Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyennek számít egy 2017-es...

Milyennek számít egy 2017-es Macbook Air mostanában?

Figyelt kérdés

Néztem már róla pár videót, negatívumként a kijelzőt hozták fel, hogy eléggé gyér minőségű, pozitívumként pedig hogy jó az akkumulátor ideje. Macbook Air tulajokat kérdeznék elsősorban :D


- Mennyire használható a laptop tanuláshoz, illetve netezéshez?


- Érezhető-e valami lassulás pl 4-5 hónap után, mint egy Windowsos gépnél? (No butthurt comments, pls)


- Egy Acer Swift 3-hoz képest mennyivel jobb/rosszabb?



2018. febr. 9. 17:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak a kijelzőt tudnám felhozni negatívumként. De egy olcsó consumer laptohoz képest szép kijelzője van.


Tanulásra, netezéshez tökéletes, elvégre leginkább arra van kitalálva, bár a teljesítménye bőven elegendő hobbi szintű videóvágáshoz, képszerkesztéshez is.


Nekem másfél éve van egy early2015 modell, de ez idő alatt semmi lassulást nem tapasztaltam.


Egy 280ezres Acer Swiftben a legújabb generációs i5 procit kapod, 128as SSD mellé 1tbHDD-t és egy FullHD IPS kijelzőt, tehát Hardveresen kicsit jobb, de ennek ellenére én a helyedben az Air-t venném.

Leginkább az MacOS miatt.

Valamint ha rendelkezel iPhoneval, iPaddel akkor nagyon jól összhangba vannak egymással.

2018. febr. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Mennyire használható a laptop tanuláshoz, illetve netezéshez?"


Teljesen jól használható erre, bár az Office Mac-es változata még mindig nem az igazi, de azért használható. Az akksi üzemideje tényleg nagyon meggyőző, simán elketyeg egy napot ha nem nyúzod processzorigényes műveletekkel.


"Érezhető-e valami lassulás pl 4-5 hónap után, mint egy Windowsos gépnél? (No butthurt comments, pls)"


Nem, semmi ilyesmi. Persze, ha ezt is telepakolod mindenféle szutyok programmal, akkor össze tud omlani, de nem jellemző. Plusz nagy előnye, hogy nem kell hetente frissítésekkel bajlódni, nincs az a priceless érzés, amikor a könyvtárból mennél haza, de kikapcsolás után kiírja, hogy "1/9682 frissítés telepítése, ne kapcsolja ki a számítógépet" :-)

Mondjuk a korrektség kedvéért tegyük hozzá, hogy a Windows alapú gépek sem halnak meg 4 hónap után ebben az árkategóriában.



"Egy Acer Swift 3-hoz képest mennyivel jobb/rosszabb?"


Attól függ. Az i3-as Swif 3-aknál erősebb, az i7-es viszont lenyomja. Mondjuk az tény, hogy 8 giga RAM-mal az OSX izmosabb mint a Windows, 4 gigával meg pláne. Ettől függetlenül az Acer sem rossz, bár én már az életben nem váltanék Windowsra újra..

2018. febr. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!