlakozni akart a kiszolgálóhoz, csak az Eset megállította...



Látszólag most nincs gond, teljesen megszűnt minden probléma, a vírusírtó karanténja is üres most. Talán sikerült megoldanom a problémát! Sok sikert másoknak is, és köszi a segítségeket!

2016. okt. 2. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!