Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért mondják,hogy 25+ évesen...

Miért mondják,hogy 25+ évesen már nem érdemes egyetemre menni programozást tanulni?

Figyelt kérdés
2022. márc. 14. 19:07
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
95%

28:

Nem igazán támasztottad alá a szavaidat, cska kinyilatkoztattál. Én a 25-öst írtam, és csak a saját tapasztalataim elelntmondanak annak, amit te igazságnak állítasz be, hiszen nekem konkrétan vannak olyan munkatársaim, akik később kezdték. Ez nyilván nem azt jelenti, hogy bárkiből lehet programozó vagy mondjuk hálózati szakember, de elárulom, azokból sem mind lesz, akik nagyon hamar kezdik, mert nyilván minden munkához kell egy alap tehetség, nyilván nem valami kivételesről van szó, illetve motiváció. De 25, sőt 35 évesen sem késő elkezdeni nanak, akit tényleg érdekel, és az, hogy előtte nem foglalkozott vele, nem jelenti azt, hogy biztosan nem is érdekli. Nekem is vnanak dolgaim, amik 30 után kezdtek el érdekelni.


Gondolom a lemorzsolódásról is te írtál. Nos, én tanultam 3 féle szakterületen, amiből kettő félén diplomát is szereztem, bölcsész, informatikai és gazdadági, utóbbi kettőből van diplomám. A helyzet az, hogy teljesen más ezeknek a bemeneti hallgatóállománya. Informatikai és mérnöki szakokra vidéki egyetemeken szó szerint mindenkit felvesznek, de budapesti egyetemekre is viszonylag könnyű bekerülni. Államilag finanszírozottra gazdasági területen nmcsak szűk csoport kerül be, bölcsész, társadalomtudományi szakok közül a népszerűbbekre szintén viszonylag magasak a ponthatárok. Szóval informatikai szakokon eleve fele olyan az elsőéves hallgatóknak, hogy egyáltalán nem odavaló. Így persze hogy nagy a lemorzsolódás. Nekem volt olyan infós évfolymatársam, aki 2-es középszintű infó érettségit írt, de a hozzáállása is olyan volt, hogy csak a kocsmában lehetett vele összefutni, órán nem. Megjegyzem, akik felnőttként (dolgozó, saját magát eltartó emberként, nem aki 18 évesen elmegyegyetemre) tanulnak, azoknál rirkább az ilyen hozzáállás, hiszen a korlátozottan rendelkezésre álló idejüket szánják erre.

2022. márc. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem soha sem késő arra váltani, amit szeretsz.


7 év késés 10-15 év tapasztalat távlatában semmit sem fog jelenteni. Egyenértékű leszel a kollégáiddal és azt csinálod hosszú éveken át, amit szeretsz.


Szóval szerintem aká40 évesen is megéri váltani.


Az egyetem meg segíti az elkezdést. Sok fontos dolgot tanítanak és sok lehetőséget adnak a tanulásra.


Pl.: BMEn témalabor, önállólabor és szakdogán keresztűl konkrétan 1,5 éven át tökéletesítheted a tudásod adott témakörön belül. Plusz azért elég sok dolgot bemutatnak, így tényleges el tudod dönteni, hogy mi is az ami érdekel. Ad egy alapműveltséget az informatikán belül.


Plusz elindít a szakmán belül a szakmai gyakorlattal, ahol valószínűleg ott is maradsz.


Szóval ha ügyesen csinálod, akkor valószínűleg kb 2 év tapasztalattal fogsz kijönni egy adott területen belül, ami tetszik. (ebben munkatapasztalat is lesz) Tehát nem gondolom hülyeségnek az egyetemet.

2022. márc. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!