Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Trójai eltávolítása win 7...

KoRn III kérdése:

Trójai eltávolítása win 7 ultimate-ről Eset smart security 9-cel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Valahogy ebben a mocskos világban az ember a veszélyes oldalakat elkerülve is be tud nyelni sajnos fertőzött fájlokat. Így történt velem is. A gond az, hogy nem tudom melyik lehet a fertőzött fájl. Az Eset víruskerestetés során többször is talált 1-2 vírust, de sosem ezt a bizonyos trójait. Egyszerűen képtelen vagyok kicsinálni. Valamennyi tapasztalom van már ennek terén, de ez kifogott rajtam most, hiszen mindig beleszórja a karanténba ezt a trójait, ami szerintem sokszorozza magát, mert mindig egyre több azonos nevű trójai van a karanténba, és onnét hiába törlöm, újra és újra begyűjti.. Sokszor a víruskeresés nem is talál fertőzött fájlt, a karantén azonban mégis tele lesz vele.. Amint megnyitom a böngészőt, már értesít is az Eset, hogy ez a bizonyos trójai ( lejjebb ) megpróbált csatlakozni egy kiszolgálóhoz de le lett tiltva. Nem tudom hogy csinálhatnám ki, segítsetek! Böngészőt is cseréltem már, hátha egy előzmény, bővítmény vagy akármi a hunyó, de nem... C D és E meghajtóra kiterjedő összes mappás ellenőrzést is csináltam , csökkentett módban is, külön minden más mappára is.. semmi.. Ezt hozza ki az eset mikor rámegyek a karanténba dobott fájlra.


Objektumnév:

[link]


Méret:

26,3 kb


Ok:

JS/ProxyChanger.BU trójai


Szám:

2



Légyszi valaki segítsen, mert elég zavaró, és nem szeretném ha valami bajt okozna a gépen!


2016. szept. 28. 20:15
1 2
 11/14 troggancs válasza:
Örök hála kedves kérdező. Az útmutatásod alapján, valamint az ADWCleaner segítségével kiírtottam én is egy hasonló kártevőt (JS/ProxyChanger.BW).
2016. okt. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Ezért is nem töröltem még a posztot!

Örülök, hogy segíthettem :)

2016. okt. 30. 20:44
 13/14 troggancs válasza:

Öööö, mondjuk úgy, hogy pontosítok:

tehát ha nagyon gyors egyszeri megoldás kell, akkor a Vezérlőpultos megoldás javasolt, azonban ha van időnk, akkor a végleges megoldást a Malwarebytes Anti-Malware program szolgáltatja, mert ha utóbbit kihagyjuk, akkor mindig ott marad az automatikus konfigurációban (inaktívan) a hivatkozás.


A Malware után esettel is ellenőriztem a rendszert és már nem jelzett.


Ebben a kérdésben sajnos az ADW-Cleaner nem volt hatásos, bár más fertőzésre rábukkant, de a Malwarebytes az igazi.

2016. okt. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi a pontosítást :) így már biztosan nem akad senkinek sem ilyen problémája sokáig!
2016. nov. 1. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!