Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért gondolja azt minden...

Miért gondolja azt minden ember hogy aki informatikus az egy élettelen, kocka, introvertalt ember?

Figyelt kérdés
Informatikat tanulok az egyetemen(erdekel az IT es a magas fizetes is vonzo) es rengetegszer szembejott mar velem az, hogy elmondtam valakinek mit tanulok o pedig egybol jott az eloiteleteivel a szakma irant. En szemelyszerint egy extrovertalt ember vagyok aki a kulsejere is rengeteg energiat fordit de megis a tanulmanyaim miatt sokan megbelyegeznek, mi lehet ennek az oka? Az emberek miert hiszik azt, hogy az hogy valaki mit dolgozik felulirja a szemelyiseget es minden informatikus 30eves korara egy 150 kilos senki lesz? 20/F

2021. dec. 19. 21:37
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
55%
3-as: van a kigyúrt menedzser féle is IT diplomával, aki bár nem ért hozzá, papírt villogtat és megjátssza, hogy igen. A fiad ez a kategória lesz. Nagy büszkeség.
2021. dec. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
11-es, az hogy edz és egy átlagos kamasz miért akkora probléma?
2021. dec. 20. 11:57
 13/27 anonim ***** válasza:
72%

11. Te csak tudod, hogy műmájer nevelek mi?

Idióta...:D

Tudod van az a szak amit programozó matematikusnak hívtak, ma meg programtervező informatikus.

Na, ezeket kevered a semmirevaló "menedzser" szakokkal.

Gondolom, mert miért ne? valami büfészakon tengődsz, vagy nem sikerült végigvinni az MsC-t programozóként és max. weblapokkal piszmogsz, meg beállítod a rokon Bözsi néni képernyőkímélőjét és közben istencsászárnak hiszed magad, a gyíkválladdal.

Na, milyen amikor fabulálnak felőled, ahogy te teszed? :D

2021. dec. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
0%
:DDD Anyuci büszkesége, édes kicsi fiam! :DDDD Ne égesd tovább! Veled egykorú vagyok, ha fiad főnöke leszek, anyuci! ;)
2021. dec. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbb szakmabeli cáfolja a sztereotípiát.
2021. dec. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Nem gondolja.
2021. dec. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Pont amiért minden cigányra azt mondják hogy bűnöző vagy amiért ha valakinek nincs nője már egyből meleg.

Egyszerű besablonozni dolgokat ennyi. Az emberek 80%-a ezt csinálja.

2022. jan. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Mert, ahogy egy volt kollégám mondta régen: a "szoftveres" pillantása akár a mélabús mélytengeri halé :-)

Csak vicceltem, de szoktam szórakozni azzal, hogy utcán mutatok egy tipikus figurát a feleségemnek, hogy na, ő mi lehet? Általában azt mondja, hogy informatikus. (Én is az vagyok egyébként, de nem hozom azt a formát, amiről felismernék ezt, talán mert nem informatikusként kezdtem :-)

2022. jan. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
55%

Sztereotípia, de van benne valami. A Microsoft csapata anno, Bill Gates-el.

[link]

2022. jan. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

#3: "vagy olyan kis nünüke, férfiatlan, megalszik a tej a szájában vagy tényleg mázsás, pattanásos Ödönke informatikusokat ismerek."

Ennek sok oka lehet, a mai fiatalok többsége elég későn érik, mintha jobban elhúzódna náluk a gyerekkor, mint 30 évvel ezelőtt. Az informatikusok sokat ülnek a gép előtt, többségük keveset mozog, ezért is lehet az elhízás vagy a éppen a puhány fizikum. Sokan eleve introvertáltak (főleg a fejlesztők és egyes rendszergazdák), nem "dinamikus személyiségek", azért tűnhet néha mozgásuk "alvajáró szerűnek", ahogy egy team manager mondta egyszer a cégnél, ahol akkor voltam. Ráadásul, sokak jellemző viselete (rövidnadrág, hátizsák, baseball sapka, fejhallgató) csak fokozza a "férfiatlan" megjelenést.

Persze, ismerek kivételeket is.

2022. jan. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!