Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek van rá esély,...

Szerintetek van rá esély, hogy bevezetik minden középiskolában a programozás oktatását?

Figyelt kérdés

Most volt a HírTv-n, hogy legalábbis az MSZP elnöke a Kunhalmi Ágnes nem engedné ki a közoktatásból a gyerekeket anélkül, hogy nem tudnak folyékonyan angolul, azt mondta "sőt továbbmegyek nem szabad kiengedni a közoktatásból, míg nem tud programozni"...


Szerintem nem kéne. Aki ezt akarja tanulni, úgyis olyan suliba megy. Nem kéne mindenkitre ráerőltetni, főleg akit nem érdekel. Ráadásul aki rossza matekból örül, hogy abból átmegy, erre jönne ez, és nem mindenkinek van meg a gondolkodása hozzá.


2016. febr. 7. 20:11
1 2 3 4 5
 1/46 A kérdező kommentje:
És ráadásul elég tanár se lenne hozzá. Még a szakközépiskolákban, ahol informatika szak van, egyetemi TANULÓKAT hívnak, mert egyszerűen nincs tanár.
2016. febr. 7. 20:15
 2/46 anonim ***** válasza:
98%

Nem annyira ördögtől való az a programozás, egy bizonyos szintig még egy általános iskolást/szakmunkásképzőst/... is meg lehetne tanítani.


Nem kell egyből Eratoszthenészi szitára, pointerekre és egyéb világi hívságokra asszociálni van sokkal alacsonyabb szint is - mint például:

[link]

2016. febr. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:

De ha engem rohadtul nem érdekel, minek kell erőltetni? Azért jöttem gimibe és nem szakközépbe mert konkrétan nem programozást akarok tanulni hanem mindenből egy picit. Infóból elég a world,excel,powerpoint meg az Access adatbáziskezelés. A középszintű érettségibe is csak ezek vannak.


Egyébként mért akarják bevezetni? Megszerettetni a gyerekkekkel, hogy többen válasszák, mert nincs elég ember hozzá?

2016. febr. 7. 20:55
 4/46 anonim ***** válasza:
71%
De tudod hogy már majdnem mindenhez kell egy kis informatikai tudás!
2016. febr. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
Mondjuk matekból is örülök ha nem bukok meg, mert a bukás és a 2-es között ingadozok, remélem felfele billen a mérleg. Matekot ia mostanában nagyon nyomatják de nem értem miért. Ellenben 4-es 5-öst tudok hozni bármilyen tárgyból ahol szöveget kell tanulni.
2016. febr. 7. 21:03
 6/46 anonim ***** válasza:

Amit megtanítanak infóból pl Wordből, az is édeskevés, hogy rendes irodai munkát tudj vele végezni. A programozással se lesz másképp, az még annyira se lesz elég, hogy meg tudj különböztetni egy futtatható binárist egy szövegfájltól.


off: az ellenzék pont azért ellenzék, hogy bírálja a kormánypolitikát. Ez a dolguk. A negatív visszacsatolás segíti a döntéshozókat a mérlegelésben. HA jól tudom, még nem iktatták tanrendbe a programozást, tehát a végső döntés még várat magára.

2016. febr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
94%
én meg infósként tesizni nem akartam de ez ilyen.. mindenbe bele kell kóstolni nem lesz nehezebb mint más középsulis óra főleg hogy nem komoly dolgok lesznek azok.. egyébként ránézve a wikipedia oldalára hülye bölcsész aki semmihez nem ért és még egyetemre is alig vették fel :D egyébként nyugi még fog pár hideg zuhany érni ha meglátod a politikusok mennyire nem tudják hogy mi megy az iskolákban és mennyire nincs közük semmihez amiről pofáznak :D
2016. febr. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
67%

Nem kell ettől tartanod.

1. MSZP-s találta ki, tehát 20 éven belül nem lesz belőle semmi.

2. A Fideszesek meg azt se tudják, a számítógépnek melyik az eleje meg a hátulja. Tornaóra kell ide, hittan meg erkölcstan, azzal lehet ám karriert csinálni az életben!

2016. febr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
47%

"Tornaóra kell ide"

Az is kell(ene), persze. A rendszeres mozgással megelőzhetőek bizonyos egészségügyi problémák, növeli a szellemi teljesítményt, stb...


"hittan meg erkölcstan"

Ennek valami keveréke nem lenne haszontalan, mert bunkó/tirpák/balkáni (a sort tetszés szerint lehet bővíteni) mentalitással nem lehet hatékony társadalmat felépíteni. Meg állampolgári/jogi/pénzügyi ismeretek - hogy holmi bankok ne tudjanak becsapni.


"1. MSZP-s találta ki, tehát 20 éven belül nem lesz belőle semmi. "

Nem ő "találta ki". Ez egy világméretű trend.

2013-ban például Obama is felhívta a figyelmet a programozás fontosságára:

https://www.youtube.com/watch?v=6XvmhE1J9PY


A Microsoft a NAT-ba emelné a programozást:

[link]


Észre kell venni, hogy az informatika az élet minden területére kezd beszivárogni, mindenhol adatokkal találkozunk. Aki képes ezen adatok minél gyorsabb, minél hatékonyabb feldolgozására, az versenyelőnyben lesz.

2016. febr. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:

"Ráadásul aki rossza matekból örül, hogy abból átmegy, erre jönne ez, és nem mindenkinek van meg a gondolkodása hozzá."


Legalább lenne valami tekintélye az érettséginek... Inkább programozást kéne oktatni, mint irodai marhaságokat. Beszélgettem HR-esünkkel, bevallása szerint évente talán 5 körlevelet küld Wordből...


Access/Excel oktatása szintén lófasz. Egyáltalán nincs komolyan véve az informatika a közoktatásban, ami hatalmas baj. Kb. 1 évnyi az a mennyiség, amit egész gimiben oktatnak. Szánalom. Gimi 3.-ban az volt a tananyag, hogy tudjunk betűtípust változtatni, meg aláhúzni Wordben...

2016. febr. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!