Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mért kapnak jóval kevesebbet...

Mért kapnak jóval kevesebbet a diákok programozói munkáknál?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy ugyan olyan produktív vagyok és jó, mint egy, az egyetemet elvégzett kolléga.


-A diákmunkában flexibilisebb az alkalmazás, bármikor mondhatják, hogy menjek el macera nélkül.

-Olcsóbb az alkalmazásom.

-Nincs szabadnap.

-Nincs betegszabadság.

-Nincsen semmilyen egyéb juttatás.


Ez nem masszív kihasználás?



2022. okt. 6. 21:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
69%
Azért ennyi a bér mert sokan így is elmennek ennyiért dolgozni. Engem például nem vonzott hogy bruttó 1500 forintos órabérért dolgozzak pár éve amikor diák voltam ezért nem is vállaltam munkát, végzést követően mentem junior pozira ahol már olyan bért kaptam ami számomra megfelelő
2022. okt. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
70%

"Plusz értem a negatívumait is a diákmunkának"

Nem érted.

2022. okt. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
69%

#10 Nem egyenlítik ki, mert nem vagy gyakornokként megbízható munkaerő. Mint mondtam bármikor felmondhatsz vagy pihenőre mehetsz, amikor több milliós projektekről van szó akkor nagyon nem mindegy. Arról nem beszélve hogy az eddig megírt kódokat is át kell valakinek látnia és mondjuk ha van egy közeli határidő akkor az eléggé problémás.


#11 Gyakornokság nem fizet halálra de így olyan helyekre tudsz bekerülni ahova full kezdő juniorként elég nehéz. Sokan akik nem mentek gyakornokoskodni, hónapokig munkát keresnek

2022. okt. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

" "Ohh, ugyan olyan néhézségű vagy nehezebb feladatokat kapok, de látszólag ő is ugyan annyi segítséget kér.""


Na ez is egy relatív dolog. "látszólag" és itt a különbség. És enm az számít egy feladatnál, hogy ki mennyi segítséget kér, hanem pl. mennyi idő alatt oldja meg a feladatot. Vagy ami fontos, hogy fel tudja-e ténylegesen mérni, mennyi idő alatt lesz készen egy adott feladattal. Nem mondja azt, hogy "főnök ez holnapra meg lesz" és még "két hétmúlva is ugyanott tartunk, hogy holnapra meglesz". Lehet, hogy "ugyanannyis egístéget kér" de idő közben 2x annyi feladatot végzett el, pontosabbn tartja ahatáridőt stb.

2022. okt. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

14#


Azért írtam, hogy "látszólag", mert nem akartam így kifejteni:

-Láttam a Pull requestjeit és láttam milyen a kódot ír.

-Mellettem ül, így látom akaratlanul is hogy dolgozik.

-Sokszor átbeszéltük milyen feladattal dolgozik és mivel egymás mellett ülünk segítséget is kért már, így akkor is megértettem mi volt a feladata pontosan.

-Project vezető is szó szerint kimondta, hogy nehezebb feladatokat kaptam nála.

-Napi meetingeken is látom a feladatait és milyen gyorsan halad.

-Volt, hogy folytattam egy határidős feladatot, amíg szabadságon volt és ott is láttam mindent, meg hogy azt mennyi idő volt megcsinálnia


Stb...


Tehát kb minden irányból láttam és több ember visszajelzése alapján tudom ezt mondani.


Mindegy is amúgy, végülis választ kaptam a kérdésre.


Köszönöm a válaszokat.

2022. okt. 7. 19:50
 16/16 anonim ***** válasza:
54%

Kedves kérdező, lehet hogy már sose fogod elolvasni a válaszom, de azért leírom.


Én is voltam abban a cipőben, mikor úgy éreztem, hogy eleget tudok, de van az a tudás/tapasztalat görbe, mikor az elején meredeken emelkedik, de közvetlen utána meredeken zuhan a magabiztosság, mert rájövünk mennyi mindent nem tudunk, majd ismételten de sokkalta lassabban emelkedik és az a valódi tudás. A válaszaidból azt olvasom, hogy még az első emelkedő teteje fele lehetsz, ami önmagában nem baj. Ez is a fejlődés és a tanulás része.


Persze én már 5-6éve a pályán vagyok, és én is rendszeresen kérdezek és használom a Google-t, mert valamit nem értek vagy nem tudom beállítani valamelyik library-t. De ezek lexikális tudás, amit NEM kell megjegyezni. Sőt! Azt se szoktam megjegyezni, hogy egy nagyobb rendszerben mely komponens mit csinál, tehát mindig utána kérdezek, hogy ez a valami hogyan működik. Nem azért mert nem tudnám megfejteni, hanem mert úgy kevesebb idő megy el és gyorsabban halad a fejlesztés.


A junior/medior/senior-t nem az különbözteti meg, hogy mennyi ideje van a pályán, mert tényleg vannak olyan emberek, akik maguk tanulták ki a szakmát és házi projekt keretében szívott 2 évet, és már úgy jött dolgozni az első munkahelyére programozóként, hogy azonnal egy erős medior volt.

Persze minél több technológiát ismer az ember az annál jobb, és még jobb ha tudja, hogy melyik a leghatékonyabb bizonyos környezethez.


Mindezek mellet sokkal inkább fontosabb, hogy milyenek a soft-skillei, de hogy ez mi neten egy rakat cikk van. De, az egyik legfontosabb tényező az "alázat". Nem úgy kell érteni, hogy "meghajolsz", hanem egy olyan hozzáállás/gondolkodás/mindset, hogy:

- elismered, hogy mindig lesz nálad tapasztaltabb ember akitől lehet új dolgokat tanulni

- kijelented magadról, hogy nem tudsz mindent és mindig törekedsz arra, hogy többet tudj meg eszközökről vagy módszerekről

- Önmagad helyett a közösséget helyezed előtérbe és támogatod azt. (Nem véletlenül létezik az open-source és köré épülő közösség)


Én példámban pl. Team Lead pozícióra kértek fel engem, ami érdekelt, vonzott is, mert karrieremnek egy újabb lépcső fokát jelentette volna, de azért utasítottam el, mert nem ismerem azokat a fortélyokat, amiktől jó Team Lead lennék. Úgy meg lehet, hogy tönkre tettem volna a dolgokat. Így megkérdeztem, hogy úgy benne vannak-e, hogy először egy "Team Lead jelölt"-ként kezdenék egy tapasztaltabb Team Lead mellet, hogy majd később jól tudjak vezetni egy saját csapatot.

2022. okt. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!