Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan gondolkodik egy program...

Hogyan gondolkodik egy programozó?

Figyelt kérdés

Milyen az az analitikus gondolkodásmód? Mert azt mondják aki ilyenformán tud gondolkodni abból lesz igazi programozó, a programnyelv csak eszköz...Hogyan tudom kideríteni hogy jól gondolkozom-e mint programozó, tudtok adni olyan feladatokat amihez csak ilyesmi gondolkodásmód kell a megoldásukhoz?(kódolás nélkül, tehát a programnyelvet nem ismerem..)


Itt az idézet ami elgondolkodtatott:



...Van aki egy élet alatt sem tanul meg programozni. Sokan meg tudnak programozni, mikor elmennek egy ilyen rővid tanfolyamra. Vagyis nekik nem programozni kell megtanulni, hanem egy új nyelv szintaxisát és módszerit kell megtanulni nem programozóként gondolkodni. Programozó attól lesz valaki, ha el kezdi egy adott probléma megoldását programozóként kezelni. Aztán hogy ezt majd milyen nyelven oldja meg az már a következő kérdés. Aki nem tud analitikusan gondolkodni abból soha nem lesz programozó. Még akkor sem, ha megtanulja 3 nyelv szintaxisát.



2022. jan. 4. 12:01
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:

Ohh te vagy 17#?


Az egy OE-s jegyzet :D


Ne szivass.


BME-n 1/3 végzi el időben a szakot. Nálatok nem lehet kevesebb mint 1/10.


Konkrétan azok mennek át hozzátok, akik nem bírják a BME-t, a bukott diákok.


Fordítva nem történik meg. Nem jönnek OE, hogy "Nem bírom az OE-t, ezért inkább BME-re megyek".


Vagy csak az ottani diákok gyengébbek és BMEn 1/20 végezné el időben a képzést?

2022. jan. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

#21 Látszódik a nevem, nem?


Tényleg így van. Egyszerűen idejönnek az emberek sokan akik nem bírják a BME-t. Vagy azok akik hallották, hogy itt könnyebb a képzés mint a BME-n. És aztán találkoznak azzal, hogy hát bizony az Analízist és a Progot tényleg meg kell tanulni még akkor is ha nem C-ben van és ha nem is papírra kell írni.


Én egyébként pont a BME-re szeretnék átmenni mert úgy érzem, hogy az ottani tananyag nekem jobban tetszene. Csak hát nem fogadják el az itt szerzett tárgyaimat.


Nagyon tisztelem a BME-s képzést hidd el. De ugyanakkor neked is kell látnod, hogy egy képzés minőségét nem az dönti el, hogy hány ember morzsolódik le vagy hova jelentkeznek át az emberek. Ezt csak az egyetemről terjengő hírek okozzák. A gimnazistáknak nincs igazi rálátásuk a felsőoktatásra.


Egyszerűen ez egy nehéz műszaki diploma és aki nem tanul nem is szerzi meg.

2022. jan. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
Nálunk NYE PTI levelezőn volt, hogy 15-ből ketten diplomáztunk, pedig nehéznek nem mondanám ezt az egyetemet...
2022. jan. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:
Ne veszekedjetek ezen. Azt szeretném kérdezni, érdemes-e egyáltalán programozni tanulni? Most még hiány van belőlük, de így is marad? Vagy kevés jó programozó van? Erre ti láttok rá jobban mennyire van jövője. Meg a szeretném kérdezni, gyakorlatilag minden céghez bejuthatok mint programozó, ahol ezirányú fejlesztéseket folytatnak? Akár építészet, akár agykutatás, vagy könyvelés? Stb. Milyen példa a gyakori elhelyezkedés terén?
2022. jan. 5. 11:16
 25/44 A kérdező kommentje:

#14 Nem tudom miért de én tömbökbe helyezném valamiképp a 100 értéket, illetve egy tömbbe(a 100 elemet ami a középhőmérséklet 100 napról.)

Egy olyan programot írnék ami egy ciklus lenne, és végigmegy az elemeken amelyek a tömbben helyezkednek el. Az egymást követő elemek hányadosait egy külön tömbbe helyezném. Ezután az új 100 elemből(amik a hányadosai az egymást követő középhőmérsékleteknek) egy újabb erre alkalmas parancsszóval kiválaszttatnám a legnagyobb elemet. Aztán az új tömbből hivatkozni kéne valahogy a régi tömb arra a napjára amelyiknél az új tömb legnagyobb hányadosa helyet foglal. Nem tudom lehet hogy túlbonyolítottam, de ez életem első feladványa.


A másik feladványt a Hanoi tornyait még nem elemeztem.

2022. jan. 5. 11:28
 26/44 anonim ***** válasza:

Hanoi-hoz kelleni fog a rekurzió, az kicsit még nehezebb lehet az elején.

De ha megérted egyszerű.

2022. jan. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
#25: Fölösleges külön tömbbe helyezni a hányadosokat. Egyszer kell végig járni a tömböt és kell két változó. Az egyik az eddig talált legnagyobb hőmérséklet különbséget tárolja, a másik az adott nap indexét. Amikor egy nagyobb értéket találsz, mint az eddigi, akkor tárolod azt az értéket és az aktuális indexet, majd a végén az indexet visszaadod és ennyi.
2022. jan. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:

#9

"Mert hiába írja nekem a könyv hogy nekem nem kell 100 változót létrehozni a hőmérsékletről nekem ez eszembe sem jutott hogy ezt tegyem."

És ha az a feladat, hogy hozz nekem létre 1000 darab random számot 1 és 1000 között. Mondd meg a medián, módusz és átlag értékét, akkor azt hogyan oldod meg?


#24

"Azt szeretném kérdezni, érdemes-e egyáltalán programozni tanulni?"

Szerintem mindenképp érdemes. Sokan szeretnék már ha általánosban is lenne valamilyen programozás, mivel fejleszti a gondolkodást.


"Most még hiány van belőlük, de így is marad?"

Egy jó darabig mindenképp.

Tessék, ez pont erről szól:

[link]


"Vagy kevés jó programozó van?"

Azt mondanám, hogy is-is. Jó programozóból több kell, de jelenleg a hiány miatt a rosszabbak is elkelnek.


"Meg a szeretném kérdezni, gyakorlatilag minden céghez bejuthatok mint programozó, ahol ezirányú fejlesztéseket folytatnak?"

Az elitebb cégek nyilván szűrnek, mivel van annyi jelentkező, hogy megtegyek.

Gondolj bele, a többség örülne egy Google-nél kapott fizetésnek, illetve jutattás csomagnak, így oda többen jelentkeznek.

A kkv-k azok, ahol kevesebb jelentkező szokott lenni, így kevésbé válogatnak.


Van ahol elvárt, hogy az időd x idejét önfejlesztésre használd fel. Elég gyakori, hogy különböző kurzusok vannak, amiket csinálhatsz, így igen, fejlesztések azok vannak.


"Akár építészet, akár agykutatás, vagy könyvelés?"

Ezt úgy érted, hogy a programozók fejlesztik olyan dolgokra, ami a cégnek nem kell? Az elég ritka, de ha elvárják, hogy fejleszd magad bárhogy, akkor ez is beleeshet, de kurzust ilyenkor magadnak kell keresni általában.

Ha viszont arra gondolsz, hogy a cég munkájához kell ilyen irányú ismeret, akkor arra általában felvesznek valakit külön, pl. akinek könyvelő végzettsége van.


"Milyen példa a gyakori elhelyezkedés terén?"

Nem tudom, kb. bármi.

Sokkal nehezebb felsorolni mindent, minthogy te rákérdeznél dolgokra.


A legtöbb programozó különböző asztali alkalmazás fejlesztéssel foglalkozik, annak is vannak különböző részeik, különböző nyelven történhet

De vannak, akik meg pl. telefonra fejlesztenek.

Tényleg elég sok lehetőség van.

2022. jan. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:
Itt ugye már ismerni kell mik a lehetőségek?
2022. jan. 5. 11:38
 30/44 anonim ***** válasza:
25: és ha nincs külön parancsod a maximumra, akkor hogy csinálod?
2022. jan. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!