Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire érdemes még weboldalf...

Mennyire érdemes még weboldalfejlesztést tanulni így az AI korában?

Figyelt kérdés

Kb 2-3 éve kezdtem el weboldalfejlesztést tanulni, aztán ugye tavaly berobbant a köztudatba a ChatGPT, mondhatni felforgatta a világot, a csapból is az AI folyik. Sokat beszélnek róla, hogy milyen hatással van a business-re, egyes szakmákra. Ami a programozók munkáját illeti, egyesek azt állítják, hasznos a programozók számára, meggyorsítja a munkájukat, mások viszont azt mondják, el fogja venni a munkájukat, csak azok fognak tudni megélni hosszútávon, akik értenek a prompt engineering-hez (vagyis hogy hogyan kell fogalmazni, hogy az AI jó válaszokat adjon) vagy magához az AI fejlesztéshez. Utóbbira sajnos már láthattunk is példát, az IBM-nél és az Adobe-nál lecseréltek egy pár alkalmazottat AI-ra.

Én személy szerint ezt eléggé aggasztónak találom. Szeretnék weboldalfejlesztő lenni, viszont attól tartok, hogy mire elkezdenék dolgozni a szakmában, már nem lesz szükség a szakmámra, vagy max olyan szinten, hogy tudjak prompt-okat írogatni, és nem úgy, hogy rendesen kódoljak is. Ha már ennyi időt, energiát fektettem a weboldalfejlesztés megtanulásába, akkor már alkalmazni is szeretném a tudásom, nem igazán tetszik a gondolat, hogy egy AI gondolkodjon helyettem, én meg csak úgy üljek és írogassam a promptokat neki. Nekem az ad sikerélményt, ha le is tettem valamit az asztalra, magamtól írtam meg a nulláról egy weboldalt, max egy minimális segítséggel.

Van még rá remény, hogy rendes weboldalfejlesztőként el tudjak majd helyezkedni, vagy inkább érdemes AI fejlesztéssel foglalkozni?



márc. 1. 17:37
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
29%

#20

"A te állításodat nem igazolja semmi."

De, tekintve, hogy létező modellekről beszélgetünk és nem arról, hogy te azt képzeled, hogy valaki Skynet-et fejleszt.


"Az AI jelenlegi alkalmazása nem professzionális felhasználás, még akkor sem, ha alapjában profi kódbázisok egészülnek ki ez által."

Sehol nem cáfol, nem ez volt az állításom, tanulj meg olvasni.


"hanem azok a fejlesztések, amelyekről még nem is hallottál, de már léteznek, csak éppen, nem publikusak."

Van ezek létezésére bármi bizonyítékod? Csak azért kérdem, mert azokban a körökben mozgok, ahol ezek a "nem publikus" fejlesztések is megfordulnak.


"Balgaság azt hinni, hogy Microsoft meg Google fajsúlyú cégek majd rojtos havi húsz dollárért"

Nem igazán az. Ezeknek a cégeknek minden megéri, ami feliratkozás alapú. Ehhez képest a windows operációs rendszer egyszeri bevétel.

Valójában adnák olcsóbban is, ha tudnák, hogy lényegesen nagyobb felhasználó bázisra tudnának szert tenni.

márc. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!