Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha éppen azt hiretik, hogy a...

Ha éppen azt hiretik, hogy a bizalom milyen fontos, akkor a tisztabit oldal miért nem teremti meg a bizalmat azzal, hogy tudjuk kik vannak mögötte?

Figyelt kérdés
[link]

2018. jan. 11. 23:28
1 2 3
 11/29 anonim válasza:

megválaszoltam, miért nem irja oda a nevét.

a te fajtád miatt.

és mivel a az adomány bitcoinban kapta, s az hivatalosan nem pénz nem kell senkinek se elszámolnia.


ha mégis akkor viszont nagy gáz van, adott nekem tegnap egy óvodás egy kavicsot.

ez jogilag hasonló adomány - szintén nem hivatalos fizetőeszköz, az értéke azonban a bitcoinhoz hasonlóan felbecsülhetettlen - én pedig nem tudok elszámolni vele, hova raktam.

2018. jan. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

"ha jól olvasom ez közösségi finanszírozásból lett megcsinálva, adományokból, márcsak ezért is fontos az átláthatóság"

Lényegtelen, ezt maguk között - a közösségük berkein belül - elrendezik.

Más - nem közszereplő, magánszemélyek - pénztárcájában, más magánembernek turkálni jellemtelenség.


"de nyilván, ha a pártok átláthatóságáról lenne szó"

A párt az más, az közszereplő, annál a szavazópolgárok jogosan várják el, hogy átlátható legyen.

2018. jan. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim válasza:

A kérdezőhöz hasonlókat szokták átverni a szélhámosok. Kiírnak egy jól hangzó nevet s vakon hisz bennük.

Nem látom át miféle bizalomról ír a kérdező.

Elmondják hogy működik a bitcoin s mik a lehetőségek benne, de az utat mindenkinek magának kell végigjárnia.

2018. jan. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

"Nem írja elő jogszabály."


Hányadszorra írjam le, hogy meértsétek a kérdésem lényegét?

Nem írja elő senki vagy előírja-e, lényegtelen.

A kérdésem arra vonakozott, hogy miért nem gondolja úgy a leíró magától, hogy ez fontos lenne. Ti itt próbáljátok magyarázni, hogy hülye vagyok, de kérdés, hogy hány ilyen hülye van mág, mert ezek száma határozza meg, hogy igazam van-e olyan értelemben, hogy neki megérte volna, ha a célját a kampánnyal el szeretné érni. Természetesen jó több helyről tájékozódni, de éppen azért jöt tlétre ez a kapmpány, mert nehéz tájékozódni, mert könnyű félretájékozódni stb. Ha én egy fizikus vagyok, vagy egy orvos, aki mondjuk a homeopátia ellen kampányt indít, akkor természetesen hivatkozok mindenféle tanulmányra, meg logikusan érvelek, de azért ha akadémikus vagyok, vagy ilyen-olyan professzor, és írtam 500 cikekt a témában, akkor ezekat az infókat odateszem, mert hitelesít.

2018. jan. 14. 22:07
 15/29 A kérdező kommentje:

"és mivel a az adomány bitcoinban kapta, s az hivatalosan nem pénz nem kell senkinek se elszámolnia."

ja, csak értékpapír, de egyébként ez már nem a kérdéshez tartozik

ha valaki adományból csinál valamit, akkor az az etikus, ha átlátható

lehet hogy te engedékeny vagy, vagy épp közülök való vagy és azért véded, vagy csak utálod a fajtámat, de attól még nem etikus az a hozzáállás, hogy megkaptam a pénzt vagy akármit, és mindenki le van szarva, senki nem írja elő, hogy mit csinálok vele és hogyan


"ha mégis akkor viszont nagy gáz van, adott nekem tegnap egy óvodás egy kavicsot."

gondolod, hogy ezzel most a szarkazmussal most aláhúztál valamit?

2018. jan. 14. 22:23
 16/29 A kérdező kommentje:

"A párt az más, az közszereplő, annál a szavazópolgárok jogosan várják el, hogy átlátható legyen."


Nem, civil szervezeteknél éppúgy elvárható, sőt törvény is előírja. És nem tudom, hogy ők civil szervezet-e, de lényegében azok. És az a szomorú, hogy én itt nektek törvényeket kell idézzek, ha tovább akarunk beszélni, mert az elemi etikai ösztönötök nem hiányolja itt az átláthatóságot teljesen természetesen és automatikusan.


Akkor elárulom, hogy hiába írtátok többen, hogy senki nem ír semmit elő, mert több törvény is vonatkozik ez ügyben. Pl. többek között a médiatörvény is. Csak miattatok előkerestem, hogy hivatkozni tudjak:


gazdasági reklám: olyan közlés, tájékoztatás, illetve megjelenítési mód, amely valamely birtokba vehető forgalomképes ingó dolog - ideértve a pénzt, az értékpapírt és a pénzügyi eszközt, értékesítésének vagy más módon történő igénybevételének előmozdítására irányul ...

2018. jan. 14. 22:37
 17/29 A kérdező kommentje:

"Nem látom át miféle bizalomról ír a kérdező.

Elmondják hogy működik a bitcoin s mik a lehetőségek benne, de az utat mindenkinek magának kell végigjárnia."


A kérdésem független attól, hogy a cikkeikben mit írnak. Ettől függetlenül hiányolom az átláthatóságot.

2018. jan. 14. 22:38
 18/29 anonim válasza:
inkább olvasd el, s akkor tudnád hogy átlátható. mivel a kriptovaluta címek nyilvánosak, pontosan tudni mennyi pénzt kapott s azt is tudni mennyibe kerül egy óriásplakát. így tudni mire költötte a pénzt. attól hogy te nem tudod mert lusta vagy utána olvasni s csak hőzöngsz, aki akarja tudni annyira, hogy hőzöngés helyett olvasson, az tudja.
2018. jan. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

"Nem írja elő senki vagy előírja-e, lényegtelen. "

Számodra lényeges, hisz megkérded:

"Miért kéne ezt nem kiírni jól látható helyre?"

És erre az általam adott válasz ad egy lehetséges megoldást: mert nincs rá kötelezve. Szólásszabadság van ugyanis, nem Kínában, meg Észak-Koreában vagyunk. És ráadásul az Interneten, ahol már rájöttek, hogy a logikus érvelés vagy az érdekes tartalom többet jelent, mint a név vagy az arc.


Másrészt - a bitcoin white paper-jéhez hasonlóan - itt a blog kitalált neve "írja alá" a tartalmat - így arra hivatkozhatnak.


"akkor természetesen hivatkozok mindenféle tanulmányra"

Jó de ezen cikkek nem tudományos pontosságú akadémiai értekezések, hanem szimpla, személyes indíttatású, tájékoztató blogbejegyzések. Olyan ez mint az én általam írt sorok - azért sem kéred el a személyimet. ;D


És ahogy olvasom azt a pár - 4 - tisztabites cikket:

* van egy leírás arról, hogy miért indult a "kampány" (ez a cikk megtalálható a variance blogon is, ahonnan elérhető a szerző Linkedin-profílja)

* van egy beszámoló, a plakátkampányról

* van egy bevezető, ami csak arról szól, hogy milyen témáknak olvass utána

* meg van egy filozofálás a Bitcoin eredetéről (ez a cikk is megtalálható a Variance-n)


Ezek nem pénzügyi oktató cikkek. Nem kötelezik vagy csábítják különösebben az olvasót, hogy pontosan hogyan tegyen, vagy ne tegyen valamit (fektessen be, begyen Bitcoin-riget, tőzsdézzen, bányásszon).


Nagyon úgy néz ki - legalábbis a másik, általam említett személyes blog tükrében - hogy felmerült az igény arra, hogy legyen egy Bitcoinos "ismeretterjesztő" oldal. Ő elkezdett valamit, mások "hurráoptimistán" nekiálltak plakátkampányt csinálni, de a cikkek kevés számából ítélve ez utóbbi lassan halad.


"Nem, civil szervezeteknél éppúgy elvárható, sőt törvény is előírja. És nem tudom, hogy ők civil szervezet-e, de lényegében azok."

Civil szervezet az, amit annak bejegyeztek.


Erre van kereső is:

[link]

Tisztabit nem szerepel benne.


Ő(k) nem az(ok). Egy szimpla magánszemély/baráti társaság aki(ke)t érdekel ez a bitcoin-mizéria és csinálni akart(ak) ehhez valami ismeretterjesztő dolgot, de ebből még csak valami blogkezdemény, meg valami plakátkampány lett - semmi komolyabb.


"mert az elemi etikai ösztönötök nem hiányolja itt az átláthatóságot teljesen természetesen és automatikusan."

Az a szomorú, hogy te a mi etikai ösztönünket hánytorgatod fel, trollnak nevezel minket - argumentum ad hominem-stílusban.


"gazdasági reklám: olyan közlés, tájékoztatás, illetve megjelenítési mód...

...más módon történő igénybevételének előmozdítására irányul"

1. Ez a "2008. évi XLVIII. törvény

a gazdasági reklámtevékenység alapvető feltételeiről és egyes korlátairól" nevű törvényből származik.

2. A "reklám" - jelen esetben a plakátkampány - nem a Bitcoint népszerűsíti, hanem egy ingyenesen elérhető blogot. Ami még nincs kész.

3. A blog meg nem buzdít arra, hogy tőle/tőlük vegyél valamit. Csak ismeretet közöl. Ingyért.


Summa-summárum: szerintem ezt te túlgondoltad és egy internetes hype köré baráti kezdeményezésből épített ismeretterjesztő blogkezdemény és plakátkampány mögé összeesküvést képzelsz. Nem kell, nyugi.

2018. jan. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim válasza:
Lassan ott tartunk, hogy ha részegen énekelem a boci boci tarkát a főtéren akkor azért fog bevinni a rendőr, mert nem adtam meg hivatkozást, elérhetőséget, azonosítót.
2018. jan. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!