Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programokat fejlesztettél?

Milyen programokat fejlesztettél?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy a közétett programokból lehet tanulni.

Én a diplomamunkáamt Visual Basic 6.0-ban írtam "Turing-gép és felismerő automaták számítógépes szimulációja" címmel.

Video:

[link]

A program letölthető innen:

[link]

Az állományokat C:\Turing alá kell másolni, csak onnan indítható.



2021. szept. 25. 09:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/88 A kérdező kommentje:
(38) Mone-vel hamarosan áttérünk a Discordra és ott folytatjuk tovább.
2021. szept. 25. 19:46
 42/88 anonim ***** válasza:
0%
Így van, egyet értek a kérdezővel, nos hát, kérdező, megjöttem, megkereslek discord-on, a discord-on, a neved mellett, kell lennie egy #szám azonosítónak, az, micsoda? :D
2021. szept. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/88 A kérdező kommentje:

Hello Mone!

A nevem után nincs azonosító. Hol tudom létrehozni?

2021. szept. 25. 20:11
 44/88 anonim ***** válasza:
67%
40: 38-as vagyok. Igen, fejlesztettem miután ez a munkám. De mivel egyik sem open source, és elég szigorú titoktartási nyilatkozatot kellett aláírjak nem áll módomban forrást közzé tenni, még akkor sem ha ebből esetleg tanulhatnál. Bár kétlem, hogy egy beágyazott rendszer assembly - C kombinációban írt programjával bármire is mennél a hardver pontos ismerete nélkül. Ez első sorban klasszikus mikrokontroller programozást jelent. Nagyon ritkán DSP mikrokontrollerek. A többiről meg nem beszélhetek sorry.
2021. szept. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/88 A kérdező kommentje:

Hello Mone!

A Profile-ben megadtam az azonosítót, de most nem tudom, hogy tudok bejelentkezni. Ha betöltöm a programot, akkor a Barát hozzáadás jelenik meg.

2021. szept. 25. 20:54
 46/88 A kérdező kommentje:
(38) Gratulálok, igazán komoly dolgokat írhattál.
2021. szept. 25. 20:55
 47/88 A kérdező kommentje:
(38) Milyen nyelvben írod a programokat?
2021. szept. 25. 21:00
 48/88 anonim ***** válasza:
49%
46: Miután még sehol nem okozott balesetet az általam készített program, és üzemzavart sem azokban az üzemekben, gépekben ahol ezek üzemelnek (van olyan gép amiből eddig 8 000 db. került üzembe az általam írt programmal) feltehetően működőképes és hatékony a programom. Azért is írtam, hogy sokra nem mennél vele, mert feltehetően fel se fognád miről van szó. És ezek olyan cuccok amelyek nem hibázhatnak, nem lehet kékhalál, nem futhat hibára a program, mindent le kell bennük kezelni, még azt is ha az operátor valami elképesztő adatot ad meg (pl. egy kazán vezérlőnél azt írja be, hogy 250 fokos vizet akar előállítani.). Egyébként az is elsőre egy látszólag totál egyszerű feladat, hogy egy kazán égőt vezéreljünk (régen ezt egy sima termosztát megoldotta) ma egy ma már sok mindenre figyelni kell pl. a hatásfokra, égés minőségre, a kilépő füstgázban a CO szintre stb., miközben elvárás, hogy a kazán megfelelő hőmérsékletű vizet állítson elő, lehetőleg a gépészetileg elérhető max. modulációs tartományban jól működjön az egész, megfelelő legyen a gázadagolás, van olyan ahol már az égés levegőt is szabályozni kell, és mindehhez legyen a tüzelő anyag pl. depónia gáz (és nem földgáz). És az egész vezérlő nem lehet sokkal nagyobb mint egy gyufás doboz, hogy elférjen, és nem lehet a lefordított program több mint 1024 sor (mert az fér be a memóriába). És minden létező (és nem létező) üzemállapotban működnie kell. És nem fagyhat le a cucc, nem indulhat újra állandóan stb. (Erről is csak azért írhattam, mert ezt régen fejlesztettük, és már nem annál a cégnél dolgozom, de ennél többet az algoritmusról sem írhatok, csak ezek a szempontok amiknek meg kell felelni). És pl. egy ilyen kazánvezérlőnél az utolsó utáni lépés, hogy leállítjuk az égőfejet, az égést addig kell biztosítani ameddig az csak lehetséges. Nem futhat hibára a program. Egész sor vészprogram van pl. arra az esetre ha meghibásodik az adagoló szelep, vagy pl. arra ha túl sok CO van a füstgázban és így tovább.
2021. szept. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/88 anonim ***** válasza:
100%
47.: Lásd előző válaszom: 8-as vagyok. " assembly - C kombinációban írt programjával "
2021. szept. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/88 A kérdező kommentje:
(48) Milyen nyelvben írod a programokat?
2021. szept. 26. 08:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!