Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy informatikai szakközépben...

Egy informatikai szakközépben mennyire tanítanak meg programozni? Mennyit gányolnak a majdani egyetemre nézve?

Figyelt kérdés

otthon tanulgatok jelenleg programozni, informatikai suliba megyek szept.-től, ha később megyek majd egyetemre(kopp kopp) akkor előnyt jelent ha előtte ilyen szakközépbe jártam?


(légyszi ne piszkálják a kérdést a szuperokos moderátorok)


2013. aug. 1. 22:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul biztos nem jársz vele, feltételezve, hogy a tanárok hozzáértők (de vélhetően azok). Mindenesetre majd ne bízd el magad egyetemen emiatt, mert érhetnek meglepetések:D
2013. aug. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
az a baj hogy már most be vagyok fosva az egyetemtől...
2013. aug. 1. 23:15
 3/19 anonim ***** válasza:
Ne tedd, több olyan jó programozót ismerek, aki nem végezte el\el se kezdte az egyetemet, mint ahány végzett.
2013. aug. 2. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Az alapokat tanítják meg középiskolában ez mondjuk az egyetemi anyag tört része , de ajánlatos mert gyorsabb megfogod érteni a tananyagot hallgatóként.
2013. aug. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 iostream ***** válasza:
40%

Én azt vettem észre, hogy akik a najmanból jöttek egyetemre, sokkal jobban gányoltak, mint akik nem. Ha otthon magadtól kódolsz és igényes vagy magaddal szemben az sokkal többet jelent bármilyen középiskolánál. Az egyetemen úgyis lesz egy rakás matek meg egy rakás olyan dolog a programozásról, amiről nem is gondoltad, hogy hozzátartozik, de nem is érdekelt soha.


Viszont a szocializációdhoz nagyban hozzájárul egy gimnázium egy fiúkkal teli szakközéphez képest. Teljesen más környezet, én soha nem járatnám a gyerekemet infós szakközépbe ha tudom, hogy okos.

2013. aug. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%
Nekem villamosmérnöki karon több olyan csoporttársam volt, aki gimnáziumból jött és az elektronikához semmit se értett. Meg sok olyan, akik műszaki szakközépből jöttek. Bevallom, az egykori gimisek általában jobb eredményekkel végezték el az egyetemet. Ennek egyik oka, hogy amit szakközépben tanítanak, az nagyon elnagyolt szakmailag, viszont aki ott végez az azt hiszi, hogy már ért egy kicsit a szakmához. A gyakorlat pedig azt mutatja, hogy nagyon nem így van. Nos nem tudom biztosan, hogy informatikai szakközépnél is ugyanez-e a helyzet, de simán el tudom képzelni. Gimnáziumban pedig inkább tanulni tanulsz meg.
2013. aug. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Egy informatikai szakközépben lóf...t sem tanítanak meg.

Mennyit gányolnak? 100%

No és az egyetemen? El kell, hogy keserítselek: ott is 100%.


Az egyetem nagyjából időpazarlás, ha megy a programozás magadtól - i.e. tudod, minek hol kell utánajárni (ugyanis az egyetem pont csak ezt az iránymutatást adja)

2013. aug. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 iostream ***** válasza:
83%

"(ugyanis az egyetem pont csak ezt az iránymutatást adja)"


Akkor te rossz egyetemre jártál :) Az egyetem nem tanít meg kódolni, de sokmindent adhat, aminek a hiánya durván meglátszik.

2013. aug. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
#7: nem tudom, én az egyetemen csomó olyan dolgot tanultam meg, amire amúgy nem is gondoltam volna, hogy szükségem lehet rá. Ezt nehéz otthon egyedül csinálni. Ismerek jó kódereket, akik alapvető algoritmusokkal sincsenek tisztában. Értenek adott nyelvhez de ennyi.
2013. aug. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Ismerek jó kódereket, akik alapvető algoritmusokkal sincsenek tisztában"


Na igen, tipikus példa, amikor C#-ban linq-val select meg where meg a többi extension method az nagyon megy, de ha vissza kell állni mondjuk .NET 2.0-ára, akkor csak pislognak, mert egy maximum-kiválasztás is fejtörést okoz nekik :D

2013. aug. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!