Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy szoftverfejlesztő gyakorno...

Egy szoftverfejlesztő gyakornoknak általában mi a feladata? Ténylegesen a fejlesztés amit írnak, vagy inkább hónapokig betanítják meg tesztelget, stb? Illetve miért éri meg a cégeknek az, ha valaki nappali informatikus BSc-s hallgatóként végzi ezt?

Figyelt kérdés

Egy szoftverfejlesztő gyakornoki állásra jelentkeztem nemrég, ahol bruttó 1300 Ft-os órabér van és az elvárások pedig a JavaScript és a React kezdő szintű ismerete, teljesen kötetlen, otthonról végezhető munka (iskolaszövetkezeten keresztül). Illetve elvárás még, hogy nappali tagozatos informatikus hallgató legyek. Még nem vettek fel, bár nagyon reménykedem benne, mert szeretnék minnél hamarabb munkát szerezni, de felmerült bennem egyrészt az, hogy miért ekkora elvárás az, hogy egyetemista legyek illetve hogy általában tényleg fejlesztés lesz-e a feladatom amit írnak vagy egy ilyen 1300 Ft-os gyakornoki állásnál általában így tényleg mi az elvárás és mit fogok csinálni és tanulni?

Ja és mennyire kell félnem attól, hogy valamit nem fogok tudni elvégezni, mert tényelg azért kezdő szinten vagyok még, van 3-4 egyszerű webes projektem amit beletettem az önéletrajzomba, meg ugye 2. féléves proginfós vagyok, C++ ismereteim vannak, objektum orientált programozás, JS, HTML, CSS de tényleg csak ennyi. Általában ez így elég szokott lenni egy ilyen munkánál meg az eleje arról szól hogy tanulok vagy lehet hogy kirugnak ha nem megy valami?

Köszi előre is!


2021. márc. 28. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván tisztaban vannak azzal hogy nem fogsz olyan gyorsan végezni a feladatokkal mint egy senior vagy akar egy junior. Ezért olyan szar a fizu is. Ez egy betanulós meló, megnézik hogy mennyire vagy alkalmas a szakmára és késôbb esetleg alkalmaznak. Azért kell hogy diák legyél hogy olcsóbban lehessen alkalmazni.
2021. márc. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszi szépen!
2021. márc. 29. 08:57
 3/3 anonim válasza:
Azóta mi a helyzet, kedves kérdező? :)
2022. jan. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!