Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Budapesti programozó cégek...

Budapesti programozó cégek engedik hogy saját laptopot vigyünk be dolgozni munkahelyre?

Figyelt kérdés
Nincs sok ismerős akitől érdeklődhetnék erről, nemsokára végzek és kiváncsi vagyok hogy a saját gépemet vihetem dolgozni? Nemrég vettem 6 magos i7, SSD, 16GB ram és inkább ezt preferálnám mint amit ott adnak nekem, valaki aki dolgozik az tudna erről nekem beszélni? :D Köszönöm!

2020. okt. 30. 13:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
#10 Én az ultrabooktól tudok a falra mászni, pedig kb mindenhol azokat használják. Mikor én kértem a céges gépet, csak néztek rám, hogy normál méretű gépet kértem, mert hogy "az nehéz". Kösz, de inkább legyen rajta a numerikus billentyűzet.
2020. okt. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
63%

"én még akkor is a céges gépet használnám, ha Pentium 1 lenne windows 95-tel..."


Átgondolnád te azt, az első néhány fordítás után.

2020. okt. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
#12: mert olyan hihetetlen, hogy a munkahelyemre nem a saját féltett/drága laptopomat szeretném hurcolászni és nyüstölni? Hunyjak szemet afelett, hogy a munkáltató köteles biztosítani a munka elvégzéséhez szükséges eszközöket? Ha fos gépet tud rendelkezésre bocsájtani, amitől lassul a munka, akkor ő járt rosszabbul.
2020. okt. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
49%
Nem, az a hihetetlen, hogy el tudnád viselni egy P-I-es laptop lassúságát napi nyolc órában.
2020. okt. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
66%
Én a cégen át vettem magamnak egy komolyabb Gamer laptopot, amit "kineveztem" sajátnak is. :) Így cégé, de lényegében azt csinálok vele, amit akarod.
2020. okt. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
#14: úgy érzem, csak elbeszélünk egymás mellett. :D 5-ös válaszomban már írtam, hogy kiadványokat szerkesztettem olyan géppel, ami messze nem arra lett kitalálva. Nem, nem tudnám elviselni egy P1-es lassúságát, de nem is ez volt a kérdés, és a válaszom se erre irányult.
2020. okt. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Igazából ez azért is meddő vita, mert a munkaeszköz biztosítása a munkáltató kötelessége. Tehát ha nem vállalkozó vagy és saját gépet használsz és ez egy ellenőrzés alkalmával kiderül, az súlyos következményekkel jár a cég felé. Persze az is igaz, hogy az eddigi kb 10-12 éves pályafutásom alatt egy ilyen ellenőrzéssel sem találkoztam...
2020. okt. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%

"és saját gépet használsz és ez egy ellenőrzés alkalmával kiderül, az súlyos következményekkel jár a cég felé."


LOL.

Semmiféle következménnyel nem jár az ilyesmi. A munkaszerződésben szó lehet a munkaeszköz biztosításának kérdéséről, de a laptop az nem munkavédelmi felszerelés. Ezt ugyanis valóban biztosítani kell. Ha a munkavállaló a saját gépét használja, akkor úgy járt és kész. Ezt nem ellenőrzi a világon senki, nem is tehetné meg.

2020. okt. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!