Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi értelme van azoknak a...

Mi értelme van azoknak a gépeknek, amik képesek 4,5,8 K-ra? Ez lenne a jövő?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy cikket a játékcsillag nevű online magazinon, amiben a srác a Witcher 3-mal játszik 8K felbontásban.


Idézem:

"4 darab GTX Titan Xp (2038Mhz/13358Mhz) videokártya, egy Asus Rampage V Extreme (X99) alaplap, egy i7-6950X 4,30 GHz-es processzor és 64 GB-nyi Corsair Dominator Platinum DDR4-es, 3200Mhz-es RAM található.


hhoz, hogy rögzíteni is tudja a játékmenetet, egy 4 GTX1080Ti-vel (2025 Mhz / 12110 Mhz), egy ASRock Extreme11 (X79) alaplappal, egy 4,80 GHz-es i7-3970X-zel és 32 GB Corsair Dominator Platinum DDR3 2133 MHz memóriával szerelt gépet használt."


Ezeknek a gépeknek mi értelme van? Egyáltalán a 4K mire kell? Miért nem elég a fullhd? Sok 4K-s TV is van, miközben nincs is a TV adók között olyan adó, ami 4K-ban sugározna, még a HD sincs annyira elterjedve.


De itt a gyakorikérdéseken is van jó pár olyan kérdés, ahol 4K-s konfigot szeretnének összerakni.


Egyáltalán az emberi szem / agy képes felfogni a különbséget HD és 4K között? Pláne 8K esetében. Mert most ezt besűríteni egy 24"-os monitorra, vagy egy 40"-es TV-re... ?



2017. máj. 3. 12:54
 1/6 Derwer ***** válasza:
100%

1; Full HD-> 4K között látható a különbség minimum 30coltól.

2; Természetesen a 4K a jövő. Én múlt évben se vettem volna már sima Full HD TV-t. Korábban a VHS is elég volt, aztán jött a DVD, aztán 720P, 1080P, majd most vannak 4K-s videók. És ez így fog menni még sokáig, mert 50colon a 9K se éri el az "emberi szem felbontását".

3; 4K-s TV-n meg korántsem csak TV-t lehet nézni, hanem letöltött/streamelt 4Ks tartalmat, Youtube-t és így tovább.

2017. máj. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden attól függ, milyen messziről nézed a kijelzőt. Bizonyos távolság fölött semmi különbség nem látható a 4K és a fullHD között.
2017. máj. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Hú akkor te mai gyerek vagy. Emlékszem a '90es években amikor bejelentették az 1024×768 felbontást, akkor is azt mondták, hogy minek az. Na vajon minek az, szerinted?


"Egyáltalán az emberi szem / agy képes felfogni a különbséget HD és 4K között"

Ti vagytok azok, akik megmondják, hogy az emberi szem 30fpsnél és 2 ezer színnél többet nem tud megkülönböztetni?

2017. máj. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

30 évesen nem vagyok mai gyerek, hallgattam még zenét magnókazettáról, továbbá a VHS kazetta sem egy ismeretlen fogalom, sőt, még működő Videoton TV-t is láttam élőben, nem is egyszer. :) De tetézem egy Commodore 64-gyel, Space Taxi-val, meg egyéb jó kis játékokkal.


Csak egy ideje már nem követem a hardveripart meg technikát, ebből adódóan vannak dolgok, amiket nem tudok, vagy csak szimplán az esetleges hozzá nem értésemből feleslegesnek tartom, mint pl. a 4K körüli hypeot.


Az utolsó mondatomat meg szimplán kiforgattad, kérdő mondatot tettem fel, nem kijelentőt. Szóval nem, nem én vagyok az.

2017. máj. 3. 16:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Maradjunk annyiban, hogy párcolos jobb telefonokon is már FullHD felbontás található meg és észrevehető, ebből feltételezhető, hogy 24 colon a 4K legitim. Persze ha nagyon rossz a szemed, akkor tökmindegy.
2017. máj. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Egy régi hagyomànyos és az elsö lcd vagy flat tvk között is màr van különbség,ahogy egy full Hds és Uhd(4K)s között is.Én egy 128cmes Samsungon nézek filmet és Tvt,amin valós idejü képjavitó proci segitségével még jobb képet mutat.

Nagyon könnyen megtudod nézni a különbséget,csak egy müszaki boltba bemész és a szemednek hihetsz!

A 8K és a tovàbbi technologiàkról pedig még a jövötöl és mint mindig a pénztàrcàtól....

2017. máj. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!