Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért van ilyen sok rossz,...

Miért van ilyen sok rossz, hozzá nemértő programozó?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem itt, mert itt sok olyan van, így személyes tapasztalatból tudnak válaszolni.
2015. okt. 17. 00:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"hogy az összes Linux rossz, teli van goto -val a forráskódjuk."

Már kedves kérdező attól, hogy Dijkstra (egyetlenként) a goto utasítást valamilyen programozás-stílusbeli okokból kerülendőnek titulálja - amit azért sokan kritizálnak! - a Linux "jóságát" nem erősíti vagy csorbítja. Ez kb. olyan mintha a divatról vitáznánk, hogy a piros vagy a rózsaszín színű de ugyanolyan szabású ruha áll jól egy lányon.

2015. okt. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

...és tegyük hozzá Dijkstra ezt még 1968-ban írta az Algol nyelv kapcsán - a Linux meg C-ben íródik.

Linus - sajátos stílusában - meg is védi a gogo-t:

"I think goto's are fine, and they are often more readable than large amounts of indentation. That's _especially_ true if the code flow isn't actually naturally indented (in this case it is, so I don't think using goto is in any way _clearer_ than not, but in general goto's can be quite good for readability).


Of course, in stupid languages like Pascal, where labels cannot be descriptive, goto's can be bad. But that's not the fault of the goto, that's the braindamage of the language designer."

[link]

2015. okt. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
#10 nekem itt vált nyilvánvalóvá hogy csak trollkodsz. Szóval viszlát gyíkarc, én leléptem!
2015. okt. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
C-ben nincsen kivételkezelés, és nincsen automatikus felszabadítás sem. Ott a goto egy szükséges eszköz, persze nyelvfüggetlenül rossznak mondani egy megoldást csőlátásra utal. És hiányzik a probléma megértése, miért is használnak goto-t? Persze hisztizni könyebb mint megérteni és megoldani egy problémát, így gondolkodni sem kell csak visszamondani amit más már elmondott.
2015. okt. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok, hogy lehet a goto -t megfelelően használni. Ezért is írtam amit írtam, sokak azt hiszik ha valami valahol rossz akkor az mindenhol az.


A kérdés meg nem trollkodás, sokan vannak akik nem értenek hozzá, és sokan vannak azok is akik olyan alapvető kérdéseket tesznek fel mert lusták, ami egy könyv/tutorial első pár oldalán megtalálható.

2015. okt. 18. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!