Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy lehet Angular verziót...

Hogy lehet Angular verziót updatelni?

Figyelt kérdés

Neten találtam 1-2 commandot és tippet, de leginkább csak azt látom, hogy mindenki szenved vele és senkinek sincs rá jó megoldása.


Az a baj, hogy elég sok verziót kéne updatelnem és jelenleg 1-est sem tudok, mert van rengeteg függőség, amelyek ezt a specifikus verziót kérik. Nyílván ezeknek van újabb verziója, amelyik egy másik verziót kérnek, de ahogy updatelni szeretném az angular verziót meghiusul miattuk.


Ha meg a --force taget használom sikerül az update, de utána hiába próbálom npm install yx@13 vagy akármilyen commandokkal updatelni külön a bajos függőségeket mindig arra a hibára fut, hogy nem lehetséges, mert egy régi verzó van belőlük fent, amit aztán főleg nem értem mért, mert pont olyan parancsokat adok ki, amivel ezeket szeretném updatelni.


Próbáltam már azt is, hogy ezeket uninstallolom és update után instalálom, de akkor is ugyan ilyen hibaüzeneteket kapok, hogy túl régi a jelenleg fent lévő verzió, amikor már nem is kéne fent lennie.


Bárki aki már foglalkozott ilyennel, tud valami jó megközelítést a dologhoz?


(Az angularos update guide-ot is néztem és azzal sem mentem sokra)



2023. márc. 24. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
5%
Virtuális gép.
2023. márc. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Nem értek hozzá, de itt nézted?

[link]


A másik, hogy úgy látom erősen ajánlott a dockerrel ismerkedni, ami a egy komplett virtuális gép helyett kisebb erőforrást igényel és a konténerek könnyebben áttelepíthetőek.


[link]

2023. márc. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2# Igen, ugyan ezt néztem.


Nem maga a verzió updateléssel van a probléma, azt az általad belineklt weboldalon lévő command + --force configgal meg lehet oldani.


A probléma ott kezdődik, hogy sok peer dependency van, amiket nem tudok utána egyesével updatelni a megfelelő verzióra, mert mindig el akad azzal a szöveggel, hogy nem tudom updatelni, mert régi a verzó.


Meg sokuk ilyen transient dependency, amelyekkel az ng update főleg nem tud mit kezdeni. Az npm uninstall xy és npm install xy meg nem oldaja meg.


Igazából azért is tettem fel a kérdést, mert nincs meg az ujjaimban az a rutin, hogy profin kezeljem az ng és npm adta lehetőségeket. A neten talált megoldások meg nem működnek.


A virtuálisgép / dockernek meg most jelenleg semmi köze ehhez. Egy már meglévő projectet updatelek, amiből amúgy generálodik docker file.

2023. márc. 24. 12:24
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

ng update --all --force

ez se?


A --force -t írtad, de itt valaki lent azt írja, neki ez segített:

[link]

2023. márc. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Ezzel a stackoverflow kérdéssel találkoztam, de az --all configuráció már depricált és nem ajánlott meg elsőre valamiért nem is műkdött az ng update nekem, mert azt írta ki, hogy ez nem angular függőség, így nem tudja updatelni.


Ettől függetlenül végül a kommented miatt még egyszer kipróbáltam és kiírta az updatelendő függőségeket és persze ki kellett keresnem a megfelelő verzióját mindegyik függőségnek, de sikerült!


Ment a zöld pipa mindkét válaszodra. Sajnálom, hogy mások lepontoztak.

2023. márc. 24. 15:22
 6/6 anonim ***** válasza:
A lényeg sikerült, elég gány ez így azért, hogy így kell..
2023. márc. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!