Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Most ezzel a chatGPT-vel...

Most ezzel a chatGPT-vel mindenki programozó lett?

Figyelt kérdés
Mindenhol YT-n azt látom,hogy ezzel íratják a kódokat,és működik... programozásnak annyi?
2023. jan. 13. 16:17
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
88%
#10 Amm azt ugye tudod hogy egy random feladat nem egyenlő azzal amit csinálni fogsz?
2023. jan. 14. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
88%

Aki azt mondja, hogy a ChatGPT az mindent megold helyette az vagy ki sem próbálta még vagy megvezette, hogy értelmesnek tűnik a válasz.


Én kipróbáltam. Ránézésre tényleg jó programkódot ad ki, csak éppen nem az általam specifikált dolgokat oldja meg. Például kértem, hogy a gomb színe zöld legyen, azt be sem tette a programkódba. Bemásoltam VS-be, lefordítottam, de a legelső hibás inputon elhasalt.


Aztán amit mások is észrevettek, hogy feltűnően buta a matematikához. Prímszámot helytelenül ítéli meg, ha megmutatod neki, hogy rosszul számolt, akkor utána sablonosan közeli, hogy tényleg igazad van, EZÉRT prímszám (továbbra sem az, csak helytelen következtetést vont le a rávezetésből). De a tudatlan embert képes megvezetni, mert ő azt nézi, hogy értelmesnek tűnő választ kap és hát ha robot, akkor biztosan igaza van.


Azt kell felfogni, hogy a ChatGPT egy NYELVI MODELL. Nem az a célja, hogy programkódokat írjon vagy számoljon, ezért aki arra használja, az nagyot bukik is rajta.

2023. jan. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
79%

@11 "egy random feladat nem egyenlő azzal amit csinálni fogsz"

Miért, a napi feladataidnál nem random feladatokat oldasz meg? Ha rendelkezésre áll a kellő specifikáció a chatGPT sok esetben egész jó megoldásokat tud adni. Ahhoz persze tudni kell programozni, hogy felismerd, hogy mikor téved. Tele van az internet példákkal, hogy a chatGPT hogyan segíti a programozók napi munkáját és növeli többszörösére a produktivitásukat.

2023. jan. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
41%

@12 "Aztán amit mások is észrevettek, hogy feltűnően buta a matematikához."

A chatGPT nem számológép.

2023. jan. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként itt van egy kilométer hosszú eszmecsere, hogy Stack Overflowon miért tiltották ki a ChatGPT által generált kódsorokat:


[link]

2023. jan. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
89%

"miért tiltották ki a ChatGPT által generált kódsorokat:"


ÁTMENETILEG!

2023. jan. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
0%

"ezért aki arra használja, az nagyot bukik is rajta."


Olyan nagyot nem tud, mert kipróbáltam több dologra is (adat extruder, specializált kereső), és a lehető legjobb kódot adta.


Eleve, ez a ChatGPT még csak tanul. Tőlünk. Nem túl rég óta, egy millió ember inputja finomodik az "elméjében", a belapátolt saját ismeret mellett. Ez azt jelenti, hogy egy év múlva ez a BOT már nem csecsemő tudású lesz, hanem legalább egy középkorú ember ismereteivel, tapasztalataival fog bírni.

2023. jan. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
18%
Hiába tanul, ha nem az a célja, hogy programkódokat írjon vagy számoljon. Ezekre a feladatokra sosem lesz annyira alkalmas, mint egy programozó vagy egy matematikus. Arra egy szakértői AI kellene, ez pedig egy nyelvi AI, aminek a célja az, hogy megtévessze az embert a mondataival. Ennyi, nem kell többet belelátni.
2023. jan. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
67%

#13

A legtöbb esetben nem random felvételi feladatokat old meg az ember hanem viszonylag specifikus és hierarchikus dolgokat amik a legtöbb esetben egymásra épülnek. Egy egyszerű standalone dolgot jóval könnyebb létrehozni, mint egy olyat ami jól integrálható a meglévő kódba és lehetőleg ne törje el a jelenleg működő részleteket aminek a jelentőségéről fogalma sincsen az AI nak. Arról már nem is beszélve hogy mi van akkor ha bele kell nyúlnod a kód mélyebb rétegeibe.

Nekem az nem segítség ha leprogramoz valaki/valami egy programot ami tele van bugokkal és utánna nekem kell kibogoznom hogy miért hasal el a programrészlet bizonyos esetekben.

Arról nem beszélve, hogyha megbízhatatlan a kód amit ír akkor alapból nem akarnék azzal dolgozni.

Max Frontendes munkákra lehet esetleg használni, semmi egyébre.


A nem számológép kommentre:

Bocsi de a matek a legegyszerűbb dolog, mert egy formulát sokkal könnyebb implementálni mint bármi mást, ha ez nem megy akkor megint csak ott tartunk hogy biztosan pontos választ ad olyan kérdésekre amik ennél jóval összetettebbek?

2023. jan. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
0%

"Hiába tanul, ha nem az a célja, hogy programkódokat írjon vagy számoljon. "


Dehogy hiába. Ez egy általános célú AI, tehát, sok egyéb mellett, programokat is képes írni.

Abban igazad van, hogy meredek még csak belegondolni is abba, hogy mit tudhat egy kódernek fejlesztett AI, ha már ez is itt tart?

2023. jan. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!