Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy informatikai szakközépben...

Egy informatikai szakközépben mennyire tanítanak meg programozni? Mennyit gányolnak a majdani egyetemre nézve?

Figyelt kérdés

otthon tanulgatok jelenleg programozni, informatikai suliba megyek szept.-től, ha később megyek majd egyetemre(kopp kopp) akkor előnyt jelent ha előtte ilyen szakközépbe jártam?


(légyszi ne piszkálják a kérdést a szuperokos moderátorok)


2013. aug. 1. 22:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Viszont a szocializációdhoz nagyban hozzájárul egy gimnázium egy fiúkkal teli szakközéphez képest. Teljesen más környezet, én soha nem járatnám a gyerekemet infós szakközépbe ha tudom, hogy okos." - Nem szokásom más nevelési módszerét lehurrogni ("úgyis az ő baja"), de a te gondolkodásod nagyon primitív. Eleve az, hogy a gyereked "járatni" akarod XY iskolába...mert a gyerek nem döntheti el, hogy ő hova akar menni? És ha asztalosnak akarna tanulni, mit csinálnál?

Másrészről a szocializációt nem csak iskolai keretek között lehet gyakorolni. Informatika szakra jártam és voltak lányok (nem csak elvétve 1-2). És képzeld: még az egyetemi infós szakokon is vannak lányok.


Amúgy valamennyire meg fognak tanítani programozni, de túl sokra nem mész vele. Középiskolai keretek között a maximális cél az emelt érettségi lehet. Meg lehet nézni miféle programozási feladatokat adnak egy emelt infó érettségin (egyszer fájlkezelés, 4 alapművelet, minimum/maximum keresés, átlag, kb ennyi). Egy alapot ad a dolognak (lesz sok ismerős kifejezés), de maga az elméleti anyag tényleg csak egy kis töredéke annak, amit az egyetemen leadnak.

Amúgy én inkább azt nem értem, hogy mi a francnak kell ennyi office-t tanítani informatika órán. Persze, tudni kell kezelni, de felesleges ennyi időt elpocsékolni rá. Sokkal jobban meg lehetne alapozni az egyetemi informatikát.

2013. aug. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Középiskolának általános ismereteket kell adnia. Persze elvileg van programozás (többnyire Pascal), de érthető, hogy a sokkal szélesebb körben használt Office-on van a hangsúly.
2013. aug. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Informatikai szakközép és informatikai szakközép között ég és föld lehet a különbség. A Neumann mondjuk más, mint az x vagy az y. De sok függ az osztálytársaidtól, hogy mennyire lehet haladni.
2013. aug. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
#12: Amit írsz, az nem az informatikai szakközepekre vonatkozik. Ott külön programozás tantárgy van (akár több is), és a most kezdőknek már kötelező érettségi is.
2013. aug. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
#14: Bocs, #11-re ment válaszként, és nekem úgy jött le, hogy a válaszoló általánosan írt középiskolákról.
2013. aug. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
"sokkal szélesebb körben használt Office-on van a hangsúly" - Az a gond, hogy azt az általános ismeretet sokkal rövidebb idő alatt is el lehet sajátítani. Felesleges hónapokon át gyakoroltatni a word feladatsorokat, ha azt 1 hónap után bőven meg lehet tanulni.
2013. aug. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Eleve az, hogy a gyereked "járatni" akarod XY iskolába...mert a gyerek nem döntheti el, hogy ő hova akar menni?"

14 évesen a gyerek nem dönthet semmiről. Lehet véleménye, de a törvény is úgy rendeli, hogy a szülő jóváhagyása szükséges az ilyesmikhez.

2013. aug. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
De a törvény nem rendelkezik arról, hogy a szülő nem hallgathat a gyereke véleményére. És igazából ilyenek a jó szülők. 4-en vagyunk testvérek, és ez mind a négyszer beigazolódott. 14 évesen a gyerek dönthet arról, hogy mi érdekli, és a jó szülő ezt hagyja jóvá. A gyerek nem egy tárgy, amit az ember kedve szerint formálhat, nem a középkorban élünk.
2013. aug. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 iostream ***** válasza:
50%
A gyerek nem ismeri a világot, annyira sem, mint a szülők. Attól, mert a gyereket érdekli a programozás, még nem fogom szakközépbe járatni. Főleg manapság, az internet korában. Semmi nem akadályozza meg, hogy programozzon, és a szakközép inkább hátráltatja, mint segíti. Feltéve, ha tényleg okos. Ha nem annyira, akkor jobb a szakközép persze.
2013. aug. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!