Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tényleg igaz, hogy már csak a...

Tényleg igaz, hogy már csak a hülyék mennek egyetemre programozást tanulni?

Figyelt kérdés

Amúgy most tényleg, mi értelme van a diplomával vesződni?

Ha van egy rakás tutorial?

A cégek meg bárkit felvesznek, őket csak a profit érdekli.


2021. szept. 8. 13:57
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
75%

1. Bosch

2. Altran

3. TTTech

2021. szept. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%

"van egy rakás tutorial"

Nálunk (is) volt pl. olyan tárgy, hogy "számítástudomány alapjai" I-II stb. Kíváncsi lennék olyan tutoriálra, ahol azt végigrágják. :)

Persze ahányféle munkahely, annyiféle tudásigény. Van, ahol elég a főbb webes technológiák ismerete meg némi hálózatos és adatbázis tudás, de van, ahol az kevés.


Az megint más, ha valaki autodidakta módon rágja át magát egy egyetemi szintű háttéranyagon. Nem a kódolás technikai részére gondolok, hanem elméleti ismeretekre. Azt is lehet, de azt azért nem yt-tutoriálokból. :)

2021. szept. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
59%
#21 ezek hol átlagon felüli cégek? Úgy értetted, hogy egy falusi KKV-hoz képest? :D
2021. szept. 9. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
59%
Ráadásul a Bosch pl. kiemelt Green Fox partner, sok bootcampest vesznek fel.
2021. szept. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
83%

24: a Bohmega green fox partnersége jóval azután kezdődött, hogy eljöttem.


Átlagon felüli abban az értelemben, hogy az aktuális átlagnál jobb fizut kaptam. Illetve a projectek technikai tartalma is átlagon felüli (nem cms-eket konfiguráltam).

2021. szept. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
88%

Hogy mi lesz a mérce?


Például az, hogy van egy erős szűrés, állásinterjúk, bizonyos releváns feladatok amiket meg kell oldani, ami kell a munkához, személyes elbeszélgetés, tanulásra való hajlandóság felmérése stb. Így ki lehet vele szűrni a "myolc osztályos farok pistike" típusú embereket. Ennyi.


Nyilvánvalóan akinek van diplomája és végigszenvedte azokat az éveket, az kb zsigerből gyűlöl minden olyan embert, akinek nincs diplomája és mégis dolgozik a szakmában. Ez valahol érthető, ettől még persze ezt nem tudom, és nem is fogom elfogadni! Mint ahogy mondtam, nem a diplomától lesz valaki ember. Egy egyszerű webes projekthez, webszerver létrehozásához, vagy front end felület lekódolásához NINCS szükség semmilyen diplomára! Persze sok cég ide is írja elváráshoz, hogy "Főiskola". Ez a nonszensz!


Úgy hogy totál baromság egyetemre mennie annak, akinek a célja az, hogy webfejlesztő legyen. Nyugodtan le lehet értékelni az egyetemhívőknek (már már vallás amit ti csináltok), ettől a tény még tény marad!

2021. szept. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
31%

"Nyilvánvalóan akinek van diplomája és végigszenvedte azokat az éveket, az kb zsigerből gyűlöl minden olyan embert, akinek nincs diplomája és mégis dolgozik a szakmában. "


Ugyan. Szerinted melyik séf gyűlöli a keze alá dolgozó krumpli hámozót?


"Mint ahogy mondtam, nem a diplomától lesz valaki ember."


Nem hát. A diplomától nem ember, hanem SZAK-ember lesz.


" Egy egyszerű webes projekthez, webszerver létrehozásához, vagy front end felület lekódolásához NINCS szükség semmilyen diplomára! Persze sok cég ide is írja elváráshoz, hogy "Főiskola". Ez a nonszensz!"


De ez nem szakmunka, ezért aki ezt végzi, az nem is szakember. Te magad írod, "egy egyszerű webes projekthez". Nos, ez olyan, mint autószerelő műhelyben a kerékcsere, vagy olajcsere. Nem igényel szakembert.


De a programfejlesztés mint olyan, egy szakma, aminek minden szegmensében helyt kell állni. A WEB-es hurkatöltők ezért nem minősülnek szakembernek, mert ők ahhoz kevesek, hogy a cégek más területen is hasznulat tudják venni.

2021. szept. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%
#27 te melyik cegnel dolgozol?
2021. szept. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
58%

Sok embernek nem esik le, de a webfejlesztés nem = azzal hogy összekattintunk egy oldalt.

Komplex dolgokat is le lehet programozni webre is php-val, js-el nem csak a java az egyetlen nyelv.

Kicsit úgy érzem hogy lenézik a webfejlesztőket, de nem értem hogy miért.

2021. szept. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
71%

#27 "A WEB-es hurkatöltők ... nem minősülnek szakembernek"

A szakma szerint de, annak számítanak. Az, hogy te kit minek képzelsz, meg gondolsz, az a te elitizmusod, gondolom savanyú a szóló, hogy van aki php fejlesztéssel is 1 misi felett keres. Attól hogy neked van egy véleményed, abból biza nem lesz tény.

2021. szept. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!