Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Most ezzel a chatGPT-vel...

Most ezzel a chatGPT-vel mindenki programozó lett?

Figyelt kérdés
Mindenhol YT-n azt látom,hogy ezzel íratják a kódokat,és működik... programozásnak annyi?
2023. jan. 13. 16:17
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem józanodj ki, aztán beszélünk tovább. :)
2023. jan. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
0%
Én nagyon ritkán fogyasztok alkoholos italt. Na meg, józanodásra amúgy is, inkább neked van szükséged.
2023. jan. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
30%

https://www.youtube.com/watch?v=ff52QaYollQ


Oct 28, 2020

A főként több sávos ill. autópályás rész túl hosszúra nyúlt volna, ezért végül úgy döntöttem, hogy levágom az utcai/városi részeket. Ebben a videóban azt láthatjátok, hogy hogyan teljesít a Tesla Autopilotja az esti esőben Budapest utcáin.


Attila Molnár

2 years ago

Azt kell mondjam, hogy már most jobban "vezet", mint a magyar autósok jelentős része. És már működik az FSD beta Amerikában!



Attila Radó

2 years ago

Pont erre voltam kíváncsi. Bámulatos!

2023. jan. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
32%

"Tesla Full Self Driving beta"


Nem véletlenül van ott a BÉTA jelző.

2023. jan. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
0%
Te már csak tudod. Rengeteg tapasztalatod lehet ilyesmivel. :))
2023. jan. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
85%
Én a többiekkel ellentétben a ChatGPT-t egy meglehetősen komplex feladatra szabadítottam rá, amin én magam kb. 3 napot dolgoztam. Úgy tűnt, hogy a feladatot "megértette", de semmilyen, akárcsak részben használható megoldást nem adott. Elképzelhető, hogyha a feladatot jobban atomizáltam volna, akkor jobb eredményt ad (bár a feldolgozáshoz szükséges minimális komplexitású adatszettel vágtam bele a kísérletbe). Nekem (egyelőre) úgy tűnik, hogy azoknál a programozási feladatoknál, amik feltételeznek némi domain ismeretet, esélye sincsen.
2023. jan. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
0%

Hasonló tapasztalataim voltak, első körben. Azt tudom javasolni, hogy

- angolul kommunikálj vele

- a feladatot bontsd elemeire. Akár függvény szintig lemehetsz.

- ha gond adódik, adj meg egynél több programnyelvet (persze ne egyszerre) és jó válasz esetén írd át.


Ami még fontos. A ChatGPT nem hülye. Biztos vagyok benne, hogy felismeri, ha valaki komplett alkalmazást akar iratni vele és ilyen esetben előfordulhat, hogy "szivatja" a kérdezőt.


Azt is tudni érdemes, hogy profilt alkot minden userről.

2023. jan. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
79%

- Nyilvan angolul irtam neki.

- Egyetlen fuggvenyt kertem tole, ami elvegez egy transzformaciot egy pelda adataszetten, amit szinten megadtam az elejen.

- Nem opcio mas nyelven kerni a megoldast, mert nem csupan arrol van szo, hogy megtalalja az algoritmust (hiszen azt elmagyaraztam neki), hanem az, hogy ezt az algoritmust hogy implementalja az altalam kert nyelven (PySpark).

2023. jan. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
41%
Ha nem unpublic, mi lett volna a konkrét feladat?
2023. jan. 15. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
85%

Ez a példa adatszett: [link]


Arról van szó, hogy genetikai analízisek eredményei vannak táblázatba rendezve. Minden egyes szignál egy-egy genetikai asszociáció, amit egy lead variáns és a hozzá tartozó p-érték jellemez.


Maga a szignál nem egy variánsból áll, hanem több úgynevezett tagging variáns összesége, amik genetikai kapcsoltságban állnak a lead variánssal (a kapcsoltság erősségét az R érték adja meg).


Néhány szignál nem független, azaz egy lead variáns más lead variáns tag-je. Ez teljesen alap, eddig a ChatGPT tudta követni a sztorit. (ez teljesen alapvető genetika, kente-vágta a szakkifejezéseket.


Na, most jön a feladat:

- Meg kell állapítani, hogy mik azok a lead variánsok, amik nem függetlenek egymástól.

- A nem független szignálok közül ki kell választani a legalacsonyabb p-értékkel rendező lead variánst, ami az adott szignált megmagyarázza. (pl. A és B nem független, és mivel A p értéke szignifikánsabb, azt mondjuk, hogy B valójában A-hoz tartozik)

- Vannak komplikált esetek, amikor A magyarázza B-t, B magyarázza C-t, de C-t nem magyarázza A (mivel C nem tag variánsa az A lead-nek és fordítva). Ilyenkor végig kell járni a gráfot, és C-hez hozzá kell rendelni A-t.

- A nem független, más lead által megmagyarázott lead variánsokhoz tartozó tag-eket ki kell törölni, és egy flag-ben megadni azt a lead-et, ami végül megmagyarázza az asszociációt.


Angolul ezeket egészen egyszerűen el lehet magyarázni. A feladat megadásakor a bot átfogalmazva visszaadta a kérdést, amiből úgy tűnt, hogy van egy megfelelő reprezentációja a problémáról. Viszont most jön a szívás dolog: ez egy nagyon egyszerű rekurzió, amit bármilyen nyelven nagyon könnyű lekódolni.

Viszont itt félmillió lead és 25 millió tag variánsról van szó és az egész hóbelevancnak le kell futni kb 1 perc alatt max. Ezért nem lehet akármilyen nyelven megoldást keresni. Pyspark az egyetlen lehetséges framework, ami viszont kizárólag táblázatos adatokkal operál.


Én ezt megoldottam, de mondom 3 napomba telt.

2023. jan. 15. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!