Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit csinál egy programtervező...

Mit csinál egy programtervező informatikus, és hol, milyen munkát képes elvégezni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 18. 21:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
95%

Nézd, amikor már az n+1-edik új technológiát/API-t/framework-öt sózzák a nyakadba, hogy dolgozz vele, akkor

- az első 1-2 nap/hét még valamennyire érdekes

- utána meg már csak az agyadat b*szod fel nap mint nap, hogy hogyan tudtak egy ennyire elb*szott technológiát/API-t/framework-öt kitalálni, mert az tuti, hogy mindenre jó, csak arra nem, amit neked meg kellene benne valósítani.


Én már sajnos elég cinikus és pesszimista vagyok mindenféle új technológiával szemben, mert leginkább csak újabb problémákat okoznak.

Lassan 5 éve vagyok a szakmában, de a tököm kivan már az egésszel, sokkal szívesebben lennék autószerelő, vagy akármi más :D Csak sajnos azzal nem lehet ennyi pénzt keresni..

2012. febr. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
40%

"Azért látszik, hogy nem ismered a munkaerő-piacot. Az programozók igenis dúskálnak az állásajánlatokban.

És igen jó pénzért dolgoznak."


Ezzel csak annyi a baj, hogy qrvára általánosítás, és nem igaz minden programozóra. Időnként még az anyagi rész sem feltétlenül.

2012. febr. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 iostream ***** válasza:
95%
A ROSSZ programozót általában hamar kiszórják. De azért tény, hogy viszonylag könnyű elhelyezkedni a szakmában, ha nem vagy nagyon hülye és nem vagy lusta. Csak tényleg ki lehet égni.
2012. febr. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a sok és hasznos választ, nagyon sokat segítettetek vele!
2012. febr. 20. 19:38
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

A jó, képzett programozók nagyon keresettek manapság a világ szinte minden országában (mondjuk Myanmarról nem tudok nyilatkozni, de oda nem is feltétlenül akar bevándorolni senki :DD).


Az azért fontos, hogy konkrétan milyen területekhez értesz és milyen nyelvekhez. Ha 20 évvel ezelőtt profi voltál Turbo Pascalban vagy Clipperben és azóta nem tanultál semmit, akkor jó eséllyel tényleg sehova nem fogsz kelleni.


De ha értesz modern, kurrens nyelvekhez és technológiákhoz, akkor semmi esetre sem lehet gond az elhelyezkedés. Én is kapcsolatok nélkül kerültem be az első munkahelyemre, és szintén 0 kapcsolattal mentem tovább a következőre, magasabb fizetésért. De közben folyamatosan tanulni KELL és képezni magadat, és ha tényleg érted a dolgod, akkor az eredmény nem marad el.

2012. febr. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!