Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyikkel érdemes kezdeni?...

Melyikkel érdemes kezdeni? Opengl vagy DirectX?

Figyelt kérdés
Már egy ideje tanulom a C++ nyelvet, és szeretnék végre grafikusan is programozni, de nem tudom hogy Opengl vagy DirectX-szel érdemes-e kezdeni. Szerintetek? Melyik a könnyebb? Csak 2D-s játékokat szeretnék írni, és Pascalban már rengeteget írtam, de meguntam mert már elavult és senkit sem érdekel. A válaszokat előre is köszönöm. (17/f)
2011. jún. 28. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az OpenGl-el érdemesebb kezdeni
2011. jún. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha csak 2D-s játékokat szeretnél, akkor van más választásod is, az általad írt két könyvtár legfőbb feladata inkább a 3D (ha mégis ezekből választasz, az OpenGL-t javaslom, mert több-platformos és nyílt-forrású).

Javaslom az SDL-t, jó 2D-s játékokat lehet vele írni, és ha szükséges az OpenGL-el is társítható (szintén több-platformra van, és nyílt-forrású)

2011. jún. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindkettő a magam nemében érdekesség, egyikkel sem jársz rosszabbul vagy jobban. 2D-re az OpenGL kicsit ágyúval verébre, persze annak is van 2D-s része, de elsősorban egy 3D-s könyvtár, míg a DirectX egy könyvtárcsomag, van benne DirectInput, Direct2D meg kutyaf*sza. Talán érdemesebb ezzel kezdeni, ha mondjuk windows alatt maradsz. OpenGL egyik előnye, hogy több platformon érhető el.
2011. jún. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Windows alatt fogok maradni, de a jövőt is figyelembe kell venni, valószínűleg ezzel fogok majd dolgozni. :)
2011. jún. 29. 19:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt, hogy pontosan mivel fogsz dolgozni, úgysem tudod előre. Tanuld meg a 2D/3D programozás alapdolgait VALAMELYIKKEL, tökmindegy, melyikkel, és utána nagyon könnyű lesz váltani, persze kis idő, amíg kiismered a másik könyvtár logikáját, de mindkettő egy elég jól felépített rendszer.
2011. jún. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm.

Esetleg valami értelmes könyv? vagy valaki olyan aki tanítana?

2011. jún. 30. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!