Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szoftvertesztelőként milyen...

Szoftvertesztelőként milyen saját kód hoz sikert az állásinterjún?

Figyelt kérdés
Úgy értem mire kíváncsiak ilyenkor?
2022. jan. 21. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Semmilyen. Voltam pár cégnél az elmúlt 20 évben, most az egyik legnagyobb német mamutnál vagyok, sehol sem érdekelt senkit kód. Nem azokkal az emberekkel interjúzol, akik kódot fognak neked olvasni.


Illetve egyszer egy mérnökirodánál töltettek ki velem tesztet (programrészletek, elektrotechnika, programozás), később kiderült hogy épp semmi állásuk nem volt nekem.


Később egy másik telephelyükön volt ügyfél ahová kiközvetítettek, csak annyit kérdeztek, mikor szabadulok a jelenlegitől.

2022. jan. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De mondjuk egy githubra csak ránéz valaki, nem?

Oda mit érdemes egy tesztelőnek feltenni?

2022. jan. 21. 21:14
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Fogalmam nincs. Nálunk nem nézett rá senki. :D


Engem is tesztelőnek vettek fel 3 éve. Max kiscégeknél érdekel ez valakit. A nagyoknál sem a saját dolgok érdeklik, hanem hogy hány és milyen nagyprojektekben vettél részt. Arról kérdezgetnek, és az alapján döntenek, milyen meggyőző vagy.

2022. jan. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak megerősíeni tudom az elsőt, voltam pár cégnél már (6), a kis cégeknél jellemző az, hogy kódot kérnek, de általában a kis cégeknél nagyobb a szemétdomb is. Nagyobb cégeknél az a jellemző inkább, hogy élőben tesztelik a tudásod és ez alapján döntik el, hogy alkalmas vagy-e adott munkára. Pl. mint egy nyelvvizsgán, gyorsan kiderül ha nem tudod a nyelvet, ha elkezdenek beszélgetni veled.
2022. jan. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Multihoz interjúztam C++-al, szóban kérdeztek a nyelvről és a körülötte szükséges dolgokról, semmi kódot nem kértek. Még rá is kérdeztem, kell e nekik, azt mondták, hogy nem. Hálistennek azóta is ott dolgozok. Régebben interjuztam kis céghez, oda kérték kódrészletet vmi projectból, amin dolgoztam.
2022. jan. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én például a jófogás weboldalára írtam automata teszteket és azt raktam fel githubra. :P Regisztráció, mezővalidációk, keresés meg alap dolgok. Ha látszik a kódodon, hogy tiszta és a tesztjeiden, hogy követik a módszertani alapelveket, az eleve előny. Nem kérték, de csatoltam github linket az önéletrajzomhoz.


Amúgy tőlem interjún elméletet kérdeztek főleg legutóbb, illetve az egyik helyen konkrétan a saját termékük béta verziójában kellett hibát keresni. Kicsit korábban, kezdőként logikai feladatok mentek szóban-írásban.


Meg nyilván, a volt munkahelyekről, tanulmányokról.

2022. jan. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

1 vagyok. Nekem még az ugrott be, hogy nagyon az elején az ericssonnál tesztlapot irattak, még kb 2006-ban, ott alap c++ dolgok voltak, de az objektumorientált része akkor frissdiplomásként magas volt, főleg, hogy mi még villamosmérnökként ansi c-t tanultunk, és csak egy (utolsó) előadáson ismertették az osztályokat.


Meg pár éve egy kis német cég flúgos vezetőjével interjúztam, volt 1-2 alap algoritmus c++-ból, meg hogy hogy lehet két int változó értékét harmadik változó nélkül megcserélni, meg kérdezett grammatikai dolgokat és még Shakespeare idézetet is. De ez extrém lökött volt.

2022. jan. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!