Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mért kapnak jóval kevesebbet...

Mért kapnak jóval kevesebbet a diákok programozói munkáknál?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy ugyan olyan produktív vagyok és jó, mint egy, az egyetemet elvégzett kolléga.


-A diákmunkában flexibilisebb az alkalmazás, bármikor mondhatják, hogy menjek el macera nélkül.

-Olcsóbb az alkalmazásom.

-Nincs szabadnap.

-Nincs betegszabadság.

-Nincsen semmilyen egyéb juttatás.


Ez nem masszív kihasználás?



2022. okt. 6. 21:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Ennyiert is elvallaljak a diakok, akkor miert fizetnenek tobbet erte?

Te bemesz a boltba es tobbet fizetsz a kenyerert, mint amennyiert megkapod?

2022. okt. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
És ugyanez visszafelé. Mi jártunk úgy, hogy egyszerűen nem jelent meg a megbeszélt időpontban, mert "sürgős egyetemi elfoglaltság" "órarend változás" stb. Rizikós. És nagyon ritka, hogy tényleg képes ugyanazt a termelékenységet és minőséget hozni, mint aki ott van folyamatosan.
2022. okt. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

A legtöbb diák nem tud annyit mint egy teljes állású dolgozó az esetek egy nagy hányadában.


És a flexibilitás oda-vissza igaz. Hogy számolj egy diákkal egy projektnél ha mondjuk annak egyszer csak becsúszik egy ZH vagy vizsgaidőszak amikor az se biztos hogy fog tudni dolgozni.

2022. okt. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Azért az extrém ritka, amikor egy diák, aki még a szakmai tanulmányaival sem végzett, ugyanolyan minőséget és produktivitást mutasson fel, mint egy végzett, főállású alkalmazott. Nem mondom, hogy lehetetlen, de azért elég ritka. (Az, hogy te magadról mit gondolsz, az meg egy másik kérdés.)

Ráadásul egy diáknál fokozottan fennáll a tévedés veszélye. Jobban kell rá figyelni, és adott esetben még tanítani is kell. A felelősséged pedig jóval kisebb. Ha valamit elszúrsz, jóval kisebb retorzió ér, mintha azt egy főállású alkalmazott tette volna.

2022. okt. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

Azért ezt te sem gondolod komolyan. Ez lényegében egy gyakornoki pozíció.


Ahogy többen említették is már:

A diák nem megbízható erőforrás (lényegében bármikor jöhet/mehet)

Kell valakit biztosítani mellé, aki fogja a kezét

Semmi tapasztalata nincs (lásd: egyesek azt feltételezik hogy olyan jók, mint a teljes munkaidős kollégák - ami nem lehetetlen, de szerintem kevesen láttak ilyet)

2022. okt. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Most arról a szituációról beszélek, amikor tényleg ugyan olyan jó a diák.


Napi stap up meetingeket lehet látni, ki pontosan mivel foglalkozik. Kollégákkal beszélve tudod mik a nehézségei, hogyan áll mivel és kibeszélitek, hogy ki pontosan mivel szív jelenleg.


Meg tudod állapítani, hogy "Ohh, ugyan olyan néhézségű vagy nehezebb feladatokat kapok, de látszólag ő is ugyan annyi segítséget kér."


Meg open office miatt tudod pontosan miben kér segítséget, mert melletted dolgozik. Tehát látod, ha nagyon alap dolgokban akad el.


Meg engem egy szakdoga választ el tőle "technikailag" tehát nem arról van szó, hogy messze alulképzett vagyok és hogyan gondolhatom azt, hogy egy szinten képes vagyok dologzni.


Meg a diáknak és junior kollégának is van, hogy ugyan annyi tapasztalata van. Juniornál is kezdőre gondolok, akit felvesznek 400 ezer nettóra, de közben a diák 200 nettót kap.

2022. okt. 7. 11:20
 7/16 anonim ***** válasza:
60%

"Most arról a szituációról beszélek, amikor tényleg ugyan olyan jó a diák."

Aztán 2 nappal később, más szituációban meg nem lesz ugyanolyan jó.


" Kollégákkal beszélve tudod mik a nehézségei"

Igen, és?

Aztán vagy jól állapítod meg, vagy nem.


"Ohh, ugyan olyan néhézségű vagy nehezebb feladatokat kapok, de látszólag ő is ugyan annyi segítséget kér."

Szerinted igen.

Önbizalmad az van, azzal nincsen gond. Csak még a realtásérzékre kell kicsit rágyúrnod.


"Tehát látod, ha nagyon alap dolgokban akad el."

Miért érzem azt, hogy kicsit kezd elszakadni a kapcsolatod a valósággal?

Te mindent egy rémesen torzító szemüvegen kereszül nézel. A valóságból csak azt fogod fel, ami (szerinted) igazolja azt, hogy te jobb vagy, mint mások, mások meg jócskán alattad vannak.

Emellett meg semmi fogalmad nincs arról, hogy mit jelent programozónak/fejlesztőnek lenni. Nem, a programozó nem tud mindent. De amit kell, azt meg tudja oldani. Lesz, amit ő is elfelejt. Neem, nem olyan mértékben, mint általában egy gyakornok. De lesz. Csak ő kompetensebb módon képes ezeket megoldani.


"Meg engem egy szakdoga választ el tőle"

Tudod, a jog már csak ilyen. Ameddig a kezedben nem tartod a jogosítványodat, addig nem mehetsz ki (oktató nélkül) a közutakra vezetni. Sőt, mondok durvábbat: te 17 éves és 364 napos korodban nem vezettél alkoholt a boltban, nem volt szavazójogod, és nem házasodtál, ellenben a hatályos jog szerint nyugodtan d*ghattál 12 éveseket is. Két napra rá meg annyi piát vehetsz, amennyit akarsz, szavazhatsz, házasodhatsz, és ha meghúzol egy 12-13 évest, nagyon pedáloznod kell, hogy ne kerülj böribe. Pedig csak 2 nap a különbség. De a jog már csak ilyen. Ez van. Ezt el kell fogadni. Ameddig nincs a kezedben a diplomád, addig jogilag nem vagy több annál, aki semmit nem tud, és most kezdte az egyetemet. A vállalati szférában pedig azért illik a jogszabályokat betartani.


"Meg a diáknak és junior kollégának is van, hogy ugyan annyi tapasztalata van."

Igen, és tudjuk, hogy te még a szeniorokat is kenterbe vágod.

Kicsit kisebb arcot, és nagyobb tiszteletet! Nem te diktálod a szabályokat, és nem vagy olyan mindenki felett álló nagymenő, mint amilyennek gondolod magad!

2022. okt. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%

Az a nagy különbség hogy a junior pozis teljes állásban van, te meg nem.

Én is “csak” brutto 400 at keretem gyakornokként és mikor teljes állásba mentem dupláztam a fizumat. 2x jobb lettem egyik hónapról a másikra? Valószínűleg nem, viszont teljes állás az akkor is teljes állás. Míg gyakornokként bármikor kivehettem pihenő napot, addig most van a 20 szabad napom és azzal gazdálkodhatok. Amíg gyakornokként bármikor céget válthattam, akár projekt közepén is, addig most már ott a letöltendő 30 napom, melynél a jog kötelez rá hogy megfelelően adjam át a projektet.


Valószínűleg neked is megvan a lehetőséged arra hogy átmenj junior pozícióba, de gondolom van oka amiért még nem vállalod.

#7 nek igaza van abban hogy az élet nem fair és a legtöbb esetben egy dátum választ el attól hogy valamit megtehess.

2022. okt. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

7# Ezek nagy része személyes támadás és alaptalan spekuláció.


Meg a "tegyük fel"-el kezdi valaki a mondatot, akkor egy feltételes szituációt vázol fel, tehát innentől hiábavaló kötekednek azzal, amit leírok. Meg persze lazán lehetséges, hogy valaki diákmunkával azonos szinten van, mint a vele együtt kezdő junior kolléga, így az ezt meghazuttoló rágalmazások is csak spekulációk.


Konkrétumokat meg persze, hogy nem írok, ami esetleg tisztázná pontosabban a dologkat, mert nem akarom, de itt nem is a meggyőzés a cél vagy, hogy egy anoním oldalon megtudjam mutatni, hogy már pedig én vagyok a Jani.


Felvázoltam egy lehetséges szituációt és klasszic gyakoris módon nem a kérdésre válaszolsz, hanem elkezded bizonygatni, hogy a kérdéshez szükséges feltételek biztosan nem állnak fen. A kérdés szempontjából teljesen mindegy, akár ki is találhattam az egészet 14 évesen egy alsónadrágban, anyukám laptopján, a pincében. Teljesen mindegy.


Szóval érdemileg nem is kéne erre reagálnom, csak furcsálom, hogy ilyen jelenség létezik.


Az meg külön gyönyör vagy éppen szomorú, ha valaki soronként idéz a kérdezőtől és egyesével reagál rá. Ebből is látszik, hogy valaki túl sokat gyakorizik és csak veszekedni jár fel.

2022. okt. 7. 13:21
 10/16 A kérdező kommentje:

8# Igazából, most elkezdtem keresgélni és két céghez jelentkeztem is, ahova ismerősök beajánlottak.


Náluk nincs diákmunka, de részmunkaidőben tudnak alkalmazni, így tervezem is a váltást, de még nem kezdtem el aktívan keresgélni, mert a most is "jó az ami van", csak furcsálom a 2x szorzót a fizetésben, amikor sokkal olcsóbb az alkalmazásom, de a végleges termék meg ugyanaz. Plusz értem a negatívumait is a diákmunkának, de a fejemben ezek ki egyensúlyozzák egymást.


Meg még azért is raktam fel a kérdést, mert váltáskor bérsáv megadásánál sem mindegy, hogy pl.: (most nettóban számolva kivetítve egy egészhónapra, nyílván ha félállás, akkor a felét) 200-300-at mondok vagy 300-400-at.

2022. okt. 7. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!