Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért mondják,hogy 25+ évesen...

Miért mondják,hogy 25+ évesen már nem érdemes egyetemre menni programozást tanulni?

Figyelt kérdés
2022. márc. 14. 19:07
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
De engem az IT erdekel, csak hat sokan az IT-t osszekozik a programozassal, de engem pl a halozatok is erdekelnek foleg a vezetek nelkuli dolgok
2022. márc. 15. 17:39
 22/32 anonim ***** válasza:
96%

Ja jó, ez önmagában a kérdésből nem derült ki.

Foglalkozz, amivel szeretnél.

A kérdésre meg a válasz: Aki ezt mondja az mogorva vagy szűk látókörű.

2022. márc. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
0%

"Aki ezt mondja az mogorva vagy szűk látókörű."


Vagy csak több esze van nálad.

2022. márc. 16. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

19:

"Az sem véletlen, hogy nappali tagozatra jelentkezni csak 25 éves korig lehet."


Nem tudom mire gondolsz (középiskol? technikum?), de nappali tagozatú egyetemi képzésre 100 évesen is beiratkozhatsz, nincs olyan szabály, ami tiltaná.

2022. márc. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Én is 8-9 éves koromtól programozok, utána végig evidens vopt, hogy informatikai irányba akarok továbbtanulni, de ettől még nem gondolom, hogy késő lenne 25 évesen elkezdeni. Sok olyan kollégám van, aki később kezdte, tehetség és motiváció kérdése mire vitték. A gond azokkal szokott lenni, akik bedőltek a kampánynak, hogy sok pénzt lehet keresni, ezért váltanak más területről. Ôk nem fognak sok pénzt keresni, és ha nem mondjuk tanárból váltottak, hanem versenyszférás területről, többet érnének el anyagilag, ha abban képeznék magukat tovább.


Viszont ha eleve nem akarsz megtanulni programozni, akkor hálózati szakembernej se tanulj, mert egy jó hálózati szakember tud programozni, és ezen felül ért a szakterületéhez, nem pedig ehelyett.

2022. márc. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
0%
Úgy tűnik igazad van. A felsőoktatásra nem érvényes ez a korlát.
2022. márc. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
75%

#23 Programozok, emellett matematikus vagyok végzettség szerint, oktatok egyetemem stb

Tökéletessn igazoltad a kommentemet, mert pár sor alapján lényegében lehülyézni elég nagy frusztrációra vall.

Levezethetnéd esetleg máshol ahelyett, hogy idegen emberek lelkesedését cseszed el, mert sokkal károsabb dolgot nehéz elképzelni.

2022. márc. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
0%

27:


Az általad elmondottak, igazságtartalmát azzal próbálod alátámasztani, hogy felsorolsz olyan dolgokat, amik - véleményed szerint - súlyt adnak a szavaidnak. Ez még akkor is nevetséges lenne, ha igazat írnál magadról.


Amit nekem felrósz, azt csináltad te, velem és mással szemben, mert te állítottad rólam, pár sorom alapján, és másról is, hogy rosszindulatú, vagy szűk látókorű. Csak azért, mert nem a te álláspontodat képviselem én vagy más aki nincs azon a véleményen, amit te kifejtesz.


Másból is, de ebből külonosen, az a kovetkeztetés vonható le, hogy hazudsz. Nem vagy sem matematikus, sem egyetemi oktató. Még helyesen írni, szabatosan fogalmazni sem tudsz.


Azt írod, hogy idegen emberek lelkeedését cseszem el. Én az igazat írom, amivel esetleg megkímélem őket a hibás dontésből eredő kovetkezményektől, te viszont, "a kibicnek semmi sem drága" alapon, szimplán csak szivatnád őket. Véleményt alkotsz olyan dologról, amihez nincs semmi kozod. Tény, hogy a véleményalkotás joga téged is megillet, de mások minősítése az álláspontjuk alapján, csak szimpla parasztság.


Ráadásul, én indokoltam. Más, velem kozel azonos véleménnyel bíró szintén indokolta a sorait, míg te csak ide vakkantottad a lelkesítőnek szánt, egyetlen mondatodat.

2022. márc. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
97%

#28 Először is minden igaz, amit leírtam.

Másodszor pedig igenis szűk látókörű az, aki szerint 25+ évesen nem érdemes elmenni egyetemre programozni.

Itt nem arról van szó, hogy mindenkinek jó döntés volna, de 18 éves korban sem az.

Esetleg annyit lehet hozzátenni, hogy érdemes belenézni a dolgokba, mielőtt egyetemre megy, mert ebben a korban már valóban rögzülhettek olyan gondolkodási sémák, amiket nem, vagy csak nagyon nehezen lehet leküzdeni.

Viszont az, hogy 25-26-27 évesen ne kezdhetne bele valaki ebbe, hát...nettó phaszság.

2022. márc. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
0%

"A képzési területek közül nagyon jelentős a lemorzsolódás az infor-

matika, a műszaki és a természettudomány területek képzésein (49–

55%, 40-44%, 47–50%), és lényegesen kisebb a művészet, a pedagó-

gusképzés és az államtudományi képzési területeken (16–18%, 23–

28%, 28–30%). Az informatika, a műszaki és a természettudomány

képzési területek tehát nagyobb lemorzsolódási veszélyt hordoznak."

2022. márc. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!