Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék programozó lenni,...

Szeretnék programozó lenni, viszont nem tudom hol kezdjem?

Figyelt kérdés
Szeretnék elérni egy junior tudást,legalább egy állásinerjtúra való bejutáshoz. Sok fórumot és programozást oktató cégeket látok az interneten, ahol kb 1.5 millió Ft-ért, fél év alatt egy junior szintet garantálnak.Van aki azt mondja, hogy túlárazott a képzés, és az ember magától is eltudja sajátítani ezt a tudást. Pályát szeretnék váltani, minden motivációm és szabad időm meg van rá, hogy tanuljak akár napi 8 órában fél éven keresztül is. Kérdésem az lenne, hogy mivel és hol kezdjem, milyen oldalakat ajánlotok? Hova fizessek be? Ha tapasztalt vagy, kérlek szánj rám pár percet, hogy segíts :)

2020. aug. 17. 17:42
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
24%

"Remélem azért belegondolsz abbba is, hogy simán lehet, valaki rád hallgat,és ezért nem megy egyetemre, csak egy bootcampre..."


Pont ezért írom.


Te meg belegondolsz abba, hogy azért megy valaki egyetemre, mert a gyakoris rózsaszín ködöt olvassa, aztán megbánja, hogy kifizette a 275 ezer forintot? Tudod hányan hagyják ott az első pár hét után? Mikor látják, hogy a követelmény az eget veri, nem az elejétől kezdik (például nekünk nem magyarázták el, mi a függvény, ciklus, elágazás, de első gyakorlaton mindet kellett használni... ja, 45 perces gyakorlaton.) és nem is tud magyarázni a tanárok zöme?


"En nem függesztettem fel a baráti kapcsolatokat, a hobbikat stb. Mégis sikerült elvégeznem ELTE-IK a proginfet. Hogyan lehet ez? Csomót buliztam és utaztam..."


Hát akkor eléggé zseni vagy.

Mi a csoporttársakkal verseny panaszkodtunk, hogy kinek megy nehezebben a matek :D És aki nem fejlesztőként dolgozik, az vért izzadt a csodás beadandókkal is. Csinálj láncolt listát, de nem mutatjuk meg, hogy kell. Tudd, hogyan kell gyorsrendezést csinálni és mutasd be beadnadóban, de a jegyzetben nincs benne normálisan és ahogy a neten megtalálod, úgy nem jó. Csak a jegyzetbeli, de abból meg a kutya se érti meg.

A karantén ellenére abból állt a tavaszom, hogy napi 15 perc torna (a napi 1 óra helyett), ezen kívül munka, tanulás, alvás.

2020. aug. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
24%

Egyébként a Kérdező is pályát szeretne váltani.


Ugye más is érzi a különbséget aközött, hogy valaki 19-22 éves, életerős, még fog az agya és a tanulás a főállása, meg aközött, hogy már nem fog úgy az agy, az élethelyzet már totál más stb?

2020. aug. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
78%

Neked kár ellenérveket hozni ,mert utána hozol más dolgokat, és nem érdekel amit írunk.


Amikor én jártam az elte ik-ra, akkor is teli voltak ilyen panaszkodó megkeseredett emberekkel. Oda kell állni keményen és tolni, nem rinyálni. Senkit se érdekel a nyavajgás, rengetegen végig csinálják ami nem megy neked, valljuk be. Menj el sportolj. Arra van időd amit akarsz, ezek mind kifogás nyafogások.


Melyik az az 50es kérdés?

2020. aug. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
18%

Ok, megígérem, ősszel elmegyek sportolni. Valószínűleg vagy órák vagy tanulás helyett lesz. Munka helyett nem tudok, a 6 óra alvás meg eleve kevés.

Előre szólok, hogy csúszni fogok. Fizeted a féléveimet?

2020. aug. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
21%
Egyébként mikor hoztam elő mást? Mert én nem vettem észre, de annak állok elébe, ha rámutatsz.
2020. aug. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
2020. aug. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
21%
Ja a lepontozás megy, ellenérv nem.
2020. aug. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
30%

Másfél millió?:D


Ruander.hu


Nem másfél.

2020. aug. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Sziasztok !

Sok válasz érkezett, de egyik sem a kérdésre jött, szóval tovább kutakodtam és találtam egy jó oldalt.

Inkább azoknak írom akik szintén hasonló cipőben járnak, mint én akkor amikor ezt a kérdést feltettem.

CodeBerry az oldal neve, és 10 ezer Ft egy havi előfizetési díj.

Ezért az összegért hozzáférhetsz az összes tananyagukhoz(HTML alapok,CSS alapok-haladó,Javascript6,,JAVA,PHYTON,C++ és még emelett más hasznos oldalak és tudnivalók a programozásról).

Nekem nagyon tetszik, gyakorlatias példák és érthető magyarázatot tartalmaz.

Mint írtam van kellő motiváltásgom és időm is jelenleg, így a tananyag zömét már sikerült megtanulnom azóta.

Csak ajánlani tudom azoknak akik programozást szeretnének tanulni, de tanácstalanok hol kezdjék.

2020. nov. 26. 07:31
 30/30 A kérdező kommentje:
codeberryschool.com itt a link az oldalhoz :)
2020. nov. 26. 07:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!