Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan gondolkodik egy program...

Hogyan gondolkodik egy programozó?

Figyelt kérdés

Milyen az az analitikus gondolkodásmód? Mert azt mondják aki ilyenformán tud gondolkodni abból lesz igazi programozó, a programnyelv csak eszköz...Hogyan tudom kideríteni hogy jól gondolkozom-e mint programozó, tudtok adni olyan feladatokat amihez csak ilyesmi gondolkodásmód kell a megoldásukhoz?(kódolás nélkül, tehát a programnyelvet nem ismerem..)


Itt az idézet ami elgondolkodtatott:



...Van aki egy élet alatt sem tanul meg programozni. Sokan meg tudnak programozni, mikor elmennek egy ilyen rővid tanfolyamra. Vagyis nekik nem programozni kell megtanulni, hanem egy új nyelv szintaxisát és módszerit kell megtanulni nem programozóként gondolkodni. Programozó attól lesz valaki, ha el kezdi egy adott probléma megoldását programozóként kezelni. Aztán hogy ezt majd milyen nyelven oldja meg az már a következő kérdés. Aki nem tud analitikusan gondolkodni abból soha nem lesz programozó. Még akkor sem, ha megtanulja 3 nyelv szintaxisát.



2022. jan. 4. 12:01
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:
Mi a különbség az analitikus és az algoritmusos gondolkodás között?
2022. jan. 4. 14:30
 12/44 A kérdező kommentje:
Algoritmikus*
2022. jan. 4. 14:31
 13/44 A kérdező kommentje:

"A Hanoi tornyai nem igazán "kis eszköz" ,millió informatika hallgatónak okoznak vele PTSD-t. De joggal."


Ezt hogy érted, a kis játékra gondolsz? Vagy programba írni?

2022. jan. 4. 14:34
 14/44 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mondok egy egész könnyűt, írd le lépésenként hogy csinálnád: adott az elmúlt 100 nap napi középhőmérséklete. Mondd meg melyik volt az a nap, amelyiknél a legnagyobbatt nőtt a napi középhőmérséklet az előző naphoz képest!


Amúgy az analitikus gondolkodás nem olyan, hogy vagy van vagy nincs. Lehet fejleszteni is.

2022. jan. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
Az analitikus gondolkodás alapja, hogy kb mindent részleteiben akarsz érteni és állandóan számolsz valamit. Legalább is nálam ez a helyzet.
2022. jan. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit túlgondolod.


Csak programozz és ne elmélkedj ilyeneken.


Amikor gimnáziumban alig tudtam egy for ciklust megcsinálni én is ilyeneken gondolkoztam.


Amikor előszőr konditerembe mentem kb 16 évesen, akkor a fehérje porokon gondolkoztam a legtöbbet.


Az igazság, hogy ezek mind placebók, amikre azért fektetünk sok időt, mert könnyű és úgy érezzük, hogy csinálunk valamit.


Angolul "busywork"-nek hívják, olyan folyamat, ami lefoglal, de valójában nem visz előre.


Ha ilyenekkel lekötöd magad valószínűleg tényleg soha nem leszel programozó.


Csak kezd el, csináld mindennap kb 1 év múlva már látod az eredményét. Ha kell a struktúra, menj egyetemre.

2022. jan. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
53%

#13 Ott van a PDF-ben, hogy a Hanoi tornyai alatt mire gondolok. Igen a kis játékra, de a megoldása egy magas szinten oktatott programozói paradigma.


Az analítikus gondolkozás az az amit Matek I. / Anal I. beléd ver.

Az algoritmikus gondolkodást a Prog I. adja, amiről már linkeltem egy komplett egyetemi jegyzetet, csak keresned kell benne.

De tessék belinkelem megint:

[link]


147. oldal, Hanoi tornyai.

2022. jan. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
51%

Lol, ez kicsit tömény anyag.

Nekünk prog1 az gyakorlatilag egy alapozó C kurzus volt. ZH-n és vizsgán ilyen minimum/maximum keresés meg palindrom check bonyolultságú dolgok voltak, ráadásul net használat is engedélyezve volt, mégis sokan nem tudtak levizsgázni. 15-ből ketten diplomáztunk időben. Mekkora lehet akkor itt a lemorzsolódás?

2022. jan. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:

18# 15 diák indult el a szakon?!?


Hova jársz?


Nálunk BME VIK-en 1200-1300 diák indult, amiből a Mérnökinfón volt kb 600 a maradék meg villamosmérnök és üzemmérnök (BPROF képzés) között oszlott el.


(Nálunk amúgy 1/3 része végzi el időben a szakon. Egyenlőre szerencsére még úgy nézki én is ide fogok tartozni)

2022. jan. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

#18 Nyilván oda van írva, hogy melyik egyetem. A lemorzsolódás bő 60%.


600-800 emberből 40-60 végzi el időben a szakot


Szerintem egyáltalán nem tömény, pont az van benne ami egy ilyen kezdő kurzusnak kell.

2022. jan. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!