Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha éppen azt hiretik, hogy a...

Ha éppen azt hiretik, hogy a bizalom milyen fontos, akkor a tisztabit oldal miért nem teremti meg a bizalmat azzal, hogy tudjuk kik vannak mögötte?

Figyelt kérdés
[link]

2018. jan. 11. 23:28
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

#20: ;)


Azon morfondírozom, hogy a kedves kérdező miért kerít ennek akkora feneket? Miért fáj neki, ha valaki valamiről - minden tét nélkül, ingyen, másokat meg nem sértve - névtelenül és arc nélkül ír valamit?


Az alábbiak vetődtek fel bennem:

* talán a kérdező az idősebb korosztály tagja (bocs kedves kérdező, nem bántásként írom, csak feltételezem), aki még a régi sajtóhoz/publikációkhoz volt szokva az "átkosban", ahol minden cikkírónak volt neve, minden átment egy "Cenzen és az urán" és fura neki ez a módi

* talán mert az előzőből kifolyólag nehéz neki felfogni ezt a virtuális kriptovaluta-dolgot (nem csodálom, eléggé egy kusza dolog)

* vagy - de ne legyen igazam - ez a tisztabitesek kampánya és mi ráharaptunk mint kutya a gumicsontra xD

2018. jan. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

"Olyan ez mint az én általam írt sorok - azért sem kéred el a személyimet."


Nem, a blogodra nem vonatkozik a médiatörvény, egy óriásplakát kapmpányra viszont igen, és a plakát által reklámozott weboldalra is valamilyen formában

2018. jan. 16. 00:41
 23/29 A kérdező kommentje:

Nem csábít, de tájékoztat és népszerűsít egy kevéssé elterjedt dolgot, ezáltal igenis az igénybevételének előmozdítására irányul, ahogy írtam az alábbi mondatot kielégíti mindenképpen:


"értékpapír más módon történő igénybevételének előmozdítására irányul"

2018. jan. 16. 00:44
 24/29 anonim válasza:
Ha kielégít akkor max. az a bűne, hogy nem türelmi zónában teszi.
2018. jan. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

"Lassan ott tartunk, hogy ha részegen énekelem a boci boci tarkát a főtéren akkor azért fog bevinni a rendőr, mert nem adtam meg hivatkozást, elérhetőséget, azonosítót."


Én most ennek a kérdésnek a kapcsán próbáltam végigvinn, amit gondolok, de ez az egész egy tágabb jelenségnek a része. Nevezetesen annak, hogy az interneten senki nem akarja vállalni a nevét és ezt jó dolognak tartják általában és efelé halad a net nagy tábora, miközben ennek a hátulütői egyre inkább jelentkeznek globálisan is, komoly társadalmi problémákat okoznak, és felmerül, hogy ezt szabálypozni kéne. A névtelenségnek megvan a helye adott esetben, más esetben viszont éppen az ellenkezőjének. A net csak egy kommunikációs felület, amin a korábbi etikai szabályoknak és társadalmi elvárásoknak, törvényeknek ugyanúgy érvényesülnie kéne, mint az off-line világban. Ezzel szemben valahogy hallgatólagosan el lett az egész sumákolva. A való életben, ha olyanokat mondanál valakinek, amik elhangzanak bármely blogon troll kommentek formájában, akkor az illetőt nagyon hamar megvernék, a való életben nyilván nem is mondana olyanokat, csak a neten nem érzi a súlyát. Azért nem, mertha szankcionálják is, akkor az nem azt jelenti, hogy megverik, megbüntetik, hanem csak egyszerűen törölik jó esetben, amit odaböfögött.

2018. jan. 16. 00:59
 26/29 anonim válasza:
Csakhogy a net a szabadságról szól, nem pedig az önkényről. Ezt meg te nem ismered fel.
2018. jan. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

"Nem, a blogodra"

Nem az enyém.


"egy óriásplakát kapmpányra viszont igen"

Ami nem bitcoin-vásárlásra ösztönöz. Egy bitcoinról szóló ingyenes blog elolvasására. Amiben a leírtakat vagy kritika nélkül megfogadod, vagy utánaolvasol és pontosítod az értékítéletedet a témában.


"nem vonatkozik a médiatörvény"

Ha nem vonatkozik rá, akkor minek a hőbörgés?

Miért állítod azt, hogy "Pl. többek között a médiatörvény is.", amikor nem is?


"Nem csábít, de tájékoztat és népszerűsít egy kevéssé elterjedt dolgot, ezáltal igenis az igénybevételének előmozdítására irányul"

Ha kiplakátolom a várost - teszem azt:

"Védd a Földet egyél hódot!"

vagy

"A tej élet, erő, egészség!"

vagy

"Az alkohol méreg!"

vagy

"A dohányzás károsítja az Ön és környezete egészségét!"

vagy

"Unatkozik? Vásároljon mosómedvét!" (Bohumil Hrabal)

vagy

"- Mondja, marha, mért oly bús?

- Olcsóbb a hal, mint a hús." (Karinthy)

szlogenekkel és ettől megnövekszenek a tej/hód/mosómedve/hal-eladások (és csökken a marhahús-/alkohol/dohány-eladás), akkor ezért gazdasági szempontból én bűnös vagyok? E miatt nem, mert nem egy konkrét terméket, hanem egy termékcsoportra való felhívást teszek közzé (esetleg a környezetvédők dühönghetnének: a hód ugyanis védett; vagy a marhahús-kereskedők, mert a marhahús olcsóbb, mint a hal - szóval valótlanságot állítok), ami túl általános (tehát nem azt mondom, hogy "A **** tej az élet erő egészség" vagy "a ******* vodka méreg", stb...).

2018. jan. 16. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:

Sokan annyira megvannak fertőződve a reklámoktól, hogy már mindent reklámnak néznek.


Ezeszerint ha elmondom valakinek hogyan cseréljen kereket akkor autóvásárlásra ösztönzöm:)))

2018. jan. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

"A net csak egy kommunikációs felület, amin a korábbi etikai szabályoknak és társadalmi elvárásoknak, törvényeknek ugyanúgy érvényesülnie kéne, mint az off-line világban"

Fordítsuk az egész bitcoinosdit az offline világra!

Tegyük fel, hogy papír, ecset és festékek segítségével festményeket alkotok. Ez időt, energiát igényel, de ha ügyesen csinálom, akkor talán lesz valami értéke.


Egy haverom, aki értékeli a fáradozásomat, kiplakátolja a várost (a plakátozász szabályokat betartva), hogy:

"A festészet menő dolog, gyere el nézd hogy csinálják!"

jönnek is szép számmal, én meg ingyen megmutogatom az embereknek, hogy hogyan fessenek. Ezért nem kérek semmit, nem adok utána tanúsítványt, hogy "xyz festőművész".

Egyszerűen csak festegetünk. Az alkotás öröméért. For fun.


Persze ebből valaki (akár én is) később profitálhat, mert eladja a műveit sok pénzért.


Ezért a haverom egy gazdasági bűnöző? Terméket/szolgáltatást reklámozott?

Nem, csak egy tevékenységet.

2018. jan. 16. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!