Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tényleg igaz, hogy már csak a...

Tényleg igaz, hogy már csak a hülyék mennek egyetemre programozást tanulni?

Figyelt kérdés

Amúgy most tényleg, mi értelme van a diplomával vesződni?

Ha van egy rakás tutorial?

A cégek meg bárkit felvesznek, őket csak a profit érdekli.


2021. szept. 8. 13:57
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:

Amúgy most vagyok másodéves.

Most beszélgettünk róla.

2021. szept. 8. 13:57
 2/43 anonim ***** válasza:
81%
Nem, attól függ mit akarsz csinálni. Pl webfejlesztéshez hulla fölösleges egyetemre menni, mert nem is tanítják. Ellenben pl neural nethez mindenképpen kell a magas szintű matek.
2021. szept. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
74%

Ez egy népszerű konteo. Ezen az oldalon fogod látni, hogy megerősítéseket fogsz kapni, mert itt van több száz válaszadó akinek még érettségije sincs, és egy bootcamppel, meg youtube videókból úgy megtanulta a programozást, hogy most a googlenál (IBM, SAP, facebook, stb. nem kívánt rész áthuzandó) vezető fejlesztő és havi 1 000 000 000 USD a fizetése. Nyilván van 1-1 ilyen, de a nagytöbbség azért diplomás.

Komolyabb állásoknál kell a diploma, igaz sok helyen nem magát a papírt kérik, hanem azt a tudást ami mögötte van, és azt nehéz másképpen megszerezni. És előre is köszi a lepontoást.

2021. szept. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

Én nem pontozlak le, csak hát a Covid miatt kb nulla kommunikáció van a társaimmal, tehát oké, ZH-t átbeszélünk, de érted, nincs meg az, hogy leülünk egy sörre vagy bármi.

Kis faluban lakom, itt meg aztán végképp semmi nincs.

2021. szept. 8. 14:31
 5/43 anonim ***** válasza:
41%

"Amúgy most tényleg, mi értelme van a diplomával vesződni?


Ha van egy rakás tutorial?


A cégek meg bárkit felvesznek, őket csak a profit érdekli."


Akkor a 6 elemis funkcionális analfabéta közmunkás miért nem tanulja ki az internetről, ahelyett hogy 50 ezer-ért kapirgálni az út szélét? "úgy is van a neten egy rakás tutorial".

2021. szept. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
54%

3-as: Akkor aki egy egyetem elvégzésére nem alkalmas, az ne is foglalkozzon programozással, mert az már csak egy sz*r lehet? És annak nem is ajánlod ezt a szakterületet?


Szerintem meg biztosan van sok sok olyan ember akinek nincs releváns vagy semmilyen diplomája, és mégis tehetséges fejlesztő. És köszöni szépen egészen jól elvan. Nem egy olyan embertől hallottam aki egyetemen tanul vagy tanult, hogy nem tudott ott megtanulni rendesen programozni, és/vagy nem ért vele semmit. Meg nem mindenki akar végigszenvedni 3-4 évet vagy többet, hogy matekot matekot matekot és matekot meg analízist, meg egyéb baromságokat tanuljon egy informatikus képzésen. Valakit csak a programozás érdekel, ami csak egy cikk ez a rész a képzésből.


Maradjunk annyiban, hogy lehet egyetemen is tanulni azoknak akiknek a programozáshoz erősen szükséges a matek. Meg vannak mások, akik úgy akarnak megtanulni programozni, hogy nem kell nekik a matek, vagy max általános iskolás szinten. A webfejlesztés pont egy ilyen terület. Aminek szerintem az IT fejlesztői állások kb. 60-70%-át kiteszik.


A legtöbb esetben bőven meg lehet lenni matek nélkül is a programozásban.

Viszont azzal egyetértek, ha valaki gépi tanulást szeretne, mesterséges intelligenciával akarna foglalkozni, esetleg adattudósnak menne, vagy az alacsonyszintű programozás az álma, esetleg a robotika. Annak valóban jó választás lehet az egyetem. Feltéve ha megvan a képessége a matekhoz, és vállalja, hogy a sok másik felesleges tárgyat is tanulni fogja.

2021. szept. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
88%
Programozni nem az egyetemen tanulsz meg, az tény. Viszont a módszertanokat és az analitikus gondolkodást fejlesztő matekot csak ott tudod megtanulni, mert máshol nem fogod. Nem azért, mert nincs rá tutorial, hanem mert önszántából senki nem fog analízist meg rendszerfejlesztés elméletet tanulni. Később viszont nagyon sokszor hasznos lesz. Saját tapasztalat. Anno kibuktam az egyetemről, nem bírtam a matekot. Évekig dolgotam sima érettségivel, elvoltam. Aztán rászántam magam és munka mellett levelezőn csak elvégeztem. Azóta sokkal jobban fizető és sokkal kényelmesebb állásom van.
2021. szept. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
31%

6.


"Meg vannak mások, akik úgy akarnak megtanulni programozni, hogy nem kell nekik a matek, vagy max általános iskolás szinten."


Csak hát, úgy nem lehet, max. általános iskolai szinten. Azt a szintet meg nem igénylik a cégek.


" A webfejlesztés pont egy ilyen terület."


Egyre kevésbé az. A webfejlesztés ma már oda nőtte ki magát, ahol igenis szükség van a matekra. A web-nek létezik backend-je is, ott meg korábban is létezett összetettebb logika.

2021. szept. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
25%

2.


Hátha mégis tanítják:


[link]

2021. szept. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
43%
" Ezen az oldalon fogod látni, hogy megerősítéseket fogsz kapni, mert itt van több száz válaszadó akinek még érettségije sincs, és egy bootcamppel, meg youtube videókból úgy megtanulta a programozást, hogy most a googlenál (IBM, SAP, facebook, stb. nem kívánt rész áthuzandó) vezető fejlesztő és havi 1 000 000 000 USD a fizetése." Na mit mondtam, hogy nem sokára előkerülnek! :) Részemről a kérdést lezártnak tekintem.
2021. szept. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!