Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan írjam át a htm kiterjes...

Hogyan írjam át a htm kiterjesztést exe-re?

Figyelt kérdés
Letöltöttem egy programot, de a kiterjesztése htm, és tudom h át lehet vhogy írni exe-re mert úgy működni fog ( régen meg tudtam csinálni XP-n) win 7 64 bit-em van de ha csak simán a neve után írom h .exe akkor nem lesz belőle alkalmazás :(

2012. okt. 19. 00:26
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 A kérdező kommentje:

Fehersrac: de durva :D neked exe-t tölt le, nekem meg htm-et...

és rájöttem miért, ez a b*zi opera böngésző tölti le csak htm-ként, a chrome és mozilla firefox exe-kén tölti le -.-" hogy nem jutott eszembe h az opera miatt van ez ....:D

2012. okt. 21. 21:24
 22/63 anonim ***** válasza:
Nekem a firefox is blablabla.exe.htm-ként menti le. Ha az ismert kiterjesztések elrejtése be van kapcdolva nálad, akkor fordulhat elő, hogy az utolsó pont utáni "kiterjesztést" elrejti előled a rendszer, így blablabla.exe-ként fogod látni, de attól még .htm-ként regisztrálja a rendszer, csak a .htm-et elrejti.
2012. okt. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 tabaki ***** válasza:

"Azért ez a Linux is egy érdekes oprendszer, ha mondjuk egy ghz76.exe.jpg képet exe-ként tölt le és azonosít, mert használhatatlanként jön le egy kép a netről. Gratulálok neki..."


A linuxot nem engedem bántani: Már elnézést, de először éppen a linuxos screenen mutatkozott meg, hogy ezt a fájlt a rendszer html-tartalomként azonosítja, annak ellenére, hogy .exe a kiterjesztése. Mondom, _.EXE_, nem pedig .exe.htm vagy egyéb hülyeség -- a linuxot nem érdekli az .exe kiterjesztés, így a teáltalad idézett fortélyos nevű fájlt gond nélkül olvasná, ezek szerint eltérően némely Windowsoktól. Továbbra is az a véleményem, hogy a hozzácsapott .htm a Win7 utólagos igyekezete arra, hogy feloldja a fájltípus és a kiterjesztés közti ellentmondást.

Te mondád: "Gratulálok neki..."

Érdekesebb lenne szélesebb körben is utánanézni, hogyan jön le a fájl XP-n és W7-en. Az eddigiek alapján nekem legalábbis úgy tűnik, hogy az XP még nem próbál korrigálni, tehát .exének tölti le ugyanazt, amit a W7 .htmnek.


Mellesleg ha véletlenül a windowsos gépemen lennék, azon se volna bekapcsolva az ismert kiterjesztések elrejtése. Az amúgy sem való másra, mint hogy a Microsoft a saját fanjaiból majmot csináljon, a linux tehát eleve nem tartalmazza... Én speciel hányingerrel küszködöm, ha valamelyik ismerősöm gépén bekapcsolva látom, úgyhogy ilyesmibe nem csúszom bele, kikérem magamnak... :)

2012. okt. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 tabaki ***** válasza:
Ja, még az előbbiekhez, Fehersracnak: A fenti trükkös fájlnévvel inkább a _Windowst_ lehetett volna átverni egy-két évtizede. Akkor, helyesen, ők is úgy döntöttek, hogy átveszik, ami a Unix-alapú rendszereken alapból magától értetődő, hogy a fájlnévben pont is lehessen. Lehet kritizálni a linuxot (kivált az én vénséges UHU 2.1-esemet), de ebben az egyben már dedósként okosabb volt, mint a Windows felnőtt ifjúként. Feldobja a napomat, amikor Windows-használók igazítják el ilyen téren a lúzer linuxosokat. Egyébként jó rendszer a Windows, nem akarom leszólni. Nekem is van, használom is, ha néha az a kényelmesebb, de a hálón történetesen linuxszal matatok.
2012. okt. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:

Nem vitázni akarok.

A fájl neve "Dk2Update130to170_English.exe.htm "


Ez egy htm kiterjesztésű fájl és így is jön le ha letöltöm. A kiterjesztést mindig az utolsó pont utáni karaktersor dönti el mindentől függetlenül...

2012. okt. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 tabaki ***** válasza:
Igazad van, csakhogy a fájlnév végén -- legalábbis nálam, és az XP-s hozzászólásokban -- *nincs* .htm (lásd fentebb). Ezért gyanakszom arra, hogy a W7 önhatalmúan korrigálja a kiterjesztést. Mindenesetre mielőtt ötödször is nekimennénk, hogy de, mégis ott van, mert neked úgy jön le, meg kéne néznem közelebbről, hogy egyáltalán mi a túró ez a fájl, erre hajnal előtt nemigen lesz alkalmam, de lehet, hogy még holnap sem. Addig jegeljük, ha javasolhatom.
2012. okt. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
Ott a 17-es hozzászólásomban a link. Ez egy HTML fájl aminek a neve .exe-re végződik, de ez még csak a neve, mert utána jön a .HTM kiterjesztés és ez adja meg a fajtáját. Azért zavaró - egyeseknek - mert a linken látható fájlnév .exe-re végződik, mert ez a NEVE a kiterjesztése pedig alatta van közölve, hogy ez egy HTML dokumentum, ami miatt van a . HTM kiterjesztés...
2012. okt. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
Persze később megnézhetjük, de szerintem a kérdés szempontjából nem fontos, de természetesen megtárgyalhatjuk...
2012. okt. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 tabaki ***** válasza:
NINCS htm, sem a kiterjesztésben, sem a nevében, ennyire hihetetlen, hogy tudom, miről beszélek? Nem elrejtve van, nem rossz a gépem beállítása, hanem NINCS. Ha nálad úgy jelenik meg, a te rendszered toldja hozzá, hacsak nem a szolgáltató PHP-oldala, de az végképp érthetetlen volna. Egy egyszerű, önkibontó tömörített fájl, XP-vel problémátlan a letöltése és elindítása.
2012. okt. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 A kérdező kommentje:
tabaki: am én meg írtam közben h csak az opera tölti le htm-ként, mozilla meg chrome exeként tölti le, szal nem a win 7 miatt jött le htm-ként, hanem a böngészőm miatt :)
2012. okt. 22. 15:55
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!