Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan írjam át a htm kiterjes...

Hogyan írjam át a htm kiterjesztést exe-re?

Figyelt kérdés
Letöltöttem egy programot, de a kiterjesztése htm, és tudom h át lehet vhogy írni exe-re mert úgy működni fog ( régen meg tudtam csinálni XP-n) win 7 64 bit-em van de ha csak simán a neve után írom h .exe akkor nem lesz belőle alkalmazás :(

2012. okt. 19. 00:26
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 A kérdező kommentje:

[link]

első 2 hsz a lényeg:)

2012. okt. 25. 00:19
 52/63 anonim ***** válasza:
Írtam már hogy ezen nem kell fennakadni. Törlöd a HTM kiterjesztést és futtatod. Ennyi...
2012. okt. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:

50-nek: Ha jól megnézed akkor neked is csak azt tudom mondani, amit tabaki-nak. Az nem EXE, hanem egy HTM fájl. A neve az hogy Dk2Update130to170_English.exe , de a fájl kiterjesztése .HTM!


Így lesz a fájl teljes neve:


Dk2Update130to170_English.exe.HTM, ami egy HTML formátumú fájl. Ezt magyarázom már 2 napja. Így lett feltöltve és kész...

2012. okt. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 A kérdező kommentje:
csak azért linkeltem, mert nekik is htm-ként jön le, így igazolva h ott van a végén a htm kiterjesztés:D
2012. okt. 25. 18:46
 55/63 anonim ***** válasza:
Srác, az én értelmezésem szerint attól még nem lesz htm, hogy átírták htm-re a kiterjesztését. Attól még az egy futtatható exe, aminek átírták a kiterjesztését htm-re. Ha a nevemet átváltoztatom Pistiről Sanyira, attól még ugyanaz az ember maradok. Mondhatjuk, hogy ez csak fogalmazásbeli különbség, bár szerintem ez logikailag így helyes. De ezen ment itt a vita már 6 oldalon keresztül.
2012. okt. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 tabaki ***** válasza:

Végre, egy negyedik gépen (W7) nekem is produkálta a. htm-et.


Ennek ellenére semmiféle épkézláb magyarázatot nem kaptam arra, hogy miért lenne ott, ha nincs rejtve, de nem látszik. Miért nem az én teóriám a valószínűbb, hogy a letöltést intéző programrész csapja hozzá utólag, mondjuk a fájlnév és a gépnek szóló fejlécinformáció ellentmondását feloldandó, a kisebb kockázat nevében?


Fehersrac, te azon az alapon állítod, hogy a .htm ott van, hogy a gépedre ezzel a kiterjesztéssel kerül. Viszont ez éppen annyira nem magyarázza, hogy a letöltés pillanatáig miért nem látsz .htm-et, mint amennyire nem cáfolja az én elképzelésemet.


Az utóbbiból egyébként az következik, hogy nem szabad a gépre bízni a mérlegelést. Legjobb az egyenes út! A hivatkozásokon csapjál magyarmiskásan a jobb egérgombra, aztán _Hivatkozás mentése másként_. Izgatottan várom, mit tapasztalsz.

2012. okt. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:

"Srác, az én értelmezésem szerint attól még nem lesz htm, hogy átírták htm-re a kiterjesztését. Attól még az egy futtatható exe, aminek átírták a kiterjesztését htm-re"


Kedves 55-ös. Te meg nem olvastad végig a kommenteket. Nem azon megy itt az értekezés, hogy hogyan lesz EXE a HTM-ből. Azt én is tudom, hogy nem átírással. Csak jelen esetben egy valódi EXE fájl lett "áthátémesítve" azzal, hogy egy fals kiterjesztést kapott a feltöltő által. Ezért kel törölni a HTM-et, hogy EXE legyen és nem azért, mert annyira hígagyú lennék, hogy így buzdítsak másokat "újfajta konvertálásra"



tabakinak:

" A hivatkozásokon csapjál magyarmiskásan a jobb egérgombra, aztán _Hivatkozás mentése másként_. Izgatottan várom, mit tapasztalsz."


Meglepődsz ha itt is HTML a letöltés vége?


[link]


A képen is látható, hogy a fájlnév megint: Dk2Update130to170_English.exe


viszont a fájl típusa HTML document és ezért menti

Dk2Update130to170_English.exe.HTM-ként...

2012. okt. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 tabaki ***** válasza:

Megmondjam őszintén? Én már semmin sem lepődöm meg... A lényeg: A W7 letöltőablaka pontosan azt mutatja, mint az "érdekes oprendszer" linux: A fájlnév .exe, de tévesen html-tartalomként azonosítja (ugyanis ezután ott is megerősíti, hogy ez bizony egy *.EXE). Mivel a kiterjesztés alapján ez nem indokolt, valószínűleg nem az ujjából szopta, ezért tippelem azt, hogy a fájlfejlécből olvassa ki a típust -- biztosan megvan az oka, hogy miért.

Nem hiszem, hogy mi fogjuk megoldani ezt a kérdést, szerintem az én érveimet legalább úgy alátámasztja a jelenség, mint a tieidet, és talán az elvarratlan szál is kevesebb. Mellesleg ébredezik bennem a gyanú, hogy amikor én fájlfejlécről beszélek, az ugyanaz, mint amikor te típusról, csak éppen én nem állítom, hogy az egy definitíve odaskribált .htm kiterjesztést jelentene.

2012. okt. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:

Srác, ezzel nem mondtál újat. :) Tudod, hogy tudom, hogy tudod.

Meglesz a 7. oldal! Már csak egy kicsi kell!

2012. okt. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:

Jó, csak azért írok, hogy meglegyen a 7. oldal :)

Nem mi fogjuk megoldani ezt a "problémát", maradjunk annyiban, hogy nem látom az okát, hogy a WIN7 és XP miért csinál belőle HTM-et, de az. Neki. Így nekünk "microfostosoknak" is az, de derék magyar ember módjára megoldjuk a problémát és töröljük az ominózus kiterjesztést.


Örültem...

2012. okt. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!