Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Python programozast erdemes...

Python programozast erdemes megtanulni? ha az ember kesobb profitalni szeretne belole

Figyelt kérdés
konyvelessel foglalkozom. De erdekelne a szamitastechnika. van benne penz es szakmai lehetoseg. egy aranybanyanak tunik szamomra. elkezdtem a pythont tanulni, es eddig tetszik

2021. jún. 27. 20:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
26%

Én viszonylag gyorsan megtanultam, a régi FreePascal programjaimat pillanatok alatt átírtam, és jelentősen rövidebbek lettek. Sok gyorsabban is futott le (a FreePascalhoz nem találtam értelmezhető CSV parsert, amit találtam, az nagyon lassú volt)

Eleinte szokatlan, hogy nem a változóknak, hanem az adatoknak van típusa:


a=12

b=12*a

b="Nap"


Ez egy teljesen korrekt programrészlet.

A programok tömörek, ha kicsit odafigyelsz jól olvashatóak lesznek.

Én pascalt (igen ezt már írtam), PHP-t, C-t használtam. Viszonylag egyszerű programokhoz messze a Python a legkézreállóbb, ha más szempont nincs.

Viszonylag jó CUDA integrációja van, amellyel a nagy tömb műveletek felgyorsíthatóak (jó esetben 100X-osan a gyakorlatban, jelentősen) egy pár éves NVIDIA videokártyával. A nyelv alapvetően interpreteres, de egyes függvények (futás időben) előre lefordíthatóak, ami megfelelő szervezés esetén szintén adhat teljesítmény előnyt.

Sok kis programocskát írok könyvelő irodáknak, ami az ügyfelektől kapott ki tudja milyen formátumú adathalmazokat egységes alakra hozza.

A könyveléshez jól jöhet az OCR csomag. Scannelt szöveget is vissza lehet alakítani szekeszthetővé. Mivel sejted, hogy az adott nyomtatvány adot részén minek kell lennie, pontosabb OCR-ezést tudsz csinálni, mint az általános programok.

2021. júl. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
25%

#9-nek: Pont ezen gondolkoztam... Nagyon jól leírtad! Szerintem azoknak nékülözhetetlen, akik még nem láttak más programozási nyelveket, és ezáltal olyanok, mint a szemellenzős lovak... :-)


#11-nek: "Eleinte szokatlan, hogy nem a változóknak, hanem az adatoknak van típusa"


Ja, annak szokatlan, aki soha nem írt egy programot sem PHP-ben vagy JavaScriptben, de a BASIC-től sem áll oly messze.


"Sok kis programocskát írok könyvelő irodáknak, ami az ügyfelektől kapott ki tudja milyen formátumú adathalmazokat egységes alakra hozza."


Tehát ha jól értem te magad sem tudod milyen formátumú adatok jönnek az ügyfelektől, de a programjaid kitalálják... :-)


...én csak arra lennék kíváncsi, hogy honnan tudják a könyvelői irodák, hogy létezik egy OkosMiksa, aki mindent egységes formátumra tud hozni??? :-)

2021. júl. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Ronaldo te felkegyelmu, mar megint bannoltak?
2021. júl. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%

12. "Szerintem azoknak nékülözhetetlen, akik még nem láttak más programozási nyelveket, és ezáltal olyanok, mint a szemellenzős lovak... :-)"


... és egyre több ilyen "szoftvermérnök" szaladgál, akár egyetemi diplomával is. 😂

2021. júl. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!