Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozóként mennyire...

Programozóként mennyire fontos a diploma? Mennyi plusz juttatást jelent?

Figyelt kérdés
2 félév egyetem után rájöttem, hogy ez a rendszer nekem nagyon nem jön be. Már megtaláltam mi érdekel a legjobban és miben tudnék legjobb lenni, és csak azzal szeretnék foglalkozni, viszont itt egyetemen sok olyan tárgy van ami nem igazán segít ebben fejlődni, és van 1-2 ami teljesen haszontalan tárgy és még nehéz is. A maradék 4 félév sok időt elvenne, főleg, hogy az ösztöndíjból nem szeretnék akkor már kiesni és így hozni kéne egy erős 3-as szintet, plusz így, hogy nem élvezem mentálisan is megterhelés lenne.

2022. jún. 3. 15:13
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

"Hozzáteszem az is butaság, amit mások írtak, hogy a webfejlesztést külön kategóriába sorolták, mint amihez kevesebb elméleti alap kell"


Nem az elmeleti alap szuksegessege alapjan soroltak mas kategoriaba, hanem a diploma szuksegessege alapjan.

2022. jún. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
28%

21:

De szembeálították más, egyébként eleve elméleti alap igényes területekkel. Márpedig a diploma szükségességét kb. csak ez magyarázhatja (amúgy nem, mert ugyanazt a tudást máshogy is fel lehet szedni).

2022. jún. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
69%
Mert mi massal allitsak szembe, ha azok a poziciok, amihez diploma kell, elmeleti alap igenyesek?
2022. jún. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
29%
22-es az a kérdés, hogy programozóként mennyire fontos a diploma. Leírták, hogy vannak pozíciók, ahol elvárás a diploma, webfejlesztőknél meg nem az. Ennek melyik részével nem értesz egyet?
2022. jún. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
De nagyon nem ott a határ ezen a téren sem, hogy webfejlesztő vagy más jellegű projekt fejlesztője, sokkal inkabb múlik a cégen és a projekt mélységén.
2022. jún. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
83%
Linkelsz nehany webfejlesztoi allashirdetest, ahol elvaras a diploma? Kivancsi vagyok mely cegek/projektek ezek, en nem talalkoztam meg ilyennel.
2022. jún. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Vannak állások ahol kell diploma.


Pl.:

[link]


Itt ez egy elvárás:

"Felsőfokú informatikai/műszaki végzettség"

2022. jún. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Itt is:


[link]


"Ehhez szükséges, hogy legyen:" szekcióban


"Felsőfokú (ideálisan informatikai vagy villamosmérnöki) végzettséged"


Pedig ez csak egy spring backend pozíció egy olyan cégnél, ahol weboldalakat csinálnak és applikációkat.

2022. jún. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Sok ilyen van magyar cégeknél, kérnek diplomát, de azt sem tudják, hogy miért. Simán elfogadnak nem szakirányú diplomát is. Gondolom ilyen retard szűrő akar lenni, hogy ne jelentkezzen minden jöttment.
2022. jún. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Ja, de pl.: az Autsoft nem egy rossz pici KKV, meg itt az, hogy más diplomát is elfogadnak inkább arra utal, hogy lehetsz matematikus, fizikus, gazdinfós stb...


A Cibbank sem rossz, persze én fejlesztőként nem hiszem, hogy ott dolgoznék.


Meg ha az a cél, hogy programozó legyél, akkor ne egy szociológus szakot végezz el, csak mert lehet hogy kérnek diplomát, de az már mindegy, hogy milyet.


Ezzel a 2 random álláshírdetéssel amivel most találkoztam csak szemléltetni akartam, hogy tényleg nagyon sok helyen kérnek diplomát.


Sok helyen ahol nem kérdnek és a cég hivatalos álláspontja az, hogy nem kell diploma az informatikához, is sok dolgozó, HR-es, Senior fejelsztő, technikai interjúztató preferálja azokat az embereket, akik infós végzettséggel mennek oda.


Meg sok berögzült ember van, aki szerint nem programozó az aki bootcampet végzett vagy otthon tanult és ha a felvételi láncban vagy 1db ilyen ember található, akkor már buktad ha nincs diplomád és van egy legalább olyan jó vagy talán picit rosszabb jelölt akinek van.


Szóval mindenképpen nagyon előnyös ha valakinek szakirányú végzettsége van.

2022. jún. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!