Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Sok fejlesztő azért keres...

Sok fejlesztő azért keres akár 10+ év tapasztalattal is ilyen 6-700 nettó körül mert ennyit lehet elérni ha nem képzi magát az ember munkán kívül?

Figyelt kérdés

2020. júl. 17. 08:55
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
0%

# 30


Juniorként nem választottam munkahelyet, hanem mentem, ahova végre felvettek. Helpdesk, teszteltetés a felhasználókkal, néha tesztelek én is, volt már minimális telepítés is, 4 soros sql lekérdezések írása.


Budapesti vagyok és ha valahova 45 percnél kevesebbet kell utaznom, akkor az már baromi közel van és örülök neki. 😅



Ha unalmas a munka, vagy én untam már meg valamiért vagy egyéb, akkor akármilyen babzsákfotel, ingyen kávé, heti 2 nap gyümölcs se fog meghatni. Mint ahogy jelenleg is utálom a munkahelyemet.



Egyébként nagyon félreéretted a mondandómat.



Azt akartam átadni, hogy számomra szomorú ez a pénz-pénz-pénz hozzáállás. Az is szomorú, ha valaki folyamatosan tanul otthon is, mert pénz-pénz-pénz. Viszont az is szomorú, ha az ellenkezője áll fenn: nem vált (területet, de akár kompletten szakmát), mert pénz-pénz-pénz.

Ha pedig nem tudja eltartani másképp a családját és ezért szenved a pénz-pénz-pénz miatt, akkor az esetleg az államra nézve szomorú....


Ezt akartam átadni...

2020. júl. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
40%
Hát szerencsére annyi lehetőség van a szakmában, hogy aki jó fejlesztő, az kedvére válogathat.
2020. júl. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
0%

Én nem is vagyok fejlesztő és szerintem nem is leszek az sohase. :D :D

De ha nekem írtad a 32-t, akkor szerintem most se érted, hogy mire írtam, amit. :(


Akkor még egyszer:


Ha valaki hajt, teper, mittomén, 10 órákat dolgozik és otthon is tanul a pénz-pénz-pénz miatt ===>> Igen szomorú és rá fog menni az egészsége. Mentálisan és testileg is.


Ha valaki megutálta a munkáját, kiégett, de nem vált, mert pénz-pénz-pénz ===>> Igen szomorú és rá fog menni az egészsége. Mentálisan és testileg is.


Irigylem, akik számára a körülmények fontosak.

Ha én megutálok egy adott tevékenységet, akkor tőlem lehetnének ott chippendale fiúk, jacuzzi, finn szauna, bármi az irodában, akkor is utálni fogom.


Egyébként még a körülményekre...


Tavaly ilyenkor egy olyan helyen dolgoztam, ami szoci időkben bútorbolt volt, most át van alakítva irodának. Pl járólap van az irodákban, lepukkant is. Gépi szellőztetés nincs, de amúgy az ablak is picire nyitható (a valamikori kirakat felett buktatható). Kávé nem volt ingyen, Szarvasi főző volt, kávé akkor, ha vittél - így én 3in1 kávékat ittam. Kajálda nem volt, vagy főztél, vagy rendeltél, vagy az élelmiszerüzletből oldottad meg az ebédet.


Engem leginkább az utolsó körülmény zavart és ha magát a tevékenységet szerettem volna, akkor az lett volna a legfontosabb, nem a körülmények. A második legfontosabb a társaság. Jó, a munkaidő is, de itt 7:30 - 16:10, pénteken 7:30 - 14:30 volt, tökéletes, ezért annyira nem bántam, hogy nem rugalmas munkaidő.

2020. júl. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:

Nem neked írtam, csak általánosságban. Annyi volt a lényege, hogy egy jó fejlesztő megválogathatja, hogy milyen körülmények között dolgozik és mennyi pénzért. Hogy kinek mi a fontos, az egyéni preferencia kérdése, nyilván az alapján választ munkahelyet.

A te helyzeted nem is tudom, hogy kapcsolódik a kérdéshez igazából.

Nem vagy fejlesztő és utálod a munkádat, sokan vannak így ezzel.

2020. júl. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
0%

Ja, akkor bocsánat, hogy leírtam a mai, önkínzó, egészséget tönkretevő pénzhajhász mániáról a véleményemet úgy, hogy nem vagyok fejlesztő. Ígérem, a későbbiekben is elő fog fordulni.


Főleg, mert fejlesztő szeretnék lenni, ezért érdekel a fejlesztői élet, hogy mi vár rám. És megijeszt. Megijeszt a lehetősége annak, hogy esetleg 2, 3, 4, 10 év múlva is szabadidőmben is ugyanazzal kell foglalkoznom majd, ami a munkám is (tanulni kell majd) illetve az is, hogy ha megutálom a kódolást, akkor esetleg az élethelyzetem miatt nem válthatok majd feleannyi fizuért teszem azt állatorvosi asszisztensre.


Őszintén bevallom, mikor ezzel a pénzhajhász hozzáállással találkozom, az is átfut az agyamon, hogy ez a felnőtt élet? Hogy ha majd utálok kódolni és legszívesebben eret vágnék magamon minden nap minden percében, akkor is be kell járni, mert pénz-pénz-pénz és vigasztaljon a tudat, hogy havi 1000 Ft-ot spórolok kávén? :'D

2020. júl. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik nem való neked ez a szakma, szerintem nem erőltesd ezt a vonalat.
2020. júl. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
0%

Miért is? 😅


Mert nem a fizetés az első és a munkakörülmények az utolsók?

2020. júl. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:

Nem, azért, mert már most azon görcsölsz, hogy mi lesz ha megutálod a kódolást, meg a tanulást, holott ez pont az a szakma, ahol folyamatosan tanulni kell, mert rendkívül gyorsan fejlődnek és változnak a különböző technológiák.

Bennem pl. fel sem merül ilyesmi, mert élvezem amit csinálok. Neked a megnyilvánulásaid alapján nem való ez.

2020. júl. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
0%

Majd te is rájössz, hogy az ÉLET a fontosabb mindennél. Addigra már késő lesz.


Amúgy ez is csak 1 szakma, mint a többi. Kétlem, hogy szabadidőn kívül kellene erre időt szánni. Ha mégis, akkor tényleg nem nekem való, de ez legyen a jövő zenéje. Csak legyek olyan élethelyzetben, hogy válthassak akár kisebb jövedelműre is. Ezért SE akarok szülni ezer más mellett.

2020. júl. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
95%
Ez érdekes, hogy szerinted az élet fontosabb mindennél, közben meg napi 8 órában azt csinálod, amit saját bevallásod szerint utálsz, én meg pont azt, amit szeretek :)
2020. júl. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!