Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Win 7 alá milyen IDE és...

Win 7 alá milyen IDE és programnyelvvel tudnék hangos-szótárat csinálni?

Figyelt kérdés
Még csak most kezdtem érdeklődni a programozás iránt, sokan mondták, hogy a legjobb, ha kitűzök egy célt. Nos nekem egyelőre egy olyan hangos-szótár lenne ez ami pl. angol nyelven a korábban bevitt szavakat és fordítását hangosan felolvassa, hogy segítségével könnyebben lehessen tanulni.
2015. nov. 13. 03:50
 1/10 Tengor ***** válasza:
Bármilyen.
2015. nov. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

En C / C++-ban csinalnam, de ahogy Tengor irja, barmiben le lehet programozni (na jo, Malbolge-ban picit nehez lesz...)


Van tobb open source megoldas, ami felolvas egy beirt szot (text to speech), szerintem felhasznalhatod ezeket a programodban, minthogy nullarol irj egy szintetizatort. :)

2015. nov. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Tengor :D Bármilyen.

Persze az adott keretek között.


pl.: R-ben nehezen. (statisztikai kifejezésekre van) :) Vagy Prologban sem nagyon. (logikai kifejezésekre van)

2015. nov. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Tengor ***** válasza:

Ha Turing teljes a nyelv, akkor meg lehet vele csinálni. Más kérdés, hogy az általad sorolt nyelvekben pont annyira nem érdemes lekezdeni, mint mondjuk Assemblyben.

A kérdező szempontjából nyilván a válaszom pont annyira hasznos, mint ha a feladatra alkalmasabba nyelveket soroltam volna.

Értem én, hogy célkitűzés kell, de a hangos szótár nyilvánvalóan nagy falat elsőre, pont úgy, mint amikor a 10 évesek operációs rendszert akarnak írni, csak mert volt egy informatika órájuk.

2015. nov. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

> pl.: R-ben nehezen. (statisztikai kifejezésekre van) :)

R-ben is tárolhatsz adattáblát, és van TTS plugin hozzá, alig volt 3 másodperc kiguglizni:

[link]

2015. nov. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kicsit jobban kifejtve én is erre gondoltam, mint amit néhányan felvetettek, hogy nyilván teljesen kezdőként még nem ugranék neki, viszont, ha megvannak az alapok már, akkor tudnám milyen irányba (programnyelv) induljak. Ebben segített volna, ha a tapasztaltabbaktól megtudom, mégis milyen "környezetben" képzelhető el a dolog és azt elkezdve majd egyszer...
2015. nov. 13. 12:29
 7/10 Tengor ***** válasza:

Az első néhány programot célszerű jegyzettömbbel (bár a windows-é elég buta, szóval Notepad++-al) megcsinálni.

Kézzel fordítani, hogy lásd a fordítás menetét és mikéntjét.

Váltani talán ott érdemes, amikor a program már több forrásfájlból tevődik össze.

Nyilván ha van egy oktató sorozatod, akkor célszerű azt követni és azt az IDE-t használni, amit ott javasolnak.

C, C++, C#-ra a VisualStudi Win alatt elég jó (bár épp a minap háborogtam, hogy mi a francért kell neki 9 GB).

Java-ra a Netbeans és az Eclipse alkalmas. Én az Eclipse-et preferálom, de pl grafikus Java programot Netbeans alatt egyszerűbb összekattintgatni.

Ha van ideje, lehetősége az embernek célszerű kipróbálni ezeket. (volt, hogy nem volt olyan nagyon sürgős a projekt, így egy teljesen új IDE-ben kezdtem megcsinálni)

2015. nov. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Megállapítottuk, hogy a prognyelvek nagy többségével kivitelezhető, innentől kezdve több programnyelv kipróbálása után szerintem azt kellene választanod,

1) amelyik tetszik, könnyen mozogsz benne

ÉS

2) amelyikhez találsz fél percen belül TTS (text to speech) libet.


Én ezen nyelvek kipróbálását ajánlom: Python, Java, C#, C++

2015. nov. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon köszönöm mindenkinek.
2015. nov. 13. 12:52
 10/10 anonim ***** válasza:
45%

Tengor-nak:


Nos azért ne túlozzunk, egy hangosszótár elkészítése egyáltalán nem olyan nehézségű, mint egy operációs rendszer készítése... :-)


Én például 1-2 nap alatt csináltam olyan hangosszótárat, amibe fel tudjátok vinni az angol szavakat, azoknak a fonematikus jelöléseit és természetesen a magyar jelentését is, valamint akár egy példamondatot is, hogy jobban érthető legyen a szó használata.


Azt meg hogy hangos legyen, nem kell hang-generátort (ahogyan itt valaki írta is: "szintetizátort" :-)) készíteni... ...elég ha veszel egy jó minőségű mikrofont, az én programom legalábbis ezalapján készült, sőt ha valamelyik szó kiejtése nem tetszik, akkor javíthatod, amennyiszer csak akarod...


Innentől kezdve meg csak kitartás (és idő) kérdése, hogy ki mennyi szót vissz fel a programba...

2015. nov. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!