Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha emelt szintű informatika...

Ha emelt szintű informatika erettsegire keszulok arra melyik a legjobb programozasi nyelv?

Figyelt kérdés
Eddig a javat es a c#ot ajanlottak sokan de kívancsi lennek van e jobb nyelv erre
2022. márc. 2. 16:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

"A Pascal-od lehúzhatod a wc-n, már csak múzeumban létezik."


Elég drágán méri a múzeum. Képzeld, az első éves licensz is 6500 euro, az architekt változatból.

Keresel te ennyit egy évben?

2022. márc. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
53%

Ami azt illeti, a dupláját is keresem egy évben.

Amúgy meg miért akarsz egy fizetős semmire nem jó nyelvet adni neki, amivel nem tud elhelyezkedni? Mi lesz a következő, Perl? Basic?

2022. márc. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
89%

A legegyszerűbb olyat választani, amire van sok példa online és olyan felkészülő anyag amit szívesen használnál.


Pl.: Ha youtubeon találsz egy tutorial sorozatot, ahol 40 videón keresztűl érthetően elmagyarázzák, hogy pl.: Javával hogy kell megoldani az érettségit.


Akkor érdemes a javát választnod.


Amúgy teljesen mindegy mivel csinálod. Semmilyen szinten nem befolyásolja, hogy milyen területen mivel foglalkozol majd később.


Én régen Javával csináltam. Egyszerű volt, de biztos még egyszerűbb lett volna pythonnal, csak alig alig volt érettségire felkészítő jó anyag pythonban, amikor én csináltam szóval hiába egyszerűbb és kell kevesebb sor kódot írni mégis csak nehezebb lett volna nekem, mert nehezebben készültem volna fel.

2022. márc. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 zozo256 ***** válasza:
85%
Python-nal a legegyszerűbb, ha kódsorokat akarunk minimalizálni, erre nem csak 100 ezret tennék fel.
2022. márc. 5. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!