Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan gondolkodik egy program...

Hogyan gondolkodik egy programozó?

Figyelt kérdés

Milyen az az analitikus gondolkodásmód? Mert azt mondják aki ilyenformán tud gondolkodni abból lesz igazi programozó, a programnyelv csak eszköz...Hogyan tudom kideríteni hogy jól gondolkozom-e mint programozó, tudtok adni olyan feladatokat amihez csak ilyesmi gondolkodásmód kell a megoldásukhoz?(kódolás nélkül, tehát a programnyelvet nem ismerem..)


Itt az idézet ami elgondolkodtatott:



...Van aki egy élet alatt sem tanul meg programozni. Sokan meg tudnak programozni, mikor elmennek egy ilyen rővid tanfolyamra. Vagyis nekik nem programozni kell megtanulni, hanem egy új nyelv szintaxisát és módszerit kell megtanulni nem programozóként gondolkodni. Programozó attól lesz valaki, ha el kezdi egy adott probléma megoldását programozóként kezelni. Aztán hogy ezt majd milyen nyelven oldja meg az már a következő kérdés. Aki nem tud analitikusan gondolkodni abból soha nem lesz programozó. Még akkor sem, ha megtanulja 3 nyelv szintaxisát.



2022. jan. 4. 12:01
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

Amúgy mindenképpen érdemes, van jövője. Jó programozókból mindig hiány lesz.


A területek száma meg szinte végtelen. Én például autók szoftverét fejlesztem.

2022. jan. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:

A 29es válaszomat a 27nek szántam.



#28 Úgy értettem egy építészeti cég akar egy új épülettervezésre alkalmas programot. Vagy agykutatók szeretnének egy új gépet vagy programot amihez programozóra van szükségük. Vagy egy könyvelőiroda vagy nagy könyvelőcég szeretne vmit automatizálni de lehetne ez csillagászatban, repülőgéppilóta képzésben, halászhajón, világítótornyok modernizálása stb. Most csak mondtam néhány példát ami kedvet hozhat. Én pl. szívesen csinálnék asztali vagy telos programot is, pl. egy kozmetikus programot, amivel előre kipróbálom az arcomon ami a képernyőn lesz, hogy adott sminkek közül melyik hogy mutat. Ti már gondolom simán összeüttök egy telos játékot amivel kereshettek is, ez is motívál.

2022. jan. 5. 11:56
 33/44 A kérdező kommentje:

#30 Akkor átprogramozom a programnyelvet ;) Teszek bele egy új parancsszót, ami a <"tmax"> lesz.

Ha erre nem lenne lehetőség akkor egy ciklus menne végig rajta egyúttal létrehoznék egy változót amely mindig a legnagyobb elemet menti, így jutnék a legnagyobb hőingáshoz.

2022. jan. 5. 12:01
 34/44 A kérdező kommentje:

#31 Ha nem indiszkrét (úgyis anonim)

Mennyit keresel mint autoszoftverfejlesztő? Mik a lehetőségek a területeden illetve hány éves gyakorlatod van? Meg az érdekelne mit fejlesztesz konkrétan, és hogy néz ki egy munkanapod az elejétől a végéig. Bocsi hogy sokat kérdezek csak érdekel.

2022. jan. 5. 12:06
 35/44 anonim ***** válasza:

33: igen, kb erről van szó, annyi, hogy a hányadosokat (inkább különbségeket) nem kell egy külön tömbben tárolni, elég menet közben számolni.


Amúgy ez egy első féléves feladat az egyetemről.

2022. jan. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:

Nekem az tetszik a programozásban nagyon hogy annyi rengeteg terület van ahova mehetsz mint programozó.

Egyszerűen érdekesebbnél érdekesebb szakmákba nyerhetsz betekintést. Kell ettő jobb? :)

2022. jan. 5. 12:10
 37/44 A kérdező kommentje:
35 Az igen :D látod gyorsan tanulok.
2022. jan. 5. 12:12
 38/44 anonim ***** válasza:

34:

7 éve dolgozom ezen a területen, jelenleg külföldön, de dolgoztam Magyarországon is. Pontos összeget nem írnék, ez amúgy is sok mindentől függ, de jóval az átlag felett keresek.

Az eddigi legérdekesebb projectem egy autópálya-asszisztens szoftvere volt sávtartással, illetve adaptív tempomattal. Most épp intelligens parkoláson dolgozok.

Régebben irodában dolgoztam, amióta covid van azóta otthonról dolgozok. Általában 8-kor kezdek, megnézem az e-mailjeimet, meglesem mit csináltak a többiek, illetve mivel kéne folytatni, átolvasom a híreket, megreggelizek. Majd 9-kor van státusz meeting, ahol mindenki elmondja, hogy mit csinált előző nap, mit tervez az napra, illetve, hogy kell-e neki segítség. Ezután ha kell valakinek segítség segítek, amúgy a saját feladataimon dolgozok. Néha vannak meetingjeink, ahol megtervezzük a következő időszak feladatait vagy éppen megnézzük mit sikerült elérni. Általában fél 5-ig dolgozom, de van, hogy tovább, ha sok a feladat vagy meetingem van. Néha tesztelni kell a dolgokat az autóban is, ilyenkor be kell menni, de ez ritkán van.


Szívesen válaszolok, ha van még kérdésed.

2022. jan. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:

#32

"Úgy értettem egy építészeti cég akar egy új épülettervezésre alkalmas programot."

Erre általában embert vesznek fel.

Ha valami jogi programot kell írni, akkor elég ritka pl. a jogász ÉS informatikus végzettségű ember, ezért felvesznek egy programozót és egy jogászt.


Nyilván fel tudsz szedni magadra tudást a területről, amivel foglalkozol, de nem téged fognak átképezni, hogy jó jogász, agykutató vagy könyvelő legyél.


#38

Ez kb. milyen pozíció? Még csak senior? Mármint a leírtak alapján "még csak", mert a te segítez másnak rész általában magasabb pozícióra utal.

2022. jan. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:

#38 Igen, köszi.


Hányan vagytok kollégák? Van olyan hogy valaki gyengébb köztetek mint a többi? pl. Mindig segíteni kell neki, de ő sosem tud segíteni ilyesmi. Ha lenne ilyen őt kirúgják?

Mennyi feladatot képzeljünk el egy nap alatt? Van olyan hogy keveslik a teljesítményed? Stresszes a munka?

2022. jan. 5. 13:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!