Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek el programozni...

Hogyan kezdjek el programozni tanulni a 0-ról?

Figyelt kérdés

Gondolkoztam egy ilyen tanfolyamon:

[link]


Viszont nagyon húzós az ára. Ti mit tanácsoltok, hogyan kezdjek el tanulni programozni, akár otthon egyedül? ( 0 tudással jelenleg)



2021. júl. 29. 18:53
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
96%

@7: "Biztos rengeteget tanultál és ezért fáj, hogy más kevesebb idővel is elér a szomszéd asztalodhoz"

Nem, ez a fickó nem tanult semmit, nem tud semmit és nem is ért el semmit. Azt mondogatja magának, hogy ő azért nem ért el semmit, mert nem végzett egyetemet, és ezért csak azt ismeri el, aki egyetemet végzett. Azzal, ha beismerné, hogy egyetem nélkül is sokra lehet vinni ebben a szakmában, azzal beismerné, hogy lustasága miatt maradt egy senki.

2021. júl. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
Jaaah, akkor ez a baja! Hát már nem tudtam elképzelni, mi fáj neki, mert tényleg annyira küzd itt mindig ezzel a diploma mániájával. Sajnálom.
2021. júl. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
0%

7/8:


"Minden második kérdés alatt ott vagy, sírsz, hogy nem (lehet) igaz, hogy más egyetem nélkül is dolgozik ebben, és persze le vagy pontozva, mert nem így van"


De, így van az.

Attól, hogy valaki felismeri, hogy az autószerelő műhelyében vannak feladatok, amihez elég egy-két olcsó segéd- vagy betanított munkás is, ezért megbíz egy ilyen embert, még az az ember néem válik autószerelővé.

Akikről te beszélsz, azok is ilyenek. Betanított munkások, ráadásul olyanok, akik maguk sem ismerik a tulajdon korlátaikat.

Ezekre az emberekre rá lehet bízni bizonyos dolgokat, ahogy egy szerelő műhely olcsó betanított munkásaira is, de az igazán szakmai feladatokat nem képesek megoldani, sok esetben még megérteni sem.

Félelem a tényleges szakmeberekben nem azért van, mert egy ilyen jön, és elveszi a munkáját, mert erre az, elégséges szakismeret híján nem is lenne képes, hanem azért, hogy az ilyenekkel együtt kell dolgoznia. Attól fél, hogy olyan dolgokat sem ért meg a másik szerencsétlen, ami a szakmai terminológiában evidencia és ezt majd ő kényszerül magyarázni.

Amit ezek a betanított munkások végeznek, annak örül ő is, mert azt ő úgy sem végezné el, hiszen zömében nem csak unalmas, megalázó munka, de nem is azért tanult, hogy ilyesmivel múlassa az idejét.

2021. júl. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:

Milyen ember néz le másokat így? Mélységes döbbenet. Nézz már magadra!


Amúgy én először végeztem tanfolyamot, helyezkedtem el és most egyetemre járok, nem azért, mert kell, hanem mert érdekel. Mindig is tudtam a korlátaimat és hiszem, hogy azokon belül viszont jól végeztem és végzem a munkám. Egyvalami viszont akkor is megvolt bennem, amikor nem tudtam, mi az a for ciklus. Alázat és magas EQ. Soha az életben nem beszéltem volna így senkiről, mint most te, még a takarítószemélyzetről sem! Nézz magadba! Sürgősen!

2021. júl. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
91%
Egy igazi szakember tanítja azt, aki mellette van és kevesebbet tud. Alázattal és tisztelettel. Ahogy az igazán jó autószerelő is a mellette dolgozókat, ahogy egy orvos a gyakornokát, ahogy egy vezető a segédjét. Movitálja, fejleszti. Nem azért, mert megfizetik érte, hanem mert emberséges és jó. Aki fentről lefele beszél másokról, lenézően és "ilyeneknek" nevezi azokat, akiktől egyetlen dolog különbözteti meg csupán, a szaktudása, az egy mélyen műveletlen ember, szerintem, és nem jó szakember. Annak valami nagyon alapvető és nagyon fontos hiányzik a képzettségéből, nevezzük érzelmi intelligenciának vagy tiszteletnek, nem tudom. De ez most őszintén meglepett, hogy van, aki eljut egy ilyen szakmai szintre és ennyire mégis le van maradva sok téren.
2021. júl. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
CS50
2021. júl. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
51%

#9

A diploma nem azt a kvalitást adja, amivel holnap már munkába állsz, hanem egy olyan gondolkodás módot, amit magadtól szinte lehetetlen elsajátítani.


#13

"ezért megbíz egy ilyen embert, még az az ember néem válik autószerelővé"

De.

Azzá válik, amilyen munkát végez. Ha autót szerel - mégha a könnyebb munkákat is csinálja -, akkor is autószerelő.

Ezért önmagában azt mondani, hogy programozó szintén lehet az, aki R&D részleg vezetője egy multinál és az is, aki Pista bácsi autószervizéhez készít mobilapp-t középsuli mellett szabadidejében.

2021. júl. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
0%

"Azzá válik, amilyen munkát végez. Ha autót szerel - mégha a könnyebb munkákat is csinálja -, akkor is autószerelő."


LOL

Ez már nevetséges.

Betanított munkát végez, nincs meg a tudása a teljes értékű munkához, hogy lenne már az ilyen szakmeber?

2021. júl. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
90%

#18 Na kiderült hogy Bill Gates és társai is csak betanított munkások.


Cégünknél legnagyobb koponya papír nélküli. Igaz járt egyetemre és dolgozott is ott sokat, de nem végezte el.


Másik kolega is 0 papírral itt volt és jobb volt, mint néhány papíros.


Nekem van papírom, de komolyan lehet elcserélném az imént említett tag tudására.


Ez a papírosdi ebbe a szakmába nem annyira releváns, mint egy orvosnál pl.


"Ne csak nézz, hanem láss is baz$dmeg"

2021. júl. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
0%

"Na kiderült hogy Bill Gates és társai is csak betanított munkások."


Milyen társai?

Paul Allen a két diplomájával, netán Monte Davidoff, az alkalmazott matematika mestere, aki nélkül szopott volna mint az újévi malac?


Neked papírod? Ne nevettess.

Hol, a WC-ben, gurigában?

2021. júl. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!