Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek hasznos lehet...

Szerintetek hasznos lehet valakiknek a C++ programozással foglalkozó youtube csatornám?

Figyelt kérdés

A csatornám neve: Pretoript.

Pár hónapja kezdtem el feltölteni videókat, ahol a c++ programozási nyelvet mutatom be az alapoktól kezdve. Ha szántok rá kis időt, hogy ránézzetek azt megköszönöm. Esetleg ha tetszik, követhetitek munkásságom, illetve megköszönöm ha megosztjátok másokkal, akiket érdekelhet. Nem csak tanításra szánom, hanem célom, hogy kialakuljon egy közösség, akik beszélgethetnek egymással, segíthetik egymást. Van egy weboldalam is a pretoript.hu .

Itt az egyéb elérhetőségeim is fenn vannak, illetve részletesebben, hogy miről szól az oldal.


Előre is köszi ha írtok visszajelzést vagy megnézitek a videókat! :)



2021. jan. 24. 14:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Persze, szerintem van rá igény. Nyomjad!
2021. jan. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%

Az a baj, hogy mindenki elkezd egy ilyet, de csak az alapokon megy végig. Rengeteg ilyen van magyar nyelven és angolul meg indiaiul is. De egy bizonyos pont után megállnak és ez a baj. Szerintem az alapokat felejtsd el és menj tovább inkább a haladó részre...


Amúgy C++ ról itt egy remek oktató anyag: https://www.youtube.com/watch?v=18c3MTX0PK0&list=PLlrATfBNZ9..


2017 óta folyamatosan teszi fel a videókat. Persze ő is az elejéről kezdte, de nem állt meg. :)

2021. jan. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
De inkább szerintem olyan oktató anyagot csinálj, ahol egy projektet kezdessz el. Például egy játékot. Azon belül mindent meg lehet tanítani, ugyanúgy az elejétől, érdekesebb is lesz és hasznosabb is. :)
2021. jan. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

kérdező!


megnéztem a linket: https://www.youtube.com/watch?v=18c3MTX0PK0&list=PLlrATfBNZ9


nekem nagyon tetszik, és szimpatikus ,hogy ilyen jól beszélsz angulul! hajrá!

2021. jan. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne hahyd ki az alapokat se!
2021. jan. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

#1: Köszi :)

#2: Én is pont ezen gondolkodtam, hogy kevés az olyan magyar nyelvű videós anyag, ami sokáig eljut, ezért is kezdtem el gyártani, egyelőre megvan a motiváció, hogy sok videó legyen, élvezem a készítést. Ismerem Cherno csatornáját, nagyon szeretem én is, a legjobb külföldi csatorna szerintem a témában.

#3: Köszi a tippet, lehet, hogy később belekezdek ilyesmibe is egy másik lejátszási listán, egyelőre szeretnék az alapokkal is egy ideig eljutni, hogy pl. az is el tudjon indulni a csatornámon, aki még sosem látott programozást.

#4: A linket nem én küldtem, hanem a 2. válaszoló ami Cherno csatornája :D Szerintem ő eleve angol, én direkt magyaroknak szóló videókat szeretnék készíteni.


Köszi, hogy írtatok, várom a további visszajelzéseket! :)

2021. jan. 24. 15:41
 7/21 A kérdező kommentje:
#5 Rendben :)
2021. jan. 24. 15:46
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Az elméleti részhez, szerintem jobb lenne egy rajzpadot venni, és úgy magyarázni, miközben példákat mondassz. :) Így tudsz a képernyőre írni kényelmesen, mintha papírra írnál, illetve kód elemzésre is jó, mert képernyőre is tudsz rajzolni vele real timeba. :)
2021. jan. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem rossz. A számábrázolásokba néztem bele, tetszik hogy ezzel is foglalkozol. Ha tényleg komolyabban gondolod ezt akkor szerezz be egy jó minőségű mikrofont, mert a hang az egyik legfontosabb dolog. Kicsit olyan, mintha a fürdőszobából lenne felvéve, gondolom valami egyszerűbb mikrofonod van. Ha beszerzel egyet akkor máris nagyon nagyot dobott a minőségen. Illetve a programozás mellett az elméletbe is belemehetsz CPU-k stb működése, gépi kód, assembly, utasítások hogyan kerülnek végrehajtásra..stb. Ez sokat dob az oktató anyagon, mert jó megérteni, hogy mi megy a háttérben.
2021. jan. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Vettem egyébként rajzpadot, ez nekem is eszembe jutott, elsőre úgy akartam felvenni egyik videót, hogy közben írogatok, de az nem sikerült túl jól, viszont valóban segíthet még későbbi videókban, nem árt, ha fejlődök a használatában.

Na igen, a másik meg a mikrofon. Ott szerintem a beállítással bénázok még mindig, mert a mikrofont is direkt erre a célra vettem, zajszűrővel. Nem csúcstechnológiásat, de olyat amit már ajánlanak videókhoz. Csak valamiért alapból nagyon halk, és szerintem azért lesz nem túl jó a videókban a hang, mert emiatt túl nagy hangosítást kell ráadnom a vágásnál, és eltorzul.


Lesznek majd olyan videók, mikor részletesebben magyarázok a belső működésről, hogyan fordul le a kód, mi kerül bele a végén a futtatható fájlba.


Azért összességében örülök, hogy nem tartjátok nagyon szarnak, persze még sokat kell fejlődnöm a videózás technikai részeiben. Köszi, hogy szántatok rá időt, ha van kedvetek kövessétek tovább, hogyan alakul. Vagy akár csatlakozzatok discordra, elérhető a meghívó minden videó leírásában, illetve a weboldalamon.

2021. jan. 24. 17:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!