Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek el programozni...

Hogyan kezdjek el programozni tanulni a 0-ról?

Figyelt kérdés

Gondolkoztam egy ilyen tanfolyamon:

[link]


Viszont nagyon húzós az ára. Ti mit tanácsoltok, hogyan kezdjek el tanulni programozni, akár otthon egyedül? ( 0 tudással jelenleg)



2021. júl. 29. 18:53
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
93%

#18

Ahogy egy Bsc papírjával rendelkezőnek nincs meg a tudása a teljes értékű Msc-s munkának az elvégzéséhez, ahogy az Msc-snek pedig a Phd-s munkájának az elvégzéséhez.

De ettől még mindegyik programozó lesz.


Elég szánalmas, amit itt próbálsz másoknak előadni. Tudod, azért mert te utcaseprő vagy, másnak lehet rendes munkája.

2021. júl. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
És aki nem akar ülőmunkát végezni, monitort bámulva?
2021. júl. 31. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

"azért mert te utcaseprő vagy"


Mért, az is egy munka.

2021. júl. 31. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
0%

21:

"Ahogy egy Bsc papírjával rendelkezőnek nincs meg a tudása a teljes értékű Msc-s munkának az elvégzéséhez, ahogy az Msc-snek pedig a Phd-s munkájának az elvégzéséhez."


Miket kuruttyolsz össze, veréb?

Nincs olyan, hogy BSc-s munka, MSc-s munka, meg PhD-s munka. Ezt hogy találtad ki? A PhD mégis, hogy jön ide? Tudod egyáltalán, hogy mik ezek a fogalmak?

A betanított munkás NEM SZAKEMBER, a BSc-s viszont szakember, az MSc-s szintén. Kettejük között a tudásszint a különbség. Előbbi alapszintű, utóbbi meg mester szintű oktatásban részesült. A PhD viszont nem szakképzettséget igazol, hanem egy területen elért tudományos fokozat.

2021. júl. 31. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
74%

Akár mennyire is elítélem ezt a faszt, aki ilyen stílusban irkál, sajnos egyet kell értenem vele abban, hogy a "programozás" állást kínáló 4-5 hónapos tanfolyamok, betanított munkásokat képeznek.


Ez tényleg így van, DE!


Tegyük fel jelentkeznek a tanfolyamra 100-an.

Ebből elvégzik 60-an.

Elhelyezkedik 30.

Fél év múlva a szakmában marad 20.

2 év múlva fejlődni fog kb 10.


10%


A lehetőséget sok megkapja, de kb ennyi él vele. Hihetetlen, leírhatatlan, szinte "cheat" az a helyzet ami most van, és vannak akik még ennek sem képesek örülni, vagy megragadni a lehetőséget. Akit érdekel ez az egész, az TUD tanulni, és EL TUD helyezkedni. Folyamatos seggelés, kódolás, olvasás és önfejlesztés kell hozzá sok évig ahhoz, hogy az illetőből kódmajomból komoly szakember váljon. De ehhez az kell, hogy felismerje azt, hogy mekkora mázlija van 2021-ben, hogy már nincs szükség diplomára ahhoz, hogy szoba álljanak vele. Irdatlan nagy előny.

2021. júl. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
0%
Szoftverfejlesztő okj. De tanítanak Informatikai-rendszerüzemeltető okj-n is programozást, de csak nagyon alapokat.
2021. júl. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
90%

#24

Jó, itt derült ki, hogy nem értesz hozzá.

Kicsit se szánalmas. :D

2021. aug. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

Hmm. Én önszorgalomból/hobbiból kezdtem el annó a szakmát, majd egy gimnáziumi érettségivel helyezkedtem el junior pozícióba.

Mikor elvégeztem a Bsc-t már rég nem junior voltam. Tehát nem csak el lehet helyezkedni, de normális kollégák mellett nagyon sokat lehet tanulni.


Így utólag azt mondom, hogy bár nyilván nem érzem feleslegesnek a Bsc-t, mert adott egy más szemléletmódot, de 99%-ban elméletközpontú és nem épp gyakorlatorientált. (Sőt, ezt másoktól is hallottam már, szóval lehet nem csak én érzem így.)

Tehát papírod ugyan lesz, de nem attól válsz jó szakemberré. Az elméleti tudás még a tervezési fázishoz is édes kevés, mert vannak dolgok (épp úgy mint minden más szakmában is) ami nem a tankönyv szerint működik a valóságban. Tehát tapasztalat nélkül semmit nem érsz a papírral sem. Persze ez némi ferdítés, mert nyilván gyakorlat nélkül a Bsc-t sem tudnád elvégezni (kötelező gyakorlatra gondolok), de azt nem hívnám tapasztalatnak. Kevés.


Én úgy fogalmaznám meg, hogy a jó szakember ott kezdődik, hogy megvan a szükséges elméleti és gyakorlati tudása is amivel már nem csak kódolni, hanem komplexen tervezni is képes, együttműködve a PM-el és a BA-el. Önmagában sem a bootcamp sem a felsőoktatás nem adja meg ezt a szintet, de alapnak bármelyik jó lehet. A többi már csak szorgalom, idő és képességek függvénye.

2021. aug. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
0%
28: Neked nincs diplomád. Fölöslegesen írogatsz, ráadásul, oltári nagy hülyeségeket.
2021. aug. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

29


neked tényleg nagyon fájhat az, hogy még diplomával se kellhetsz sehova, és láthatod, hogy manapság 10ből 7 juniornak nincs diplomája, és még így is előrébb vannak nálad :D

2021. aug. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!