Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vennêtek e "erősebb" pc-t...

Vennêtek e "erősebb" pc-t vagy laptopot?

Figyelt kérdés
Az a lényeg, hogy bár nem hasznàlok tervezői programokat, nem is jàtszok, de vettem egy erős gépet, hogy "időtàlló" legyen. Tehàt ne legyen lassu stb stb 5 év múlva akàr. Màs is így gondolkodik? Szóval inkàbb jobbat erősebbet, mintsem később megbànjuk. Tudom pênztàrca függő is de pl ên celeront meg gagyi 80 ezres gépet nem is mernêk venni. Vagy 20 ezres tabletet ami màr akkor lassú mikor előszôr bekapcsolod. De visszatêrve az előzőre egy i7es 8. Generàciós proci szerintem 10 êv múlva is megàllja a helyétés ebben amit vettem az van. Mi a vêlemênyetek?
2018. okt. 28. 05:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ugy hogy nincs is szukseged a teljesitmenyere, csak hogy legyen, folosleges beruhazas, penztarca ide vagy oda.

Kesobb megis mit bannal meg? Hogy 4 masodpercel kesobb bootlol mint 3 evvel korabban?

2018. okt. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ugyan! Tudhatod hogy ahogy fejlödnek a weblapok is kerik az erőt a gépektől. Illetve később alakulhat az igény másképp is.
2018. okt. 28. 10:52
 3/11 Gábor_79 ***** válasza:

Vennék, de akkor tartalék alaplapot is hozzá. Vannak manapság is 10 éves működő alaplapok, de nem tudjuk, hogy marad e ez a tendencia, ami a tartósságot illeti. Visszatekinve, az új generációk megjelenésével leállnak az előző szériák gyártásávál. Nem lehet beszerezni kompatibilis alaplapot, csak használtan. Szóval, ha az alaplap tönkremegy, akkor le kell mondanod a processzorról is. Legalább is tíz év távlatában.

Valószínű mindenki erősebbet venne, ha megtehetné.

2018. okt. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az en gepem kb 6 eves es akkor sem volt csucskategoria mikor vettem. Amire akkor kellett arra ma is jo. Eszem agaban sincs lecserelni ujabbra csak ugy. Egy karbantartott Windows mellett engem! nem zavar hogy most a Firefox peldaul 2 masodpercel kesobb indul mint 6 eve.
2018. okt. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az alaplapot értem indoknak. Ez jogos. De én konkrétan laptopot vettem szóval akkor tenyleg annyi ha ez tonkremegy. Én sem vettem volna de a 11 éves tonkrement így mivel nekem munkaeszköz is és gagyit butaság venni akkor inkább megcsináltatnám ezt ha még lehetne. De lássuk be 200 alatt laptopot venni nem szabad! Ami e folott van remélve mégiscsak jonb hardverbol van összerakva. Bocsi a helyesírási hibákért telóról írok.
2018. okt. 28. 16:57
 6/11 Gábor_79 ***** válasza:
A laptop az más kategória tartósság tekintetében is.
2018. okt. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted hogy más kategória? Jobb vagy rosszabb? Illetve tudni kell hogy Gamer laptopot vettem direkt gondolva hogy ezeknek a kialakítasa is más. Tudom páran feleslegesnek gondolják és ezáltal hülyeségnek de jónak láttam így
2018. okt. 29. 03:44
 8/11 anonim ***** válasza:

A gamer szo inkabb csak parasztvakitas.

Nezz meg par normalisabb tesztet. Sokszor semmivel se jobbak mint a hasonlo non-gamer alkatreszekbol osszerakott változat, max a hűtés picivel jobb, es a dizájn.

2018. okt. 29. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azért ilyen videókártyát amit beleraknak nem raknak pl olyanba ami nem gamer gtx 1050i t . Ha jól írtam bocs ha nem. Persze nincs olyan jó mint asztali társa de nekem nem játékra kell.
2018. okt. 29. 06:32
 10/11 Gábor_79 ***** válasza:

Úgy érthettem, hogy eredetileg nem arra asszociáltam, de 10 éves laptopot nem nagyon használnak, nem úgy mint egy 10 éves asztali konfigot. Nem lehet benne cserélni semmit a memórián kívül.

Ilyene nem nagyon szoktam agyalni, hogy megérte e vagy sem. Mivel jobb híján ez a hobbim, nem sajnálom a pénzt rá. Na meg úgy szeretem, ha van benne kraft. Persze, hogy az erősebbet venném.

2018. okt. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!