Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nagy csalodas az egyetem, nektek?

Nagy csalodas az egyetem, nektek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szeptemberben kezdtem Programtervezoin egy videki egyetemen...

Viszont elegge kiabrandito,hogy kb mindent matematikai modellek alapjan kozelitenek meg.

Kb nincs olyan targyam ami ne lenne visszavezetheto a matematikara...:(

Most jon a vizsgaidoszak, a vizsgakkal nem is lesz problema, viszont egyelore nem ertem hogy en ezeket a matematikai dolgokat hol fogom tudni hasznositani?

Meg ami folyamat van, azt mindent folyamat abran irjunk le, kb gepen nem is kodoltunk meg...

Mernoki is hasonlo szemlelet modon van a programozassal?


2019. nov. 18. 12:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

a mérnökinfón szerintem gyakorlatiasabb bár a matek azért van bőven


viszont cserébe kapsz fizikát meg digitális technikát stb stb stb, ez felfogható "lazításnak" de ha nem fekszik a dolog akkor szintén sz.pás....

2019. nov. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

De nekem nem az a problémám,hogy matekozni kell,hanem,hogy milyen szinten kell matekozni..

Szerintem eléggé durván elmélet orientált a dolog, illetve eléggé rossz az egyetemi struktura amit látok,egy gyakorlaton bent vagyunk 20-30an és kb semmire nincs idő,kérdezni alíg lehet, ha valamit nem tudsz, kijívatja,de a miértjére már nincs idő :/

2019. nov. 18. 16:50
 13/13 anonim ***** válasza:
79%

"De nekem nem az a problémám,hogy matekozni kell,hanem,hogy milyen szinten kell matekozni.."


Első félév közepén tartasz.

Ne nyafogj, lesz ez még meredekebb is.

Azt tudnok illene, hogy ez a matek, amit te tanulsz most, elég messze van a középiskolai matektól, mert neked erre a matekra lesz majd szükséged a munkád során.

Olyan is előfordulhat, hogy még kevés is lesz a tudásod a szóba jövő feladathoz.

Majd jussak eszedbe.

2019. nov. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!