Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen jellegű saját projektre...

Milyen jellegű saját projektre mondanád azt (egy juniornak) hogy korrekt?

Figyelt kérdés

2021. szept. 23. 21:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Milyen területen? MErt tök más egy front-end meg egy beágyazott rendszer fejlesztő esetén.
2021. szept. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Főleg a backend érdekel, de gondolom egy teljes értékű projektnek fullstacknek kell lennie.
2021. szept. 23. 21:19
 3/14 A kérdező kommentje:
Ja nem, nem feltétlen
2021. szept. 23. 21:20
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Ez nem a projekttől, hanem annak minőségétől függ, szerintem. Láttam már összetett(nek szánt) rendszert, ami vállalhatatlan volt és olyan sima, egyszerű Snake-et is, ami előtt le a kalappal szakmailag. Szóval kevésbé a téma, sokkal inkább a precizitás és szakmai színvonal számít. Szerintem.
2021. szept. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Jelenleg olvasom a Tiszta kódot ami sokat fog segíteni abban amit írtál.

Csak nincs ötletem.

2021. szept. 23. 21:49
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem az is meglátszik egy projekten, hogy abban van-e személyes érdeklődés, szenvedély, valami plusz. Olyan projektet válassz, amihez több szálon is tudsz kötődni, ne csak bökj egyet! Olyasmit írj, ami számodra megkönnyíti a mindennapokat, esetleg mindig is érdekelt, egy másik hobbidhoz kapcsolódik, esetleg ajándékba szánod valakinek. Akkor benne lesz az a plusz, ami miatt picit többet ülsz rajta, picit többet nézel utána, kicsit jobban próbálod megcsinálni, mint ha csak egy átlagos feladat lenne.
2021. szept. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%

Hát ez változó. Attól függ milyen környezetben és milyen technológiákat alkalmazva. Én alapvetően Java/Spring-es vagyok, tehát ezt a vonalat fogom kinyitni. Továbbá beszélhetünk monolitikus rendszerről, de microservice architektúráról is.


0. pontként alapvető adatszerkezetek.


De backend témában, mindenkép REST & CRUD felépítést kövessen. Ez azért mutatja, hogy szépen rendezett interfészről van szó, tehát igényességet tükröz: [link]


Másrésztől BackEnd területen, minél több technológiát vessen be az illető, és mindegyik esetén tudjuk, hogy miért is azt.

Nyilván Junior szinten nincs szükség Queue kezelésre (MQTT vagy AMQP protokollok használatára), de azért legyen valami "Cache" téma. Amit pl. Redis-el szépen meglehet valósítani. Persze, egy alap RDBMS rendszert ismerjen (MySQL, MariaDB, PostgeSQL, ...), de ha NoSQL is van az plusz (MongoDB, Cassandra avagy az előbb említett Redis).


Legyen Security ismeret! Tehát legyen egyértelmű egy állapotmentes (Stateless, azaz Session nélküli) folyamat és hogyan azonosítod az adott felhasználót pl. JWT-n keresztül. Mindezek mellet, hogy biztosítod azt, hogy hozzáférjen egyes REST endpointhoz vagy sem.


Mindezek mellet tudjon tesztelni is. Azaz az írt alkalmazásban legyen automatikus tesztek. Java oldalt pl. JUnit/Mokito. Ha már itt tartunk legyen fogalma mit jelent az "unit test", "integration test".


Akármilyen meglepő ez még CSAK Junior. Persze, majd kapom a negatív értékelést, mert ez TÚL SOK. Nem! Nem sok.


Mert beszélhetek Medior-Senior szintről is, ami inkább már rutin tesz külömbséget. De témák:

- Service Discover

- (ez plusz) Reactive Programing (Spring Framework esetén: WebFlux)

- Async message (MQTT, AMQP) avagy ActiveMQ, RabbitMQ, ne adj isten Kafka

- Circuit Breaker pattern

- API Gateway jelentősége és használata

- Microservice Architecture

- Deploy management

2021. szept. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
27%
Attól függ melyik cég. Egy KKV-nál, egy EPAMnál egy Boschnál vagy egy Google junior szintjét nézzük? Na ugye... Egy KKV-s junior és egy google junior között is ég és föld a különbség.
2021. szept. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon hasznos volt. Egy ideig tanultam Spring Bootot (alapokat).

Amiket írtál ahhoz még tanulnom kéne. Valószínűleg fogok. Jelenleg még design patterns témában művelem magam. :D

Nem annyira sürgős hogy saját projektet csináljak, csak tudom hogy később hasznos lesz. (Jelenleg azt gondolom hogy ahol most vagyok max 1 évig tervezek lenni.)

2021. szept. 23. 22:56
 10/14 A kérdező kommentje:
Nincs konkrét cég amit kinéztem. Ami fontos lehet, hogy nem számítok zseninek.
2021. szept. 23. 23:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!