Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék programozó lenni,...

Szeretnék programozó lenni, viszont nem tudom hol kezdjem?

Figyelt kérdés
Szeretnék elérni egy junior tudást,legalább egy állásinerjtúra való bejutáshoz. Sok fórumot és programozást oktató cégeket látok az interneten, ahol kb 1.5 millió Ft-ért, fél év alatt egy junior szintet garantálnak.Van aki azt mondja, hogy túlárazott a képzés, és az ember magától is eltudja sajátítani ezt a tudást. Pályát szeretnék váltani, minden motivációm és szabad időm meg van rá, hogy tanuljak akár napi 8 órában fél éven keresztül is. Kérdésem az lenne, hogy mivel és hol kezdjem, milyen oldalakat ajánlotok? Hova fizessek be? Ha tapasztalt vagy, kérlek szánj rám pár percet, hogy segíts :)

2020. aug. 17. 17:42
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
84%

Az egyetem ad piacképes tudást, ami hosszútávra szól.

A bootcampet kis erőfeszítéssel bárki elvégzi.

Akik itt kárognak, és promozzák a bootcampet, azok általában az egyetemre be se jutó, vagy onnan kihulló, vagy ott szenvedő megkeseredett emberek, akiknek fingja nincs a piacról, de van több ismrősük akik ugyanúgy megmondta, hogy az egyetem rossz, így ezt fújják.

Az meg, hogy átképzett ne menjen egyetemre hülyeség, a dolgokért tenni kell, és felkell áldozni érte sok mindent, senki se mondta, hogy egyszerű.

2020. aug. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki válaszát, az egyetem még szóba jöhet, de idén már nem, majd maximum jövő ősztől. Az egyik kommentelő küldte az A&K akadémiás linket, én őket követem és haladok is hétről hétre a videókkal együtt. Nagyjából körvonalazódott bennem, hogy desktop alkalmazás, vagy webfejlesztést szeretnék tanulni.

A kérdésem inkább az lett volna, hogy ezt hogyan kezdjem el egyetem, és másfél milliós magán kurzusok kihagyásával, inkább saját úton? Láttam, hogy páran ajánlották az udemy kurzusokat, láttam magyar oldalakon is offline tananyag előfizetéseket supportal. Tanácstalan vagyok hmivel kellene kezdenem, miket kellene tudnom, ahhoz hogy egy junior szintet elérjek. Utána nyilván nem állnék meg a fejlődésben, de kell egy kezdő cél :)

2020. aug. 18. 13:03
 13/30 anonim ***** válasza:
82%

Nekem a junior szint egyetemmel egyutt, ugy hogy mar elotte is ismerkedtem a programozassal, durvan 5 ev volt. Szerintem ne akard minden aron elsietni.


Itt most nem onfenyezes fog kovetkezni, mielott felre ertene valaki, csak fel akarom hivni a figyelmet valamire.


Viszont sikerult olyan alapokra szert tennem, hogy a mai napig megkerdojelezem sokszor a munkahelyen kapott pozitiv visszajelzeseket. Mostani munkahelyem 2 honapot vartak ram, mert nagyon hosszu volt a felmondasi idom az elozo helyen. Aztan megtudtam, hogy az elozo fejlesztot ok kertek meg, hogy hagyja itt a ceget, mert alkalmatlan volt. Az elotte levo is keves volt.


Amire celozni akarok az az, hogy nagyon sok a gyenge fejleszto. En sem tartom magamat jo fejlesztonek, de az atlag az nagyon alacsony. Bootcapmrol kikerulok kozul kevesen vannak az olyanok, akikben van annyi onszorgalom es elhivatottsag, hogy ne csak egy atlagos kodolo akarjon lenni.


A gyorsabb ut nem mindig vezet celhoz. Viszont ha ugy erzed, hogy neked a bootcamp lenne megfelelobb vagy csak arra lenne lehetoseged, akkor nyilvan nincsen sok valasztasod, ebben az esetben igyekezni Kell, hogy a leheto legtobbet tudjad kihozni a kepzesbol, mert a leadott anyag utan mar minden csak az onszorgalmadon mulik. Viszont ha van valasztasi lehetoseged, hogy egyetem vagy bootcamp, akkor az egyetemet javasolnam mindenkeppen.

2020. aug. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
12%

Gyereket (ha van), párkapcsolatot, saját egészséget normális ember nem áldoz fel. Barátságokat sem, bár arra lehet mondani, hogy megszokják, hogy évente négyszer látnak.


De a kreatív hobbikra vagy az utazásra is azt mondom, hogy ne áldozd fel, mert a halálos ágyadon megbánod.

Fenti dolgokért élünk és nem a munkáért.



Te is átképeznéd magad, te is végigtepertél már gondolom érettségi után 5-6 év tanulást.



Ne menj egyetemre estire, mert felesleges, nagyon szutyok, nem, nem piacképes (mert gyakornokság kellene, amit nekünk nem lehet, tanulóprojektezés, ami nem fér bele).



A gyakorira meg ne hallgass, mindenben irreálisat mondanak és tök mást, mint amit bárhol hallanál. Itt névtelenül homokozhatnak.

2020. aug. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
4%
Ja és még valami. Egy átképzett átlagos kódoló akar lenni. Nem más. Más már nem is lehet, de ki akar?
2020. aug. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
88%
#14, #15 te a jóképességű csaj vagy, aki évek óta nem tud elhelyezkedni a szakmában de még mindig próbálkozik? :)
2020. aug. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
6%

16


Melyik részben nincs igazam?

2020. aug. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
91%

Úgy tűnik a saját szomorú életed alapján általánosítasz.

Én pl. úgy voltam vele, hogy igenis megéri 3 évre felfüggeszteni a hobbikat és az utazást, hogy utána 30 évig az átlag magyar fizetés sokszorosát keressem és bármilyen utazást és hobbit megengedhessek magamnak :)

És az esti egyetem is piacképes tudást adott, hiszen el tudtam helyezkedni.

2020. aug. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
34%

Nem 3 év, hanem sokkal több, mert az ember már tanult életében mást is, én pl 6 éven keresztül. Jó, ebben a 6 évben volt olyan is, amikor nem szakadtam meg, máskor viszont igen.

Meg a programozás tanulása se 3 év, ha az ember az egyetem előtt elkezdi. Vagy ugye a csúszás miatt több.


Csak egy példa: 30 év körül már nagyon meglátszik és megérződik, ha az ember nem sportol évekig. Én például szeretek túrázni 20-30 kilométereket, de már most nagyon nehezen bírom. Rossz a tartásom is. Mindemellett alapból igen gyenge vagyok.

Én például fájlalom, hogy nincs meg heti 3-4 órányi sport, ami rendszeres falmászást, úszást, edző mellett konditermet, parkokban futást kellene, hogy jelentsen számomra. Ehelyett általában heti 1-1,5 óra van meg, nem bírom a lépcsőzést, szeretek bringatúrázni, de az első harmadától végigpanaszkodom, fáj a combizmom, nem bírom az emelkedőket és gyenge vagyok a fáradtságtól, 30 km túra pedig 2014-ben sikerült utoljára.


Pedig az egészség fontos, sokak szerint a legfontosabb. Nekem nem a legfontosabb, de örülnék, ha többet tehetnék érte.


A kreatív hobbi igenis fontos. Azért élünk elvégre. Lehet mondani, hogy most tanulok, majd utána hobbizok. Utána pár év múlva ismét tanulok valamit, majd utána gyerekek... Majd 50 éves koromra már nem fogom tudni, hogy hogyan találjam fel magam a szabadidőmben, mert 15 éves korom óta nem volt ilyenem (rám ez nagyjából igaz is).


Nagyon megterhelő az esti egyetem. Eleve az ember a munkahelyén is használja az agyát, utána heti 3-szor a suliban is. Már eleve ez megterhelő az agynak is, a léleknek is, mert ha ezen felül szabadidőnk lenne, már az kevés lenne.

Ezen kívül heti szintű kis zh-k, normál zh-k, beadandók plusz vessetek meg, de bizony nekem hétről hétre is kell tanulgatnom, hogy átmenjek. Estin is van követelmény, csak a tananyagot nincs idő normálisan leadni és ugye tanulni is kevesebb az időnk. Voltak olyan C++ beadandók, ahol a 0-ról indultunk (mintha nem azért fizetnénk a tandíjat, hogy ott adják le....), baromi nehéz volt, például a pointerekkel kellett volna magabiztosan játszani és már 5 éve fejlesztő csoporttársak segítségével, több óra, nap vért izzadásával lett meg azoknak, akik még nem fejlesztőként dolgoznak.

Ezt akár kezdődő párkapcsolat mellett vagy ismerkedéssel nem lehet csinálni. Vagy de, úgy, hogy valaki nem sportol évekig, 5 órákat alszik és a családja / párja elfogadja, hogy pár évig nincs ott neki anyuka/apuka, mert tanul.


És akkor az egész egy elavult, használhatatlan, haszontalan szutyok. Még egy kisbaba is tudja, hogy az egyetem kb. a papírért jó és mellette tanulóprojektezni kell. (Nem, nem hobbiprojekt. Hobbiprojekt egy fotózás vagy új ételek főzése... hú de lenne kedvem mindkettőhöz, csak mire nem tanulok, jönnek a gyerekek...) Mikor van idő tanulóprojektekre? Nyáron. De könyörgöm: legalább pár hónapot az agynak is pihennie kellene.


Az Isten összes pénze nem ér meg ennyi szenvedést, mert ez nem élet. Ez méltatlan mindenhez.


Egy normális bootcampen azt tanítják meg, amit használni fog az ember a munkahelyén. A büdös életben nem fog ennél több kelleni. Ha mégis, ugyanúgy meg tudja tanulni, mint az, aki egyetemet végzett.


Pár kérdéssel lejjebb, már 50 hozzászólásnál tart, azt bizonygatják, hogy milyen jól elboldogulnak bootcampesek multiknál is. Neveseknél is. Még valaki LinkedIn keresést is végzett.


Sokszor érzem azt ezen az oldalon, hogy bizonyos kérdés alatt bizonyos csoportok gyűlnek össze. Még az is lehet, hogy olyan "elvet vallanak", mint amit a valóságban igazából csak az emberek 5%-a. De egy adott kérdés alatt mindenki, ha valaki mégis jön, aki nem, az le van pontozva.



Ellenérveket, ellenkező tapasztalatokat pontról-pontra várom.

2020. aug. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
86%

En nem függesztettem fel a baráti kapcsolatokat, a hobbikat stb. Mégis sikerült elvégeznem ELTE-IK a proginfet. Hogyan lehet ez? Csomót buliztam és utaztam...

Remélem azért belegondolsz abbba is, hogy simán lehet, valaki rád hallgat,és ezért nem megy egyetemre, csak egy bootcampre...

2020. aug. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!