Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozók: ti mennyire...

Programozók: ti mennyire vagytok barátkozósak?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 9. 13:34
1 2 3 4
 11/32 Drone007 ***** válasza:

Nem azt írtam, hogy kétféle ember van, hanem azt, hogy kétféle PROGRAMOZÓ van. Te nem vagy programozó. Majd ha letettél legalább egy saját projektet az asztalra, és van vagy 10 éves tapasztalatod a szakmában (de legalább a szövegértésed hibátlan). Addig maximum próbálkozó vagy :)

Asszem most már világos hogy én melyik kategória vagyok :)

2015. ápr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Tök mindegy, hogy én mennyit programozok, hány évig, az is mindegy, hogy szakdogát írok, ilyen-olyan ötleteket próbálok megvalósítani, én soha a b_dös életben nem leszek elég jó, sőt a kezdő szót még 40 évnyi programozásom után is rám fogják sütni és 100 projekt, program után is.

(és nem hello-world szintű programra gondoltam)

De ez más tészta. xd

2015. ápr. 10. 21:59
 13/32 A kérdező kommentje:
Ja és valóban, a programozó szó le lett cserélve emberre. xd
2015. ápr. 10. 22:00
 14/32 uno20001 ***** válasza:

@Drone007:


Ne csináljuk már ezt! Egyszerűen a hozzászólásodról eszembe jutott ez a "vicc", s szimplán leírtam.


Különben is, melyik az a rendes programozó, aki nem ismeri a kettes számrendszert?


Pusztán kíváncsiságból kérdem, hogy hogy jutottál arra az álláspontra, hogy én nem vagyok programozó, mert igazad van én inkább csak próbálkozó vagyok és csak hobbiból csinálom, de nagyon kíváncsi vagyok, hogy mégis honnan gondolod? Ránéztél a válaszra és beugrott?

2015. ápr. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Szerintem nekem írta. :D
2015. ápr. 11. 00:08
 16/32 Drone007 ***** válasza:

@uno20001: nem neked írtam, hanem a kérdezőnek.


Kérdező: miből gondolod, hogy soha nem leszel elég jó? Ha ilyen végletekben gondolkodsz, lehet nem is leszel. Másrészt mindenki jó valamire. Elég jó lehetsz elrettentő példának :)

A mai fiatalok legnagyobb problémája, hogy meg akarnak felelni valakinek/valaminek. Magadnak legyél elég jó. Az nem baj ha kritikus vagy magaddal szemben, de azért ennyire ne ess át a ló túlsó oldalára. Az is elég ha minden nappal csak egy kicsit jobb leszel.


Sok sikert!

2015. ápr. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Az talán tartható, hogy minden egyes nap egy kicsit leszek jobb.

Mert kb. sose mondják, hogy jó vagyok és nem is vagyok olyan szinten, hogy mehessek dolgozni. :S

Tanuljuk azt, hogy 1+1, de a munkahelyen az kell majd, hogy:

integráld a köv. függvényt:

sqrt(3*4/4+5/x- 8x)+e^3-sin88-2x^5-3x)


Tudom, tanulni itthon, mármint gyakorolni plusszban, de nem csinálom azt nonstop. :D

Meg néha időm,kedvem sincs hozzá.


De ez más kérdés. :)

És köszi,remélem sikeres lesz.

2015. ápr. 12. 18:20
 18/32 anonim ***** válasza:

"Tanuljuk azt, hogy 1+1, de a munkahelyen az kell majd, hogy:

integráld a köv. függvényt:

sqrt(3*4/4+5/x- 8x)+e^3-sin88-2x^5-3x) "


Ezzel nagyon mellélőttél.

Valójában azt tanítják, hogy "sqrt(3*4/4+5/x- 8x)+e^3-sin88-2x^5-3x)", de a munkahelyeden ezt fog kelleni: 1+1. Meg teljesen másféle skillset, amit viszont csak élesben tudsz felszedni. Ha van egy komolyanvehető háttértudásod az adattípusokról, algoritmusokról, tervezési mintákról, ecet, akkor minden további nélkül megkockáztathatsz egy junior interjút. Legrosszabb esetben nem vesznek fel, de azt már tudod, hogy a következő interjún nagyjából mire számíts...

2015. ápr. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Most komoly fordítva van?:D

Akkor miért van az, hogy kikerülve a suliból, kb. semmit nem tudsz és a munkahelyen fogod megtanulni vagy már megtanultad magadtól.

2015. ápr. 13. 11:34
 20/32 SimkoL ***** válasza:

Kedves kérdező, valahogy igen. Az élet teljesen más mint az iskola, gyakorlatiasabb dolgokról szól.

Kérdésre vissza térve: Szakmai barátom nincs, mivel mindig is 'magányos farkas'ként dolgoz(ok)tam. Nyugdíjba vonulásom után egy kocsmát üzemeltettünk és a fiam italnagykerébe segítettem be így ismerős van ezerrel. Igazi barát már kevés, sajnos a szó szoros értelmében kihalnak. (most) Egy kis faluban élünk, itt is csak 'szesztestvér' akad, szakmai dolgokról csak a gyerekeimmel tudok beszélgetni ha meglátogatnak. Úgymond virtuális barátaim vannak csak sajnos fizikailag több száz, ezer kilométerre tartózkodnak.

2015. ápr. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!