Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy tudnék fejlődni programoz...

Hogy tudnék fejlődni programozásból még egyetem előtt??

Figyelt kérdés

Nemrég csináltam meg az emelt szintű érettségit, amiből a programozás elég jól ment, de úgy látszik most, hogy megcsináltam mindet elakadtam , hogy hogyan is tudnék tovább menni. Az érettségire tanárral készültem (bármennyire is "gáz" vagy sem), az érettségire sikerült is felkészülni, de úgy érzem nem a legjobb tanár volt akit kaphattam,MIVEL ugyan mindig segített tovább haladnom, de mindig az én olyakor-olykor túlbonyolított megoldásomat javítgatgattuk ki, és nem az, hogy elmondta volna, hogy mért nem jó így vagy mért nem hatékony és mit kellene ehlyette alkalmaznom. Persze tökéletesen egyetértek azzal, hogy a programozásnál MAGAMTÓL kell tanulnom, nekem kell utánna néznem a dolgoknak, és nem a tanár segítségére támaszkodnom, valamint at is, hogy így fejlődök a legjobban, mert nem az iskola fog megtanítani programozni. Viszont néha jó lett volnam, ha ellmondja, hogy ez és ez azért nem jó így, vagy ezt és ezt ne használd így, mert pl nem hatékony stb.

Most tervezek egyetemre készülni, és jó lenne ha ez alatt a nyári szünet alatt legalább szinten tartás meglenne, de még jobb lenne ha tudnék fejeződni. Mivel tudnék a legjobban?? Fórumokon az önálló projektet írják, vagy hogy githubon/stackowerflow nézegessem a mások által feltöltötteket, mások pedig a unity próbálgatását javasolják de ezekhez meg még nincs meg a kellő tudásom. A youtube tutoriallok hasznosak, de ezekkel sokszor az a baj, hogy megnézem, tudom is használni őket önmagukban, de egy feladatban (pl érettségi) már nem tudom őket hasznosítani, ezért megkopik az amit tanultam róla és kezdődhet a folyamat elölről. Hogy tudnék úgy fejlődni, hogy az maradandó is legyen és fel is tudjam minél jobban használni a dolgokat. A dokumentációkat is olvasom, még ha sokszor nagyon tömények is.


Milyen feladatokat/módszereket tudnátok mondani/javasolni amivel javulást érhetnék el?? A legnagyobb gond a logikámmal van szerintem, ami a programozáshoz a legfontosabb, azonban saját magam meglátása szerint jóval jobb, mint egy féléve volt.


2020. júl. 14. 14:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Hát én prog2-n semmi oop-t tanultam az biztos. :D Szoftech házi készítése közben értettem meg mi értelme az egésznek.
2020. júl. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
11: Nagyon könnyen meglehet érteni csak rossz példákat mondanak el. Ülj le és kezdj el egy Snake vagy hasonló játékot készíteni, akár egy Dodge játékot. Abba az OOP minden fortéját bele tudod építeni és megérteni és látni, hogy mire is jó. :)
2020. júl. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
45%
Ja. Azt kifelejtettem, hogy ezt Console-on tedd, mert úgy van értelme. "Tanulási célra"
2020. júl. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!