Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan írjam át a htm kiterjes...

Hogyan írjam át a htm kiterjesztést exe-re?

Figyelt kérdés
Letöltöttem egy programot, de a kiterjesztése htm, és tudom h át lehet vhogy írni exe-re mert úgy működni fog ( régen meg tudtam csinálni XP-n) win 7 64 bit-em van de ha csak simán a neve után írom h .exe akkor nem lesz belőle alkalmazás :(

2012. okt. 19. 00:26
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 tabaki ***** válasza:

Akkó' meg az van...

Lehet, hogy az Opera akart valami nem tiszta dolgot okoskán lekezelni.

Nem mintha érteném, talán az önkibontóság kavar be.

2012. okt. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:

" csak az opera tölti le htm-ként, mozilla meg chrome exeként tölti le"


Nekem a Mozilla tölti exe-ként, de van Chrome-om és IE-m is azok is...

2012. okt. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:

" csak az opera tölti le htm-ként, mozilla meg chrome exeként tölti le"


Nekem a Mozilla tölti HTM-ként, de van Chrome-om és IE-m is azok is..


Már bele is keveredtem rendesen. Ezen ne vitázzunk, kérdés megválaszolva, kiterjesztést átírod ha a feltöltő ezt a használati utasítást adta hozzá és kész...

2012. okt. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 tabaki ***** válasza:

Itt a fájl tartalma kicsomagolva, így talán hihetőbb, hogy inkább önkibontó .exe, mint .htm:


[link]


Az még továbbra is magyarázatra vár, hogy a gépek-- oprendszertől függetlenül -- miért látják mégis html-típusúnak. Én visszatérek a kiindulópontomra, tehát továbbra is feltételezem, hogy a fájl fejlécében van valami (mondjuk egy véletlen vagy adatvédelmi trükként odatett fájlsorozat), amely miatt a böngészők félreazonosítják. Másik tippem is van, de valószínűtlennek érzem, inkább nem állok vele elő.


Jó lenne, ha idetévedne valaki, aki ért is hozzá, hátha valami magától értetődő aprósággal meg tudná magyarázni. Vágyom már az aha!-élményre.

2012. okt. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:

:D

Az nem is volt kérdés, hogy htm vagy exe-e, nyilvánvaló, hogy exe, ha belenézel MZ-vel kezdődik, stb. Csak a körül ment a huzavona, hogy milyen kiterjesztéssel menti a böngésző. De tartalomra nyilvánvaló, hogy exe.

2012. okt. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:

Leírtam már az "aha"-t, szerintem. A fájl teljes neve:


"Dk2Update130to170_English.exe.htm".


Ez a fájl egyértelműen EXE fájl, csak a böngésző és az oprendszer azért azonosítja HTM fájlként, mert a fájl feltöltője mögé írta a .HTM kiterjesztést, azért mert egyes mailküldő oldalak problémáznak a futtatható fájlok - EXE - küldése miatt, ami ugye lehet vírus is és ezt oldotta meg a feltöltő egy plusz kiterjesztéssel, így egy kevésbé "veszélyes" fájl töltődik le, mert ez egy HTM. A fáljból pedig úgy lesz ismét EXE fájl, ha letöröljük mögüle a HTM kiterjesztést és már is egy futtatható EXE-t kapsz, amit tabaki is szépen belinkelt.

Lehet hogy ez a fájl linuxon exe-ként jön le, de a kérdezőnek is és nekem is HTM-ként a fent említett okok miatt. A megoldás meg már elhangzott...

2012. okt. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
Azért leírnád még egyszer? :D
2012. okt. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:

CTRL+C , CTRL+V :D


Azért egy ilyen egyszerű kérdést milyen szép hosszan kitárgyaltunk...

2012. okt. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 tabaki ***** válasza:

Linuxon _ÉS XP-n_...


Ugyan, linkelj már be valahova egy fájlt úgy, hogy a gépem ne lássa a kiterjesztését! Mi lenne ennek a fortélya? Ha a feltöltő megtoldotta volna a fájlnevet egy fal kiterjesztéssel, azt is látnom kéne. Miért is ne? Ugyebár éppen az a célja, hogy az látsszon a valódi helyett, nem ezt sulykoljátok?

Rajtam kívül miért nem tűnik fel senkinek, hogy ez tényleg szokatlan, és valami nem klappol a magyarázataitokban?

Ötödszörre nem szaladok neki, inkább olvassátok el az előbbi hasztalan bégetéseimet, hátha valakinek megvilágosodása támad, mit találok olyan furcsának.


"egyes mailküldő oldalak problémáznak a futtatható fájlok - EXE - küldése miatt... stb. "

Elég szánalmas lenne az a biztonsági rendszer, amelyet ilyen egyszerű megmajmolni, de ám legyen. Viszont miért problémázna az exén egy olyan oldal, amelyiknek alapfunkciója, hogy játékokat küldözget ide-oda? Kit akar becsapni, saját magát? És hova lesz a .htm az XP-n? Tudja valahonnét, hogy azt le kell csípnie? Akkor a sokkal fejlettebb Win7 vajon miért nem tudja? Továbbá, miért pont a linux elől rejtenék el valami titokzatos módon a kiterjesztést, amelyiknek aztán édesmindegy?


Boldog ember, akinek ennyi kérdés után még kerek a világ, sőt, mindent megmagyarázva lát. Én speciel nem találtam meg, hogy hol hangzott el az a bizonyos megoldás.

2012. okt. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:

Mivel nekem WIN7-en és a kérdezőnek is HTM-ként jön le, így csak erről tudok nyilatkozni...


Azt talán attól kéne megkérdezni, aki utánaírta a ".HTM"-et, mert ebből lett ez a hosszú okfejtés. Mert hogy hozzáírta az biztos, mivel a feltöltő adta használati utasításként a HTM törlését, de ezek szerint csak WIN7-nél...

2012. okt. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!