Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozóként mennyire...

Programozóként mennyire fontos a diploma? Mennyi plusz juttatást jelent?

Figyelt kérdés
2 félév egyetem után rájöttem, hogy ez a rendszer nekem nagyon nem jön be. Már megtaláltam mi érdekel a legjobban és miben tudnék legjobb lenni, és csak azzal szeretnék foglalkozni, viszont itt egyetemen sok olyan tárgy van ami nem igazán segít ebben fejlődni, és van 1-2 ami teljesen haszontalan tárgy és még nehéz is. A maradék 4 félév sok időt elvenne, főleg, hogy az ösztöndíjból nem szeretnék akkor már kiesni és így hozni kéne egy erős 3-as szintet, plusz így, hogy nem élvezem mentálisan is megterhelés lenne.

2022. jún. 3. 15:13
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
83%

#9/10 eloszor is erdemes lehet utana nezned, hogy mit jelent a webfejlesztes:

[link]

[link]

[link]

Stb., Google-t hasznalva rengeteg informaciot talalhatsz rola.


Mas teruletek peldaul az altalad emlitett robotika, jatekfejlesztes, data science, AI/machine learning, quant/algo trading stb.

2022. jún. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
0%
11 köszi a kioktató hangnemet. Tulajdonképpen volt pofám, és merészeltem a 6 év szoftverfejlesztői tapasztalatomból, saját kútfőből kérdezni. Valóban a data sciencet és az ai-t kihagytam, a többit nevezzük inkább elhanyagolható százaléknak. Ettől függetlenül nekik is managelni kell valahogy az adatot, és szintén bejön a web, tehát leszállhatsz a magas lóról szerintem.
2022. jún. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
78%

A diploma két dologra jó.


-Van 1-2 terület ahol kell és nélküle nem boldogusz.


-Betolja a s--ged egy junior pozícióra. Egyetem alatt kötelező gyakorlat során mindenképpen kell munkatapasztalatot szerezned. Sokszor a konzulensed segít elhelyezkedni vagy éppen az egyetemmel kapcsolatban lévő cégek.


Plusz amíg van hallgatói jogviszonyod olcsóbb vagy a cégeknek és ad egy pici garanciát, hogy "Lehet nem tud programozni, de végig szenvedte az X egyetem első 3 évét, tehát valamennyire csak értelmes." Tudom, nem tűnik soknak, de sokkal többet ér, mint random otthon kódolóról elhinni, hogy tud akármit is.


Ha ügyesen csinálod egyetem végére lesz már 1-1,5 év tapasztalatod + egy diploma, ami már az a szint, ahol nehéz nem elhelyezkedni viszonylag (relatívan) normális fizetésért.


Meg egy másik plusz, hogy lehetőséged van ingyen nagyon jó szabválokat felvenned, amik nagyon érdekesek és értékesek lehetnek számodra a jövőben.

Pl.: "Iparjogvédelmi és szerzői jogi alapismeretek"


Ha ott akarod hagyni az egyetemet, legalább használd ki hogy diák vagy és szerezz diákmunkát, mert ha most abba hagyod, akkor lehet évekig semmit nem fogsz találni 0 tapasztalattal és egy félig befejezett Bsc-vel. Nem ilyen embereket keresnek a cégek.

2022. jún. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

"Ettől függetlenül nekik is managelni kell valahogy az adatot, és szintén bejön a web"


Hát ja, meg valamilyen adatbázissal is kell kommunikálniuk pl., de attól még nem lesznek DB adminok, mint ahogy webfejlesztők sem attól, hogy a munkájuk egy részének a webhez is köze van.

Amit 11-es belinkelt, ott normálisan le van írva, hogy mit jelent a webfejlesztő, miért nem olvasod el?

2022. jún. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
88%

"Programozóként mennyire fontos a diploma?"

Sokkal fontosabb, hogy tudd a keresőmotort használni és el tudd olvasni, hogy mit írtak az emberek ugyanerre kérdésre, amit előtted már vagy 2635x feltettek itt.

2022. jún. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
0%

Az első két félév, az hideg lóhugy. A tudásszinted majdnem ugyanott van, ahol kezdted. Még ha négy félév lenne mögötted, akor hagyján, de így.. A munkaerőpiacon alig érsz többet egy noname segédmunkásnál. A fejlesztők piacán kb. ugyanez a helyzet. A te előnyöd annyi, hogy ha beleírod a CV-dbe, hogy jártál egyetemre, akkor legalább lesz rá esélyed, hogy kipróbálnak.


A képesítés nélküli ember nem csak sokkal nehezebben kap melót, de ha mégis, akkor garantáltan nem kapja meg azt a jövedelmet, amit egy képesített. Miért is kapná meg? Melyik diplomás nézné azt el, hogy egy, tudásban, hozzá képest a béka segge alatt egzisztáló verebet vele egy szinten díjaznak?

De nem kell ettől félni, a munkáltatóknak éppen elég indok az, hogy nincs a verébnek képesítése, tudása, így a jövedelme sem fogja elérni azét, akinek van.


Én a helyedben még legalább egy félévet kibírnék. Ha most felhagysz a dologgal, azt egész életedben bánni fogod. Ez az egy, ami biztos.

2022. jún. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
82%
Egypipás DelphiPapával nem kell foglalkozni, el kell sem olvasni a válaszait, csak olvasatlanul pirosat nyomni és jelenteni.
2022. jún. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

12:

Nem attól lesz webfejlesztés a webfejlesztés, hogy adott esetben webservice-t hívsz meg távolról. Az csak egy technológia. Webfejlesztés konkrétan mikor a UI egy webes felület. Én például most webfejlesztő vagyok, mert ugyan nagyrészt backend dolgokat fejlesztek, de a projekt egy weboldal, webalkalmazás. De korábban dolgoztam olyan munkahelyen, ahol nagyrészt olyan service-eket fejlesztettünk, amiket automatizáltan hívott meg a backend, a frontendek a bank belső desktop alkalmazásai voltak, úgyhogy semelyik rétegben nem jelent meg a web. Az, hogy egy API http protokollt használ, még nem jelenti azt, hogy ez webfejlesztés lenne.


Hozzáteszem az is butaság, amit mások írtak, hogy a webfejlesztést külön kategóriába sorolták, mint amihez kevesebb elméleti alap kell. Hát nem, mert a webfejlesztés tág kategória, nem mindegy, hogy Pistike Bt. weboldala, vagy egy hatalmas méretű és bonyolultságú rendszer webes frontenddel.

2022. jún. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Valahol előny és kell is, valahol nem. Ez nagyon helyfüggő. Azt azért vedd számításba, hogy ha jelentkezik 10 jelentkező akinek mindnek van dipmomája, ugyanannyi tapasztalata, szerintem hátrányban leszel.


Nekem nincs dipmomám, csak szakközép hálózatos, embedded fejlesztő voltam kkv-nál 3 évig 1000€ és 700€ között, de bevállaltam a tapasztalatszerzes végett. Mostmár ettől jobb helyen dolgozom, nagy multinál, autóipar. Ha neked ez belefér, hogy talán (lehet nagyobb szerencséd lesz :D) ennyiért fogsz dolgozni eleinte...Ezek itt nevetséges összegek.

2022. jún. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!