Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit érnek a mostanában nagyon...

Mit érnek a mostanában nagyon sokat hirdetett programozó tanfolyamok a munkaerő piacon?

Figyelt kérdés
Elég sokszor találkozom ilyen karrierváltásra esélyt adó hirdetésekkel és érdekelne is a terület, csak kevés információm van róla. Más területen van végzettségem és programozással nem foglalkoztam korábban. A hirdetésekben azt ígérik, hogy ez nem számít és szinte garantált az elhelyezkedés a képzés után, ha nem is egyből, de viszonylag rövid időn belül. A kérdésem arra vonatkozik, ha egy ilyen tanfolyamot elvégzel, milyen eséllyel tudsz elhelyezkedni az újonnan tanult szakmádban? Elsősorban a végzettek TAPASZTALATAIRA vagyok kíváncsi, NEM a véleményekre. Nyilván nem tudom kiszűrni, hogy ki melyiket írja, de a marketing-szövegeket már elolvastam, a képzést elvégzettek személyes tapasztalatait szeretném megismerni.

2023. aug. 14. 10:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
61%

Attól függ, hogy melyiket csinálod és mennyi időd van rá (meg az angol tudás alap dolog, de az feltételezem, hogy megvan).


Ha durván szűrnek a felvételkor, nagyon szeretnének később valami céghez bejuttatni és van elég időd tanulni a tanfolyamon MELLETT, akkor tényleg tudsz majd munkát találni.


Az első kettő pont azért lényeges, mert az egy erős jel arra, hogy a legfőbb pénz nekik a cégek jelentik és céljuk minél több embert "eladni" nekik. A harmadik pont pedig azért lényeges, mert ez egy olyan szakma ahol a gyakorlat aranyat ér és CSAK azzal tudsz fejlődni. Gondolj erre úgy, mint a matekra vagy idegennyelvre. Tanulgathatod a szabályokat meg a szavakat/képleteket, de gyakorlás nélkül nem sok értelme van.


Én magam nem csináltam ilyen képzést, de dolgoztam jó pár cégnél és voltak ott olyanok akik igen.

2023. aug. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
61%

Csak egy példa.


BME VIK Mérnökinformatikus diplomával (tehát mérnöki végzettség) és ezen felül 1 év munkatapasztalattal, engem alig-alig hívnak vissza helyekről interjúra.


Kb 50 jelentkezésből van eddig 3 elindult interjúm. Azzal már nincs baj, hogy az interjúk ne mennének szakmailag. A probléma ott van, hogy szinte sehonnan sem hívnak vissza jelentkezés után.


A stackemen ami nagyon populáris, nagyon max van 15 junior pozíció, de abból igazából csak max 10 az ami tényleg match nekem és ha kiszűröm a pici 0-50 fős cégeket, akkor már csak realisztikusan 4-5.


A maradék kb 35 pozíció, ami beadtam a jelentkezésem meg többnyire több tapasztalatot vár el, mint 1-2 év. Meg már LinkedInen is zaklattak a recruitereket és volt olyan interjú, amit úgy szereztem meg, hogy kb 20 recruiterre ráírtam és volt 1, amelyik vissza is írt és intézkedett.


Tehát képzelheted, hogy mi van akkor ha valaki mondjuk 6 hónap bootcampet elvégzett és úgy keres munkát.

2023. aug. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
48%

Ja és az önéletrajzommal nincs semmi probléma. 1 éve, amikor jelentkeztem helyekre, konrkétan minden jelentkezésemre elindult az interjú folyamat és végül több ajánlattal zártam nagyon hamar a dolgokat.


Meg volt olyan hely is amelyik úgy hívott vissza, hogy "Már betöltötték a pozíciót, amire jelentkeztél, de annyira tetsztett az önéletrajzod, hogy szívesen körbe kérdeznék a csapatok között, hogy kellenél-e valahova, ha benne vagy".


Tehát most elég gyenge a piac a kezdőknek vagy kevés tapasztalattal.

2023. aug. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1/3 : Igen, az angol megy annyira, amennyi szükséges. Megcsináltam az egyik cég bevezető programozó feladatait és azzal semmi gond nem volt. Időm lenne rá, mert felmondanék a munkahelyemen, csak abban vagyok bizonytalan, hogy megéri-e ezt elvégezni, belefektetni időt és nem mellesleg pénzt is, mert nem csak a tanfolyam ára van ott (ha nem finanszírozzák meg előre, amit, ha munkába állítanak, törlesztesz, elvileg), hanem arra a bő fél évre megélhetés is.

2/3 : Teljesen más területen dolgozok, ahol az egyik munkatársamnak rendszertervező informatikus végzettsége van. Nem tudott elhelyezkedni a szakmájában, vagy bármilyen hasonló területen és már le is tett róla. Kb.6-7 éve végzett. Emiatt is vannak kétségeim.

Mégegyszer köszönöm a válaszokat!

Még informálódok kicsit, ahol csak tudok, mert jó lenne, ha olyanoktól kapnék választ, akik valóban el is végeztek ilyen képzést. Talán könnyebben menne a döntés.

2023. aug. 14. 16:19
 5/20 anonim ***** válasza:
66%

"Mit érnek a mostanában nagyon sokat hirdetett programozó tanfolyamok a munkaerő piacon?"


Röviden: semmit

2023. aug. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

Jelenleg, ha csak az van, semmit.


Gyakorlott fejlesztőkre van nagy szükség,

lehetőleg olcsón - junior fizetésért.

kb. itt tart most a szakma.

2023. aug. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
46%
6-os valami kkv szökevény lehet.
2023. aug. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%

#2 Megkérdezhetem mi az a stack amire pályázol?


Hasonló szituációban volt egy ismerősöm, aki vagy 30 helyre jelentkezett, de csak 2-3 helyre hívták be és végül egy állami pozit kapott meg, nem is az eredeti stackjén.


Két fontos dolgot vettem észre karrierem során:

- baromi sok a beajánlós jelölt. Ezért fontos a kapcsolatépítés, ha nincs megelőlegezve a bizalom feléd, akkor hátrányból indulsz

- az IT tele van (szerencsére?) fanatikusokkal, akik élnek-halnak ezért a szakmáért, imádják csinálni és hobby szinten is szeretnek elmélyedni benne. Jómagam is ilyen vagyok, azt hiszem. Ez csak azért fontos, mert hiába vagy jó koponya, ha ez az ambíció nem látszik rajtad is, akkor nem akarnak veled dolgozni. Ennek oka az, hogy nehéz olyan emberekkel haladni, akik tojnak bele a fejlődésbe, mert nagyon megbélyegzi ez a hozzáállás egy fejlesztői csapat kohézióját is.


Jómagam és sok más ismerősöm, akik hasonlóan gondolkodtunk a szakma iránt, kb hónapok alatt bejutottunk egy-egy helyre (én kb azonnal, már megvolt bsc vége előtt, hogy hol fogok melózni). Persze, nekem is voltak sikertelen interview próbálkozásaim, de mindig találtam valamit, mert folyton ömlött belőlem, hogy én amúgy mennyire oda vagyok ezért a szakmáért, nincs is nehéz dolgom, mert tényleg szeretem.


Azt hiszem erre mondják azt, hogy ha nem szereted a fejlesztést, inkább hagyd és keress mást.

2023. aug. 16. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%

8#


Stack:

Főleg Spring boot (java) meg egy kicsi Angular.


A kapcsolatokkal az a helyzet, hogy amikor kell az ember, akkor mindenki kedves vele. Például BME állásbörzéken linkedinen rengeteg recruiterrel ismerkedtem meg és mindegyik azt mondta, hogy írjak rájuk ha aktuális lesz újból a munkakeresés stb... nyílván semelyik sem választ még annyit sem, hogy "Sajnálom, de jelenleg nincs olyan nyitott pozíciónk, ami a profilodba illik.".


Motiváltságra meg szerintem én is ilyen vagyok. CV-ben benne van 2 hobbi projectem, amiből az egyiket egy ismerősömmel együtt csinálom. Ezen felül tipikusan az az ember vagyok, akinek hiába telik le a napi 8 óra munka, utána még képes 4-5 órát otthon just for fun programozni. Meg sokszor ha éppen esete jut eszembe egy munkahelyi problémára a megoldás, még éjfélkor is van, hogy leadok egy pull requestet. Nem, mert én vagyok a munkahőse, csak érdekel a probléma és addig nem tudok aludni, míg meg nem oldom.


Szerintem a CV-m erősen sulgaja, hogy hobbim is a programozás és nem csak a kötelező órákat ölöm bele.


Szimplán most ilyen a piac. 1 éve rettenetesen egyszerű dolgom volt.

2023. aug. 16. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
79%
Ismerősök tapasztalatai szerint jó lenne ha az informatika tanfolyam tartók kb fele befejezné tevékenységét és más munkát választana magának, mert így átvernek egy csomó embert azzal hogy azt hirdetik hogy hiányszakmát tanítanak. Túl sokan vannak.
2023. aug. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!